Podlaczenie LCD i Kompa

adam g

New member
Witam jeszcze kilka pytan i wszystko bedzie ok zakupilem Samsunga 32R74BD i chce podlaczyc do niego laptopa z karta ATI redon 9700 , podlaczam go s-video i mam obraz ale czarnobialy co mam zrobic aby byl kolor i jaknajlepsza jakosc obrazu. jak to podlaczyc dzieki za odpowiedz
 

arsenal

Moderator
VIP
S-video z kompa na LCD? Po co sie męczyć. Masz radeona 9700 więc dlaczego nie podłączysz kompa do tv poprzez kabel vga lub kabel DVI-HDMI?
Będziesz mieć obraz wysokiej jakości, nadający się do grania, oglądania filmów HD z dysku kompa. Po prostu drugi monitor.
 

sobar

New member
Komputerowe DVI (-D), a TV

Przepraszam, że trochę bezczelnie pozwalam sobie podpiąć się do wątku, ale moja sprawa też tyczy podłączenia PC do LCD -- konkretnie do LG 26lx1r, wydaje mi się jednak, że ktoś niezaznajomiony bliżej z tym akurat telewizorem też mógłby mi pomóc.

Chodzi mi o to, że telewizor po podłączeniu go kablem DVI-D-/-DVI-D (dołączonym do niego w komplecie) z wyjściem DVI karty Radeon 9800 nie wyświetla obrazu. Zaznaczam, że karta ta generuje sygnał cyfrowy, wyświetlany np. na monitorze LCD Belinea 10 17 40 (monitor zgłasza tryb "digital").

Czy format cyfrowy sygnału DVI jest inny dla monitorów, a inny dla telewizorów HD? Czy to kwestia jakichś zabezpieczeń (HDCP) nieobecnych po stronie komputera? A może ta karta nie nadaje w trybie DVI-Dual-link, a TV tego wymaga?

Jednym słowem, czy ktoś z Was podłączał cyfrowo do TV komputer z Radeonem 9xxx i nie uzyskał obrazu?

Mój pierwotny post, szerzej opisujący problem:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=7392

Pozdrawiam, Bartek
 
Do góry