Podłączenie laptopa do DAC odtwarzacza

steevi

New member
Witam!
Posiadam odtwarzacz CD Harman Kardon HD 970. Do tej pory słuchałem na nim tylko płyt ale ostatnio przeczytałem, że dzięki kompletowi wejść i wyjść(Coaxial i Optical) można wykorzystać go jako przetwornik DAC. Podobno dźwięk uzyskany w ten sposób jest lepszej jakości niż z płyt CD.

Nie bardzo się na tym znam więc proszę o pomoc jak podpiąć go pod laptopa?
Laptop ma wyjścia USB oraz mini jack słuchawkowe.
Czy na przykład wystarczy połączyć urządzenia kablem minijack-RCA(cinch)?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
......kompletowi wejść i wyjść(Coaxial i Optical) można wykorzystać go jako przetwornik DAC.
Laptop ma wyjścia USB oraz mini jack słuchawkowe.
Czy na przykład wystarczy połączyć urządzenia kablem minijack-RCA(cinch)?

Niestety lecz nie :( ponieważ minijack (słuchawkowe) jest tylko wyjściem analogowym (podającym sygnał już zdekodowany) a nie cyfrowym kompatybilnym z wejściami cyfrowymi odtwarzacza CD.
Aby to zadziałało wg. Twojego toku rozumowania laptop musiałby posiadać wyjście cyfrowe (cox lub optical). Pozdro
 

steevi

New member
Dzięki za odpowiedź.

Wzięte ze strony producenta:
interfaces:
Three - USB 2.0 ports
One - VGA port
RJ-11 port (modem)
RJ-45 port (LAN)
One - E-SATA
One - IEEE 1394
Headphone/SPDIF audio out jack
Microphone jack
One - HDMI V1.2 Connector
One - Kensington lock slot

Czyli wychodzi, że SPDIF jest. Więc teoretycznie mini jack-RCA powinno zadziałać. Czy się mylę?
 

steevi

New member
Zrobiłem zrzut z ekranu, ustawienia karty dźwiękowej. Wychodzi chyba, że optyczny
 

Attachments

  • Clipboard02.jpg
    Clipboard02.jpg
    220,7 KB · Wyś: 101
Ostatnio edytowane przez moderatora:

realmadryt23

New member
Witam!
Posiadam odtwarzacz CD Harman Kardon HD 970. Do tej pory słuchałem na nim tylko płyt ale ostatnio przeczytałem, że dzięki kompletowi wejść i wyjść(Coaxial i Optical) można wykorzystać go jako przetwornik DAC. Podobno dźwięk uzyskany w ten sposób jest lepszej jakości niż z płyt CD.

Nie bardzo się na tym znam więc proszę o pomoc jak podpiąć go pod laptopa?
Laptop ma wyjścia USB oraz mini jack słuchawkowe.
Czy na przykład wystarczy połączyć urządzenia kablem minijack-RCA(cinch)?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
hmm sam uzywam DAC z mojego marantza sa15s2,tylko ze ja podlaczam go do ps3,ale nie powiedzial bym ze dzwiek z niego jest lepszy niz plyta cd.wedlog mnie jest ok ale do plyty cd troszke mu brakuje
 

PC Audio

New member
Sygnał z przetwornika dalej zawsze podaje się cyfrowo, jeżeli chce się uzyskać najlepszy efekt. Z tymi cedekami to róznie bywa, ale ogólnie Marantze to dobre transporty.
 
Do góry