podłączenie kolumn

Witam posiadam wzmacniacz Technics SU A700MK3 i kolumny Altus300,jak najlepiej podłączyć ten zestaw.Chodzi mi o połączenia "bi-wirring", "bi-amplling" i konwekcjonalne.
Szukam też manuala do tego wzmacniacza ale wszędzie są tylko w j.angielskim,a ja bym chciał po polsku
 

Wahaha

Member
Kolego nie pomoge ci w kwestii bi wiring i amplifing ale jak chodzi o konwencjonalne połączenie w zupełności wystarczy ci zwykły miedziak 2x2,5mm2. Na Allegro zakupisz w cenie 3-4zł / mb. OFC.
A700 to dość prosta elektronika a A300 to kolumny o wysokiej czułości wejściowej, chyba 91db więc bardzo łatwo je napędzić. Połączyłem kiedyś jakieś słabsze Altusy z wzmakiem 2x50 W Rms linką 2x0,34mm2 i na krótką mete normalnie grały, too tak z ciekawości przy różnych eksperymentach.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Witam posiadam wzmacniacz Technics SU A700MK3 i kolumny Altus300,jak najlepiej podłączyć ten zestaw.Chodzi mi o połączenia "bi-wirring", "bi-amplling" i konwekcjonalne.
Szukam też manuala do tego wzmacniacza ale wszędzie są tylko w j.angielskim,a ja bym chciał po polsku

Podstawowym wymogiem bi-wiringu i bi-amplingu jest dostęp do dwóch (lub trzech) gniazd głośnikowych
Połączenie klasyczne (czyli za pomocą jednego przewodu ) jest oczywiste i chyba nie wymaga opisywania ,w takim przypadku obecne zwory na gniazdach muszą zostać - kabel możesz połączyć z dolnymi lub górnym gniazdami ,z mojego doświadczenia wiem ,że może być różnica w brzmieniu ,niektórzy wykorzystują też połączenie "na skos" .W przypadku klasycznego połączenia dobrze jest też usunąć fabryczne zwory (które często są płaskimi blaszkami) i zastąpić je czymś lepszym .Możesz też takie zwory wykonać sam z kabla głośnikowego - wydaje się to optymalne rozwiązanie bowiem jest to przedłużenie kabla którego używasz
W przypadku bi -wiringu usuwasz zwory ,są fabryczne kable do takiego połączenia , ale możesz sobie zrobić sam łącząc dwa kawałki przewodów .W ogóle zadaniem bi -wiringu jest poprawa brzmienia ,chociaż niektóre uznane firmy to negują - czy tak będzie w przypadku Altusów trudno mi powiedzieć ale spróbować zawsze warto
Jeżeli chodzi o bi -wiring to często takie połączenie rzeczywiście przynosi poprawę , najlepsze rezultaty można osiągnąć kiedy pasywna zwrotnica jest zastąpiona aktywną
 
Do góry