Podłaczenie komputera pod TV - problem !

broda1725

New member
Bez reklam
Witam, chciałem podpiąć komputer do telewizora LCD (Samsung A451 40"), ale mam problem z dźwiękiem, po prostu go nie ma na tv.

Kupiłem do tego kabel DVI -> HDMI (5m). W kompie mam na karcie tylko wyjścia DVI wiec musiałem taki kupić kabel, dźwięk chciałem puścić jack-em (jack -> 2 chinch).

I tak podpinam do kompa dvi do tv hdmi (port2) dlatego aby można było podpiąć dźwięk, dźwięk z kompa jack na 2 chinch, wejście w tv ( dvi-in(hdmi2)audio ).

Ustawiam obraz jako klonowanie, obraz mam nie proporcjonalny ale nie da się nic zrobić bo monitor mam 19" 4:3 a tv jak wiadomo panoramę 16:9 wiec na tv jest rozciągnięty a jak zmienię na tv inną rozdzielczość to znika mi ikonka startu, pasek i ikonki, ale to się da przeżyć.

Ale najgorszy mam problem bo nie mam dzwieku w tv przez to złącze. Kabel jest w 100% dobry może źle coś podpinam lub może w tv trzeba coś włączyć aby mieć dźwięk na HDMI 2 dźwięk przez chinch ?.
 

marekdbr

New member
Jaka masz karte graficzna?;-) i system operacyjny? Odepnij tego jacka i switch i w ustawieniach dzwieku zmien zrodlo tv lub hdmi powinno byc:)

Sent from my HTC HD2
 

broda1725

New member
Bez reklam
Jaka masz karte graficzna?;-) i system operacyjny? Odepnij tego jacka i switch i w ustawieniach dzwieku zmien zrodlo tv lub hdmi powinno byc:)

Sent from my HTC HD2
Karte mam GF 9600GT, system Win XP, jakiego switcha ? W karcie graficznej nie mam hdmi tylko 2 DVI. Mam kabel który jest DVI na HDMI. Gdzie te ustawienia dźwięku zmienić ?

Mam podobny problem jak ten ale te sposoby nie pomagają
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/44058-brak-dzwieku-pc-lcd-dvi-hdmi.html#post411149
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Ale kolego coś nie taj jest jak piszesz...
jak podłączasz kablem DVI>Hdmi to na tv w żaden sposób nie uzyskasz dźwięku przez chinch.
Normalnie karta powinna puścić dźwięk tym samym kablem co obraz. jedyne co musisz zmienić to zmienić w ustawieniach wyjścia audio w karcie dźwiękowej z analoga na HDMI out (mimo że podłączasz DVI) :)

pozdrawiam
 

vitek

New member
kabelek jack-jack (nie cinch) i gra
nic nie trzeba zmieniać w ustawieniach kompa bo dźwięk idzie normalnie po analogu
 

HubiiDubii

New member
Ja w swoim Radeonie również mam dwa wyjścia DVI z jednego korzysta monitor, z drugiego TV - w gniazdko na karcie graficznej mam wsadzoną przejściówkę DVI- HDMI a w to kabel którego drugi koniec jest wpięty w TV. Obraz i dźwięk są przesyłane równocześnie jedynie co musiałem zrobić to w ustawieniach dźwięku wybrać AMD HDMI Output :]
 

marekdbr

New member
No ja tak samo, mam radeona 4850 i dwa dvi i do kartu byla dolaczona przejsciowka dvi hdmi. Podlaczam hdmi i zmieniam w ustawieniach dzwieku w kompie i wszystko gra:)

Sent from my HTC HD2
 

tdx

New member
Bez reklam
kabelek jack-jack (nie cinch) i gra
nic nie trzeba zmieniać w ustawieniach kompa bo dźwięk idzie normalnie po analogu

To o czym piszesz działa jak podłączasz komp z tv po VGA złączem D-sub (czyli analogowo) jak podpinasz hdmi to nic Ci to podłączenie które zaproponowałeś nie da.
 

broda1725

New member
Bez reklam
No tak ale panowie jak można przepuścić dźwięk złączem DVI na karcie graficznej? jak tym podobno można tylko obraz. Chyba ze jestem w błędzie. Ja jako tak karty muzycznej nie mam tylko to jest zintegrowana z płyta główną, płyta to ABIT KN9 Ultra ( ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting ). A dlatego chciałem podpiąć dźwięk kablem jack - 2 chinch bo u mnie w tv (Samsung 40 A451c1) jest obok wejścia HDMI2 (przez które podłączam) wejście zintegrowane z HDMI2 dźwięku na 2 chinch, pisze na nim AUDIO L R - DVI IN (HDMI 2). Więc jako tak dźwięk powinien popłynąć przez to ustrojstwo.

