Podłączenie laptopa do TV

michalszycha

New member
Witam,
Chciałbym podłączyć bezprzewodowo mojego laptopa do telewizora.
Telewizor jaki posiadam to Samsung UE43J5500 a laptop Asus z Windows 8.
Interesuje mnie podłączenie coś w stylu jak przez kabel HDMI.
Program Samsung All Share odpada.
Ktoś podpowie jak to zrobić?
Dzięki wielkie i pozdrawiam.
 

glocker

New member
mozesz przez miracast w win 8.1 jest juz opcja polaczenia z ekranem bezprzewodowym a w tv wlaczasz screen mirroring (tv musi miec karte wifi)
wtedy tv ucieka z sieci wifi i komunikuje sie bezposrednio z karta laptopa na zasadzie wifi direct. na ekranie tv masz sklonowany pulpit lapsa (dziala u mnie na samsungu wersja f
w win 10 jest ciekawa opcja w przegladarce edge transmituj multimedia do urzadzenia - przkazuje po wifi aktalnie ogladany na przegladarce stream
 
Ostatnia edycja:

michalszycha

New member
Albo mój komp nie ma takiej opcji albo coś robię źle. Posiadam Asusa g750js. Windows jest zaktualizowany do wersji 8.1. Jak nacisnę win+p wyskakuję mi możliwość wybrania ekranu np. tylko ekran komputera, duplikuj itd. Nigdzie nie mogę znaleźć opcji żeby sparować TV z kompem.
 

glocker

New member
Jak skonifgurować i używać?
Korzystanie z Miracast to dwa elementy. Po pierwsze musicie dwa takie urządzenia sparować, ale na szczęście robicie to jednorazowo – zajmie Wam to ok. 3 minuty.

Później przy kolejnych razach – po prostu wybieracie urządzenie docelowe (odbiornik) i nic więcej nie musicie robić. To zajmuje naprawdę 5 sekund i już możecie się cieszyć obrazem z Waszego komputera / tableta na wielkim telewizorze w domu

Parowanie urządzeń
Add a wireless displayDostęp do parowania urządzeń w Windows 8.1 dostaniemy wybierając z *** bocznego charms (Win+C) opcję Devices > Project i tam wybierasz na dole “Add a wireless device“.

Uwaga: Jeśli nie widzisz tego napisu może to oznaczać, że albo Twój sprzęt (nadajnik) jednak nie obsługuje Miracast albo nie masz najnowszych sterowników do sprzętu. W tym drugim wypadku warto sprawdzić Windows Update oraz stronę producenta sprzętu (potrzebne będą sterowniki WDDM 1.3 oraz NDIS 6.4 WiFi). Warto zaktualizować również firmware.

W tym momencie nastąpi wyszukiwanie urządzeń obsługujących Miracast i jeśli wybierzesz swoje urządzenie rozpocznie się proces parowania. Na ekranie TV (odbiornik) powinieneś zobaczyć informacje o próbie podłączenia oraz kod bezpieczeństwa, który musisz podać w interfejsie Windows 8.1 (nadajniku). W tym momencie powinno nastąpić sparowanie tych urządzeń. I od tej chwili będziesz już mógł korzystać z drugiego “wyświetlacza”.

Projekcja obrazu
PTV3000Po sparowaniu ten proces będziesz wykonywał za każdym razem chcąc się podpiąć do tego zewnętrznego ekranu. Wybieramy więc ponownie Charms (Win+C) > Devices > Project. I od teraz na liście powinniśmy widzieć już nasze sparowane urządzenie. Wybieramy już teraz tylko sposób przekazywania obrazu (duplikowany, rozszerzony, tylko drugi ekran) i powinno nam wszystko zadziałać.

Kiedy chcemy odpiąć ekran to albo po prostu wychodzimy z jego zasięgu albo wybieramy ponownie Project i tam wybieramy “Disconnect”. Oczywiście do tego menu możemy się jak zawsze dostać z przydatnego skrótu: Win+P.
 
Do góry