Podłączenie Jamo 606 do Pioneer'a vsx-919

fatty_boy

New member
Witam
Zakupiłem wzmacniacz Pioneer’a VSX-919A H-K i kolumny Jamo s606.
Interesuje mnie jedna sprawa. Przeglądając instrukcję obsługi amplitunera odnalazłem, że fronty można podłączyć w trybie Bi-Amp, które polega na podłączeniu głośników przednich w taki, sposób, że przetworniki wysoko i niskotonowe są podłączane pod osobny kanał wzmacniacza co ma dać lepsze osiągi krzyżowe.



Podłączając w ten sposób kolumny należy jeszcze pamiętać o zmianie w ustawieniach wzmacniacza głośnika tylnego surround (surr back system). Głośnik tylni surround powinien być ustawiony na Front Bi-amp (fabrycznie ustawiony jest na normal)

Natomiast w instrukcji kolumn pokazane jest, że można je podłączyć jako Bi-wiring. Kolumny przednie mają po dwie pary zacisków, które połączone są złoconymi blaszkami. Jeżeli się wyciągnie te „zwory” można zasilić niezależnie głośnik wysokotonowy i niskotonowy dwoma różnymi parami przewodów. W instrukcji jest pokazane by przewody przyłączyć z jednej strony do 4 zacisków kolumn z drugiej strony (czyli do amplitunera) złączyć je i razem (wysokotonowy „+” z niskotonowym „+” i wysokotonowy „-” z niskotonowym „-”) włożyć pod jeden zacisk wzmacniacza. Oczywiście plus do plusa a minus do minusa.

Jak najlepiej połączyć kolumny?? W sposób Bi-amp czy Bi-wiring??
Czy zwykły śmiertelnik w ogóle odczuje różnicę czy kolumny są do wzmacniacza połączone jednym przewodem czy dwoma??

Ponadto głośniki w specyfikacji producenta podane są jako 6 Ohm a amplituner Vsx-919 jest fabrycznie ustawiony na głośniki 8 Ohm. Czy zaraz po pierwszym uruchomieniu sprzętu należy w amplitunerze to zmienić na 6 Ohm’ów??

Wielkie dzięki.
 

smyrko1

New member
Witaj!

mam ten sam amplituner i podłączony na bi-amping. Różnica w dźwięku wprawdzie niewielka ale jest. gra mocniej i wyraźniej. Polecam więc Biamping.

Bardzo ważne abyś przełączył w amplitunerze na 6ohm. Z tego co pamieętam to w stanie czuwania przyciskasz przycisk ENTER na przednim panelu i ustawiasz odpowiednio 6 lub 8 Ohm.

Jak już wszystko podłączysz to daj znać jak Ci się słucha VSX na JAMO. Też chciałem taki zestaw ale z powodu rozmieszczenia w pokoju Jamo by się nie sprawdziło z powodu bocznego basu. Wybrałem Tannoy Mercury.

W razie dodatkowych pytań pisz.
pozdrawiam

P.S. zostawiaj pilot zawsze na nasłonecznionym miejscu to będzie Ci w trakcie nocnych filmów podświetlał przyciski
 

toki0987

Banned
jamo s606 i pionier vs 919

witam i jak grają ci ten sprzęcik zastanawiam sie właśnie nad tym samym amplitunerem i głosnikach daj znac czy warto
 

fatty_boy

New member
Witam
Jeszcze nie udało mi się podłączyć. Brak czasu. Przy okazji zakupu nowego sprzętu robię małe przemeblowanie pokoju. Dtatego też sprzęt jeszcze nie gra, choć korci mnie bardzo. Jak tylko podłącze napiszę jak to gra.
Pozdrawiam
 

jasiekp12

New member
vsx-919 +heco victa 500 polecam

wcześniej miałem denona avr 1909, pionier gra co najmniej 10 razy lepiej, gram w ustawieniach ampa na 8 om bo heco są na 4-8 ohm, ale może ktoś ma argument aby zmienić na 6 ?? w instrukcji ampa zalecają ustawienia 8ohm, co na to fachowcy ?
fronty połączone w biamping, wszystko kablami 2,5 mm ale heco zaleca po wyżej 4 m 4mm, może zmienić ? gra rewelacyjnie zarówno w stereo jak i na 5 kanałow.
Ampi jednk mocno się grzeje, po kilku godzinach grania jest gorący, stoi w miejscu z dużą przestrzenią na wentylację z każdej strony, tu moje pytanie do fachowców:
czy podłączenie dodatkowo suba zmniejszyło by obciążenie ampi, bo tak kombinuje że wtedy tony niskie były by już napędzane trafem z suba, a tak wszystko idzie na fronty, ale może się mylę, proszę o opinie.
Bardzo dobrze zrobiony pilot jak i obsługa sprzętu, naprawdę przemyslane i logiczne.
i jeszcze raz muzycznie , każda nuta obrobiona do perfekcji, gra bardzo muzykalnie, poloecam ten sprzęt jakościowo przewyższa droższe jednostki. Po co komu skalowanie obrazu do 1080p skoro każdy bluray to posiada, a nawet tanie dvd.
 
