Podłączenie kina domowego pod telewizor

johny21

New member
Witam, mam telewizor samsung:le32s71b i chcę, aby dźwięk grał na głośnikach kina domowego Samsung: HT-THX25. Podłączyłem te dwa kable pod telewizor i kino. Ogólnie głośniki grają, jak włączam Radio , czy DVD, ale nie wiem jak przestawić żeby grały na TV. W ustawieniach dźwięku TV, niedostępna jest opcja "Wybrór dźwięku". Pewnie tam przestawia się, skąd ma wydobywać się dźwięk. Przypuszczam, że brakuje mi jakiegoś kabla. Choć podłączyłem te, które miałem: Jeden z rozdwojonymi końcówkami, białą i czerwoną z obu stron, i drugi ten główny łączący DVD z TV, nie wiem jak się nazywa. Mam nadzieję, że znajdzie się osoba, która jest w stanie mi pomóc. :)
 

lm648

Banned
"W ustawieniach dźwięku TV, niedostępna jest opcja "Wybrór dźwięku".
..... skoro chcesz uzyskać dźwięk z TV na KD to raczej takiej opcji wyboru źródła dźwięku należy szukać w KD :)
"Podłączyłem te dwa kable pod telewizor i kino." ..... i mam nadzieję, że dobrze a mianowicie tak powinno być na TV pod audio OUT a na KD pod audio IN w kolejności biały do białego a czerwony do czerwonego :) .... i tym oto sposobem uzyskasz audio dwukanałowe z TV na swym zestawie KD :) ... i to cała filozofia
 

johny21

New member
Niestety nic nie pomaga, przełączyłem w TV na out, a w KD było już In. Nie wiem, pilotem od KD też nic nie da się zrobić. A w TV nadal wybór dźwięku niedostępny..
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
"W ustawieniach dźwięku TV, niedostępna jest opcja "Wybrór dźwięku".
Owszem, może być taka opcja.W Sony jest
opcje/glosnik i tam jest wybór czy ma grac glosnik tv czy system audio podłączony do tv.
Może tez trzeba poszukać czegos podobnego? Nie jestm jednak pewien, czy tego typu opcja nie dotyczy jednak tylko złącza cyfrowego. S71b to już jednak leciwy model i chyba tylko SCART lub RCA wchodzi w grę.
 
Ostatnia edycja:

quasimodek

Member
Bez reklam
A czy kolega przełączył na KD na AUX?
b35f919852b357aem.jpg
 

johny21

New member
Włączałem w pilocie opcję AUX, ale nic nie daję. ; /
Ciągle w menu, w TV nie dostępna jest opcja "wybór dźwięku". A to chyba jest niezbędne..
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
W przypadku analogowego podpięcia raczej samo powinno się przełączać.
A jak dasz w kine na aux to masz glos dalej w TV, czy nie masz go w ogole?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czyli jednak tv wypuszcza audio, ale kino go nie słyszy.
Na wszelki wypadek zapytam tez, czy Volume masz ustawione nie na zero?
Co mowią na ten temat instrukcje w tv i DVD?

Na pewno opcje masz tylko dwie:

1) z telewizora kablami 2xrca (potocznie czincz) z gniazda Audio Out do gniazda AUX IN w kinie

2) SCARTEM (tylko górne gniazdo nr 2 (AV) ), spróbuj tez tego połaczenia. Taki kabel na pewno w domu znajdziesz.

Niestety to tyle, ale jesli nic to nie daje, a Ty nie wie jak nazywają się poszczególne kable, zrob fotki, (dobrej jakości, nie telefonem, ostre, nie koniecznie duże, bo długo będą się ladowac) ktore pokazują obecne połącznie, zarówno od strony tv jak i DVD, tak by było widać dobrze gniazda wraz z napisami.
 
Ostatnia edycja:

johny21

New member
Zrobiłem te fotki. Myślę, że są niezłe. Dodam, że ten kabel (biało-czerwony), robi jakieś spięcie i boję się już podłączać pod telewizor go, bo kto wie co się stanie.. Kupię nowy i mam pytanie jak ten kabel się nazywa? A i jeszzcze jedno. Gdy przełączam w pilocie na AUX to głośniki strasznie syczą, a w TV nadal głos jest, więc może brakuje jeszcze jakiegoś kabla.
 

Attachments

  • P1130879.jpg
    P1130879.jpg
    449 KB · Wyś: 173
  • P1130880.jpg
    P1130880.jpg
    455 KB · Wyś: 129
  • P1130890.jpg
    P1130890.jpg
    487,9 KB · Wyś: 707
  • P1130887.jpg
    P1130887.jpg
    478,3 KB · Wyś: 203
  • P1130882.jpg
    P1130882.jpg
    496,7 KB · Wyś: 746

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Fotki OK, zostaje jak pisałem poprzednio

1) Nie potrzebujesz zadnego innego kabla, bo i w tym połaczeniu nic innego się nie wykombinuje.
2) Co to znaczy spięcie?
3) bialo- czerwony kabel (czasem czarno-czerwony) to 2xRCA/2xRCA (potocznie czincz - jeśli tak zapytasz sprzedawca tez będzie wiedział o co chodzi). NIe kupuj takich za 5 zl w MM. Takie lubią trzaskac, itp. Kup z dobrej jakości wtykami, w miarę gruby kabel. Niestety kiedyś kupiłem najdroższe w MM z 59 zł Thomson i też po kilku dniach się rozleciał)
4) wcześniej pisałeś, ze po przełączeniu na AUX nie ma glosu w TV (?)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
POczekaj, piszmy ze zrozumieniem.
dźwięk W telewizorze powinien zanikać, kiedy przełączasz kino na AUX. A Ty napisałeś, że jest normalnie w telewizorze TV - To nie jest normalne ;)
W starszych czasem jest tak, że leci zarówno w TV jak i na kinie, trzeba wtedy sciszyc glos telewizora do zera, by nie mieć pogłosu.
NAdal nie wiem jednak dlaczego kolumny syczą. Wylglada na to, że jednak kino nie dogaduje się z tv, skoro na AUX nie ma sygnału :(

MAsz tak na obu kablach? Zarówno na RCA jak i na SCART?
AUX to w Twoim kinie tylko RCA, jeśli połaczysz SCARTEM, to poszukaj tez na innych niż AUX źródłach. Może masz cos takiego jak TV, itp.?
 
Do góry