Podłaczenie kina - gniazda głośnikowe w podłodze ??

ellah

New member
Hej,

Odbieram nowe mieszkanie i chciałbym to jakoś zaplanować, dlatego prosze kolegow o porade.

Jako ze kaanapa bedzie stala na srodku duzego salonu, a satelit nie moge spuscic z gory (loft), to zostaje mi satelita na stojaku lub wymiana na duzy. Problemem jest kabel - moge go polozyc w peszlu, ale jak zrobic eleganckie wyjscie do gory z panela, tak by nie wystawal mi kabel po prostu z dziury w panelu??

Czy ktos cos juz ma takiego? Szukalem specjalnych gniazd podłogowych, ale nic nie znalazlem, z kolei tynkowe odpada, bo za grube...

Ktos cos?
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
a czemu nie możesz na ścianie za tobą powiesić ?

gniazd podłogowych nie ma jako takich, musisz sam wymyślić jeśli to jedyna opcja.
 

ellah

New member
Hej,

Nie moge na scianie, bo kanapa bedzie stac na srodku ogromnego salonu, wiec satelit nie powiesze na scianie 7 metrow za kanapa, to bez sensu.

Najlepiej zeby surround byl przy (za) kanapa, ale brak rozwiazania...
 

Caparzo

New member
Bez reklam
7 metrów ? co to za salon ? kanapa na środku i też 7 metrów do tv ?
pod kino domowe, ampli ci skalibruje tylne suroundy, wzmocni je, możesz też podłogówki tam dać nie koniecznie małe suroundy. To jest rozwiązanie najlepsze chyba
 

sentyzibi

Well-known member
Widziałem kiedyś podłogowe, ale wcale nie były płytsze od podtynkowych, ale za to droższe. Jeśli nie masz miejsca pod panelem, a uparłeś się na wyjście z podłogi to możesz zastosować natynkowy. Jednak nie będzie to estetycznie wyglądać, choć jak masz smykałkę to możesz spróbować jakoś zamaskować
 

ellah

New member
Dziekuje za odpowiedzi, widze ze jednak nie ma takich gniazd :)

Wiem ze skalibruje, ale pomyslalem ze ten dzwiek bedzie szedl tez w gore z tych 7 m za kanapa, wiec slabe mi sie to wydaje.

Nie wierze ze nie ma jakiegos mykesu na kolumny stojace na srodku pokoju/salonu bez walajacych sie kabli po podlodze...
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Głośniki kierujesz w stronę kanapy i słuchacza a nie w sufit. Myślałeś nad podłogowymi kolumnami ?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
są tańsze i ładniejsze, pod kątem jak w kolumnach i mniej wystają. ale na środku salonu w podłoge ? a jak będą sie dzieci bawić itp i kanape trzeba będzie przestawić.. ja bym czegoś takiego nie robił :bober:
 

ellah

New member
no to jak? Kabel sam z podlogi? Kanapa raczej nie bedzie ruszana. a nawet gdyby to myslalem wlasnie ze sa takie plaskie jak na sciane, odlaczam 2 kabelki i wsio...

Nawet jesli podlogowe, bo w sumie bez roznicy czy podlogowe czy stojak i satelita, to i tak ten kabel z tej podlogi jakos musi wyjsc...
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Podłogowe ale przy ścianie... a nie przy kanapie. Zrób sam zaślepkę, Kup gniazdko z zaślepką wywierć dziurę wiertełkiem 6 i będziesz miał. Dla mnei cąły ten pomysł to chory pomysł i nie spotkałem się jeszcze z takim dylematem na tym forum. Myślisz że jak od kanapy 7 metrów będą głośniki to nie będzie słychać ??? poza tym nie moge sobie wyobrazić tego salonu

zaslepka.jpg
 
Ostatnia edycja:

wucash

Active member
Bez reklam
kabel z podłogi bezpośrednio do standu/stojaka od spodu i nic nie widać, kable wychodzą ze standu u góry przy głosniku... tylko juz na tym etapie musisz kupić odpowiednio długie kable
 

trynqzz

New member
Pogadaj że stolarzem - jak dobry to ukryte Ci puszkę pod panelem i nawet zrobi zaślepki by jak Ci się koncepcja zmieni to zasłonić ten port. Kolega ma takie rozwiązanie tylko nie panel a deski ma drewniane

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

dzierbiaty

New member
Cześć mam tak samo jak ty. Gniazda pod kanapą w podłodze. Zastosowałem gniazda chyba Lindy, nie pamiętam. Tyle, że nie użyłem puszki podtynkowej. Wszystko już gra 2 lata. Kanapa co jakiś czas odsuwana.
Te plastry to żona cos pokombinowała, nie ma mnie w domu, więc nie wiem o co chodzi. I przewód nie jest przycięty, tak tylko wygląda na fotce. W podłodze przewody idą w rurkach

Gniazda są niewidoczne pod kanapą. O wiele lepsze rozwiązanie kiedy kanapa stoi na środku. Radzę ci kupić nawet zestaw, gdzie będziesz miał wejście hdmi. Wtedy nie musisz z laptopem ganiać do amplitunera aby go podłączyć Siedzisz sobie na kanapie z laptopem i tylko wpinasz sobie krótki przewód hdmi w podłogę.
 

Attachments

  • IMG-20170403-WA0002.jpg
    IMG-20170403-WA0002.jpg
    108,5 KB · Wyś: 94
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Można jeszcze inaczej. Nie wiem jak to się nazywa, ale na pewno widziałeś w centrach handlowych lub biurach podłogowe maskownice do przedłużaczy, kabli zasilających. Chodzi mi o to ,że np. na środku dużej przestrzeni jest coś w rodzaju wpustu, klapki, najczęściej metalowej, pod którą jest już właściwa instalacja
https://www.google.pl/search?q=wpust+elektryczny+pod%C5%82ogowy&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjNppjR5IjTAhVnQJoKHXxPCn8Q_AUIBigB&biw=1366&bih=615#tbm=isch&q=gniazdo+pod%C5%82ogowe&*&spf=191
https://www.google.pl/search?q=wpus...#tbm=isch&q=gniazdo+podłogowe+audio&*&spf=379


Nie musisz od razu kupować, przerabiać, ale wykonać coś podobnego i wykończyć tym samym co podłoga (kafel, panel, deska, itp.) Będziesz to otwierał i podłączał kable tylko na czas seansu, a w pozostały czas podłoga będzie gładka, bez niebezpieczeństwa np. przypadkowego postawienia gołej stopy czy zabawy dzieci...
p
 

ellah

New member
Bardzo dziekuje wszytskim za pomoc i odpowiedzi.

Chyba sklonie sie do opcji kolegi dzierbaty - w panelu zamontuje wystajace gniazdo za kablami i schowam je pod kanapa skad puszcze kable ktore z kolei schowam w standach.

Opcja ze schowanym gniazdem jest dla mnie mniej praktyczna, bo dosyc czesto ogladamy cos i praktycznie caly czas by to musialo byc na wierzchu.

Zamieszcze fotki jak skoncze, moze komus to pomoze w takich dylematach.

Mieszkanie to loft z jednym duzym salonem 40m i sufitem skos na 5 metrow, dlatego tez montaz satelit daleko na przeciwleglej scianie od tv wydaje mi sie slabym pomyslem. Wiem ze mozna wsyztsko wysterowac, ale po prostu slabo to widze - w przypadku ogladania filmu w nocy, caly salon bedzie huczal, dzieci mi pobudzi w pokojach :)
 
Do góry