Przez laptopa którego podpinam przez HDMI - HDMI jest dźwięk a w opcjach laptopa zmienia sie dźwięk na wyjście HDMI. A tu nic, zresztą każdy mi mówił że karta graficzna z wyjściem DVI nie puszcza dźwięku. A kartę graficzną mam taką http://www.proline.pl/?n=galaxy-gf-9600gt-wyrozniona-przez-overclock-pl tylko że 1giga pamięci przynajmniej tak wygląda i z tej firmy.

A tak jeszcze wspomnę że kabel jaki posiadam to DVI--5m-->HDMI (wtyk DVI ma wszystkie piny).
http://allegro.pl/bk452-kabel-hdmi-dvi-5m-1-3b-hq-hd-ready-full-hd-i1705924903.html
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Przez laptopa którego podpinam przez HDMI - HDMI jest dźwięk a w opcjach laptopa zmienia sie dźwięk na wyjście HDMI. A tu nic, zresztą każdy mi mówił że karta graficzna z wyjściem DVI nie puszcza dźwięku.

A tak jeszcze wspomnę że kabel jaki posiadam to DVI--5m-->HDMI (wtyk DVI ma wszystkie piny).
bk452 KABEL HDMI - DVI 5M 1.3b HQ HD READY FULL HD (1705924903) - Aukcje internetowe Allegro

DVI-D w kartach graficznych które nie mają HDMI - puszcza obraz i dźwięk (choć fatyczne ze standardem nie jest to zgodne)

A przy karcie mnie miałeś przelotki DVI>HDMI?
 
Ostatnia edycja:

Elendil_PL

New member
Jeżeli ta karta ma zintegrowany dźwięk (moja ATI 4770 ma) to wypuścisz dźwięk przez DVI. Jak nie ma to nie wypuścisz. Sprawdź w panelu sterowania w menedżerze urządzeń czy wyświetla Ci jakieś inne dźwiękówki oprócz podstawowej o której wiesz. U mnie oprócz Audigy 2 mam ATI HD Audio Device, u Ciebie powinno być coś z GF.
 

vitek

New member
To o czym piszesz działa jak podłączasz komp z tv po VGA złączem D-sub (czyli analogowo) jak podpinasz hdmi to nic Ci to podłączenie które zaproponowałeś nie da.
moim zdaniem da, bo gniazdo HDMI1 jest nie bez powodu oznaczone HDMI1/DVI chodzi o to że przy podłączeniu sygnału z DVI (przez przejściówkę oczywiście) dźwięk jest pobierany analogowo z mini-jacka
osobiście nie sprawdzałem bo mam w kompie HDMI ale zdaje sie że tak jest to opisane w instrukcji
 

broda1725

New member
Bez reklam
To jak lepiej przez HDMI 1 podpiąć obraz a dźwięk do złączy chinch oznaczonych jako ( dvi in (hdmi2) ) ? tak zresztą pisze. U mnie jest przynajmniej tak wynika z instrukcji HDMI 2 jako port do podłączenia kompa.

A poza tym jest jakaś różnica miedzy przejściówką DVI-HDMI a później podpięcie kabla HDMI - HDMI niż kablem gotowym DVI - HDMI ? Może to być tego wina?
 

tdx

New member
Bez reklam
instalujesz ze strony nvidi GeForce 275.33 Driver i jest tam wyraźnie napisane

•Instaluje sterownik HD Audio w wersji 1.2.23.3

więc nie może nie działać

link tutaj http://www.nvidia.pl/object/winxp-275.33-whql-driver-pl.html

pamiętaj zeby wpiąc pod zwykłe hdmi (nie DVI)

@vitek - miałeś rację istnieje taka metoda jak ty opisujesz ale i tak u brody to nie działa - zresztą zawsze to lepiej podpiać 1 kablem niż 2ma
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
instalujesz ze strony nvidi GeForce 275.33 Driver i jest tam wyraźnie napisane

•Instaluje sterownik HD Audio w wersji 1.2.23.3

więc nie może nie działać

link tutaj NVIDIA DRIVERS 275.33 WHQL

pamiętaj zeby wpiąc pod zwykłe hdmi (nie DVI)

@vitek - miałeś rację istnieje taka metoda jak ty opisujesz ale i tak u brody to nie działa - zresztą zawsze to lepiej podpiać 1 kablem niż 2ma
Czyli rozumiem że tak instaluje się te stery i wtedy powinno działać.

Tylko nie rozumie jednego, bo napisałeś aby podpinać pod zwykłe hdmi a nie DVI jak to zroić nie mająć wyjścia HDMI w karcie graficznej ?
Mam tylko DVI a w tv HDMI. I mam kabel DVI na HDMI ( nie przejścówka DVI-HDMI + kabel HMDI-HDMI ).
 
Do góry