Podlaczenie komputera do D3000

boosman

New member
Mam pytanie odnośnie sposobu podłączenia komputera z Sony D3000. Jaki sposób wydaje sie wam najlepszy? Zawsze myślałem, ze połączenie DVI-DSub będzie optymalnym rozwiązaniem ale ostatnio czytałem post jednego użytkownika, który podłączył komputer przez DVI-HDMI i jakość wyświetlanego obrazu na ekranie Sony D3000 była zdecydowanie lepsza (niestety nie potrafię znaleźć tego posta). możecie mi polecić jak będzie najlepiej? TV będzie używany w sumie tylko do filmów.
 

LCC

New member
Dokładnie po DVI-HDMI.
DVI do kompa, a HDMI do TV. Później ustawić rodziałkę w kompie na 1360x768 i do Windowsa będzie rewelacyjnie. Jeśli chcesz filmy w lepszej jakości to zmień rozdziałkę na 1280x720 (720p) i będzie jeszcze lepiej. Uwaga ale nie używaj tej rozdziłki do pracy w Windowsie bo ona się nadaje tylko do filmów przynajmniej w D3000.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Do filmów najlepiej 1280x720 a do windy ta rozdziałka jak najbardziej się "nadaje" tyle że trzeba ustawić w sterach rozmiar pulpitu żeby pasował i będzie git.Oczywiście do windowsa 1360x768 będzie duużo lepsza al można też na 720p.Do filmów można wymusić też 48 hz co przy filmach w 23.976 klatkach spowoduje dużo większą płynność(do 25kl dajemy 50hz itp.)pozdro
 

LCC

New member
Najlepsze ustawienia pod Windowsa:
1360x768 (Windows, praca w systemie, internet):

I ewentualnie jak masz za duże czarne paski po bokach ekranu:


1280x720 (Filmy w Windowsie):


PS @SierzantHarris, czym wymuszasz odś. 48hz ?
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
wchodzimy do nvidia panel i wybieramy zarządzanie dostosowanymi rozdzielczościami.Klikamy na utwórz lub edytuj.Ustawiamy 1280x720 i w polu częst.odśw. GDI wpisujemy 48 (działa też 24hz ale dzieją się wtedy cuda) i klikamy test a potem ok.Pozniej wchodzzimy do zakładki zmiana rozdzielczości wybieramy 1280x720 i wybieramy 48hz które od tego momentu będzie dostępne.Filmy chodzą duuużo płynniej (w 50hz mamy skoki na dodatek nierównomierne,raz szybciej az wolniej).Do filmów w 24kl-48hz,do 25-50hz itp.
 

boosman

New member
SierzantHarris: Przez jaki kabel laczysz sie z TV? Ja przy probie wymuszenia sygnaly 48hz dostaje komunikat na TV "sygnal nieobslugiwany". W sumie to przez kabel DVI-HDMI dziala mi tylko w 60hz. Czasami uda mi sie wlaczyc odswiezania 50hz ale dostaje komumikat, ze TV pracuje w rozdzielczoci 1080i. Cos robie zle ;)
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
prze dvi=hdmi.Ja też miałem z początku to samo(1080i).Zaznacz pole w panelu nvidia żeby tv pokazywał nieobsługiwane rozdzielczości i powinno być git a jak nie to na bank dojdziesz metodą prób i błędów.NA 10000000000% tivik chodzi w 1280x720 48hz na karcie 8400gs po dvi-hdmi.Za którymś razem jak trafisz to już tak zostaw(rozdziałke i herce możesz poziej zmieniać)iUstaw 1080p i pozmieniaj potem rozdziałki pare razy to za któryms zaskoczy 720p i będzie git.Coś te stery nv śa zbugowane.
 

LCC

New member
To prawda chodzi chodzi w 48hz i innych. Ale ja różnicy z przesiadki z 50-60hz nie widzę w płynności, nawet bym powiedział, że 50hz płynniej chodzi. Ale to już chyba zależy od karty graficznej, kodeków, sterów i jej wsparcia HD.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
jeśli film jest w 24 klatkach TO NA 100% CHODZI PLYNNIEJ W 48hz NIZ W 50 bo 2x24=48 (dlatego modele 100hz dzialają w 100 lub 120hz-5x24=120).Jeśli film jest w 25kl to najlepiej chodzi w 25hz,50hz,100hz itp.I nie ma to żadnego związku z kodekami.Oczywiście może mieć na to wpływ stan kompa(fragmentacja hdd,wirusy,spyware itp) ale PO TO ROBIĄ ODTWARZACZE BLURAY Z FUNKCJĄ 24hz BY FILMY CHODZIŁY PŁYNNIEJ.

P.S. No właśnie,sam zauważyłeś że w 50hz chodzi lepiej niż 60hz.Poprostu od 50 bliżej do 48 niż z 60 do 48. Pozdro
 
Ostatnia edycja:

boosman

New member
jeszcze jedno pytanie. Macie ustawiona opcje "klonowania" obrazu? Ja uzywam ustawien rozszerzonego pulpitu. Moze stad klopty z ustawieniem odswiezania? Klonowanie za dobrze mi nie dziala :) moze to faktycznie wina sterownikow.
 
Do góry