Podłączenie kompa pod plazmę przez DVI

dewey

New member
Witam.

Na wstępie chciałbym przeprosić za zaśmiecanie forum takim wątkiem, ponieważ zdaję sobię sprawę, że wyżej jest już zbiorczy temat poświęcony mojemu zagadnieniu, ale przekopywanie się przez ponad 70 stron w celu uzyskania odpowiedzi na jedno pytanie wydaje mi się bezsensowne.

Mam kartę graficzną ATI Radeon 6970, która posiada takie oto złącza: HDMI, 2XDVI, DIsplay Port. Pod HDMI podłączyłem monitor LCD. Nie długo planuję zakup plazmy Panasonic TX-P46G30E, którą chcę podłączyć pod kompa i w ten sposób glądać filmy. Ponieważ złącze HDMI na karcie mam już zajęte, zostają mi tylko wejścia DVI i chciałbym się dowiedzieć jak najlepiej podłączyć w ten sposób TV. Rozumiem, że muszę kupić przejściówkę DVI --> HDMI, którą podłączam pod kartę i kablem HDMI łączę TV z kompem? Czy to optymalny sposób? Czy złącze DVI jest gorsze od HDMI? Czy jak podłączę w ten sposób TV, to będę mógł się cieszyć pełnym FULL HD bez skalowania lub pogorszenia jakości obrazu? (na dźwięku mi nie zależy, bo pod kompa jest podłączony zestaw 5.1)

A może to LCD powinienem podłączyć przez przejściówkę (lub bezpośrednio pod DVI, ale nie jestem pewien, czy ten monitor ma wyjście DVI), a TV lepiej przez HDMI, bez bawienia się w przejściówki?
 

dewey

New member
Dzięki za rozwianie wątpliwości. Mam jeszcze jedno pytanie. Lepiej kupić adapter DVI męski --> HDMI żeński i do tego kabel HDMI. Czy może kupić od razu kabel, który z jednej strony ma wejście na DVI, a z drugiej na HDMI?
 
Do góry