Ostatnia edycja:

marecki6

New member
Bez reklam
a czy ktos moze wie gdzie mozna znalezc polska insturkcje do tego ampli ? bo w stosie ksiazek z kompletu niestety polskiej wersji nie ma i na stronie producenta tez takowej nie znalazlem .... co do sprzetu to tez jestem bardzo zadowolony - muzycznie sprzet jest naprawde super , bardzo przyjemnie slucha sie plyt wyszukujac szczegolow ktorych wczesniej nie bylo szans uslyszec , w polaczeniu z jamo s606 na brak basu wogole nie narzekam a wrecz odwrotnie z tym zastrzezeniem ze nie jest to mulacy/dudniacy basior ktory zaglusza cala reszte :) w kinie to poezja jak dla mnie ...od strony wizualnej rowniez razem z jamo s606 w czerni na wysoki polysk prezentuja sie rewelacyjnie
 

korzi

Member
Witam,

A możecie mi powiedzieć jak dobrze podłączyc bi-amping ?
Czy wazne jest jakie kable są podłączone : Miedź beztlenowa, posrebrzana czy zwykła, o średnicy 1,5mm , 2mm czy 4 mm ? jakie użyc do których głośników przy bi-amping ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jasiekp12- przelacz ampli na 6 ohm to troche ostygnie (zanim cos spalisz)...
korzi-im kable grubsze tym lepsze , jednak te 2,5 mm w bi-amp powinno wystarczyc.
 

korzi

Member
A jest jakaś różnica czy są posrebrzane czy zwykła miedź. Bo profesor z MM powiedział, że do Przednich kolumn na biamping wziać te grubsze miedziowe, a na reszte 2 mm srebrne ?

Ewentualnie opcja bez biampingu to jakie kable wziąć do zestawu ?
 

marecki6

New member
Bez reklam
ja podpialem kolumny kablami procab ls15,ls25 i ls40 a dokladnie fornty w biampingu-niskotonowce ls40 a srednie i wysokie ls15, central ls25 a surr ls15 ...kable procaba we wrocku dostaniesz w sklepie onstage.pl ktory jest obok ulicy strzegomskiej


On Stage
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
A jest jakaś różnica czy są posrebrzane czy zwykła miedź. Bo profesor z MM powiedział, że do Przednich kolumn na biamping wziać te grubsze miedziowe, a na reszte 2 mm srebrne ?

Ewentualnie opcja bez biampingu to jakie kable wziąć do zestawu ?
Srebrne przewody w MM? Gość Cię robi jak chce :)
 

korzi

Member
ja podpialem kolumny kablami procab ls15,ls25 i ls40 a dokladnie fornty w biampingu-niskotonowce ls40 a srednie i wysokie ls15, central ls25 a surr ls15 ...kable procaba we wrocku dostaniesz w sklepie onstage.pl ktory jest obok ulicy strzegomskiej


On Stage

Dzieki za info.
A mozesz mi powiedzieć, czy one są z miedzi beztlenowej bo nie moge opisu znaleźć czy to jakaś inna technologia ?
 

korzi

Member
A jeszcze jedno. Czym podłączyć Blue ray do amplitunera ? Wystarczy przez HDmi czy audio trzeba osobno ? Kable kubie w tym sklepie co radziłeś.
Chce wykorzystać 5.1
 
Ostatnia edycja:

marcinbujarski

New member
Witam
Mam ten zestaw jakieś 8 miesięcy, podłączyłem ampli z kolumnami przewodem zakupionym w sklepie RTV w bi-ampingu. Kabelek 2 x 2,5mm2. Jak dla mnie gra super, przełączone na 6 om, dużo basu, zastanawiałem się nad subkiem, ale na razie ten bas wystarczy.
Bluray tylko i wyłącznie hdmi, po innym złączu nie uzyskasz dźwięku HD.

Pozdrawiam
 

korzi

Member
Rozumiem, że w jamo 606 wejście niskotonowe LF jest na dole kolumny a wysoko tonowe HF jest na górze kolumny ( w instrukcji nic o tym nie napisali) ?
Czy amplituner ustawić na 6 ohm do tych głośników jamo 606 ?
 

korzi

Member
Ok mysle ze wszystko poszło ok z ustawieniami.
Jeśli ktoś by miał Polską wersje instrukcji amplitunera Pioneer 919 to prosił bym o taka informację.
 
Do góry