Podlaczenie Lapa Toshiba do LCD 42" Philips

emillo13

New member
Witajcie,

jestem nowy na forum ale mam problem i mam nadzieje ze ktos moze sie na tym dobrze zna :)

(z gory przepraszam za jakies przekrecenia itp jak cos to doprecyzuje :)
mam toshibe satellite a w niej wyjscia: S-Video oraz zwykle VGA (na stronie modelu
wyjście video [tv-out]
wyjście D-Sub)

oraz LCD Philipsa w ktorej mam:
2xHDMI
2x EURO (RGB, CVBS/S-Video)
S-Video
Video-in
oraz kombinacje 3 wejsc Y, Pb, Pr nie wiem jak to sie nazywa :p

poki co lacze sie za pomoca wyjscia s-video w lapie, mam wpiety konwerter z s-video na zwykly chinch ktorym sie lacze z video-in.
powiem tak obraz jest ale sraka....
pewnie jakbym mial wejscie komputerowe w TV to bym sie mogl podlaczyc dobrze ale nie ma ;/

jak moge to rozwiazac by uzyskac jak najwyzsza jakosc ??
 

greg hiszpan

New member
jeżeli tv nie ma wejścia DSub, czyli VGA, czyli komputerowego to pozostaje ci tylko oglądanie przez SVideo....z jakością HD musisz się pożegnać.
ustaw w karcie graficznej na klonowanie obrazu tylko podłącz najpierw wtyk SVideo w kompie i TV. Zresetuj komputer, wtedy karta wykryje podłączenie TV
UŻYJ KABLA SVideo/SVideo lub przejściówki SVideo/SCART(EURO)

POZDRAWIAM.
 

masay

New member
Witaj. Aby podłączyć laptopa do TV najlepiej by było gdybyś miał w notku wyjście HDMI bądź DVI bo wowczas kupujesz tylko kabelek i wszystko działa. Jednak często zdarza się że notki mają wyjścia VGA i S-Wideo a telewizory nie mają wejścia VGA. Wówczas bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup stacji dokującej na USB z wyjściem DVI na przykład tu:
www.allegro.pl/item334971562_okazja_dynadoc_toshiba_usb_uniwersalna.html
i wtedy wszystko śmiga aż miło.
Ja korzystam z takiego rozwiązania bo mam notka Toshiba Satellite A215-S7422 który nie ma wyjścia DVI tylko VGA oraz S-Wideo a mój telewizor ma tylko wejście S-Wideo oraz HDMI więc jedynym wyjściem okazała się stacja dokująca którą szczerze polecam.
 
Do góry