Podłączenie HT-C 5530 z samsungiem 5530

mover2002

New member
Podłączenie HT-C 5530 z samsungiem c650

Witam, niedawno zakupiłem kino domowe HT-C 5530 i telewizor samsunga c650 i mam pare pytań odnośnie podłączeń tych urządzeń.

1. czy jest możliwość aby dźwięk z filmów z HDD podłączony do telewizora odtwarzany był przez kolumny w 5.1 jeżeli tak to jak to podłączyć i ustawić ( obecnie mam podłączony tv poprzez HDMI In do HDMI out w 5530 )

2. Czy aby z x-boxa dźwięk leciał przez kolumny to musi być bezpośrednio podłączony kablem HDMI do zestawu bezpośrednio z pominięciem telewizora czy można jakoś dodatkowym kablem dźwięk wysłać ?

3. Tak przy okazji: Próbowałem odtworzyć film z HDD w mkv po przez kino domowe ale nie chciał wczytać napisów ( telewizor zrobił to automatycznie ), dopiero przerobienie programem na srt zadziałało. Napisy ściągam napii projektem lecz 5530 nie wczytuje żadnych mimo że telewizor robi to automatycznie.
 
Ostatnia edycja:

dragon_2009

New member
podłącz HT-C i Xbox'a przez HDMI do TV. z TV wyprowadź kablem toslink (optical) do HT-C. i masz dźwięk z każdego medium podłaczonego do TV przez swoje kino domowe.

ja mam tak podłaczony swój zestaw (w sygnaturce) i wszystko pięnie gra.
 

dragon_2009

New member
dokładnie taki, ale można znaleźć taniej. jak masz amplitunera pod TV to i 1m wystarczy. to że będziesz mógł przy takim połaczeniu sterować głosem z kina pilotem od TV to chyba już wiesz?
 
Do góry