Podłączenie głośników

Adexx

New member
Witam.Na chwilę obecną posiadam zestaw 5.1,więc postanowiłem podpiąć do amplitunera jeszcze 2 głośniki.Mam 2 małe głośniki satelity i teraz moje pytanie,czy mogę podpiąć je do wolnych wyjść Surround Back czy też muszą to być głośniki efektowe? Po przeprowadzonej próbie podłączenia zamiast ikon oznaczjących kolumny SBR i SBL wyświetla się H (Co oznacza ta ikona?),oczywiście dopiero po włączeniu w ustawieniach Prologic2z na On.Dodam jeszcze że przy filmach bluray dts hd ma 7.1 ampli wyświetla tylko 5 dostępnych głośników.Proszę o jakieś porady i z góry dziękuję.
 

werf

Active member
Bez reklam
Zacznij od początku jaki to amplituner i głośniki ?
Włączyłeś sobie głośniki w menu ?
Robiłeś kalibracje ?
 

Adexx

New member
Amplituner HW C700. Głośniki dostałem od znajomego,też Samsungowskie z kina domowego model HT C5550.w ustawieniach speaker size głośniki Surround Back ustawione na NONE i nie da rady nic zmienić.Do wejść SBR i SBL mam podpięte małe satelity i dopiero po włączeniu w ustawieniach funkcji Prologic2z na ON słychać odpowiedź,a na przednim panelu zamiast oznaczeń podpiętych głośników sbr i sbl wyświetla się H.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Może nic się nie stanie ,chociaż trudno przewidzieć :confused:

Jakieś 17 lat temu jak się bawiłem w kino domowe miałem amplituner Onkyo ,z tego co pamiętam obsługiwał głośniki 6 ohm ,podłączyłem kolumienki 3 ohmowe od małej wieży Philips i nic się nie działo ,tylko ampli bardzo się nagrzewał :krol:
 

Adexx

New member
Problem rozwiązany.Podłączyłem mikrofon i uruchomiłem funkcje ASC.Tak jak napisał werf kalibracja pomogła i wykryła 2 pozostałe głośniki.
 
Do góry