Podłączenie Fergusona FBOX 4X

mrosi

Member
Witam,

Mam odtwarzacz/miniPC Ferguson FBOX 4X. Nie mam problemu z podłączenie, do TV - HDMI i działa.

Chciałbym, aby dźwięk był przekazywany na wzmacniacz stereo. Otóż, HBOX 4X ma wyjście AV jack 3,5 mm, z podłączeniem żył jak na str. 10 instrukcji stąd:

http://fbox.ferguson.pl/?wpfb_dl=41

Teoretycznie więc sprawę rozwiązuje przewód jack 3,5mm -> 3 RCA, ale...
Gdybym chciał wykorzystać przewód jack 3,5mm -> 2 x RCA, to:
1. Czy podpięcie żył w przewodzie audio jest (powinno być) kompatybilne z tym, w jacku AV? Oczywiście myślę tu o położeniu żył R, L, G licząc od wierzchołka wtyku?
2. Pół biedy, jeśli zamienione będą podłączenia kanałów - wystarczy wówczas zamienić RCA miejscami. Czy zatem założywszy, że kanały R i L (lub odwrotnie) są podpięte tak jak w gnieździe FBOX 4X (pierwsze i drugie pole od wierzchołka), to może przydarzyć się coś nieszczęśliwego (nie wiem - spalenie końcówek wzmacniacza, etc.) w wyniku tego, że we wtyku audio pola masy i wideo są połączone?
3. Czy jeśli nie stanie się nic złego ze sprzętem, to czy jest możliwość, że pojawią się zakłócenia w reprodukcji dźwięku?

No i na koniec, upatrzyłem sobie trzy przewody jack 3,5mm -> 2 x RCA:
- Melodika MDMJ2R05,
- In-Akustik Star,
- Qed QE 5081

Jakieś opinie? Inne propozycje? Jedyny mój wymóg to długość nieprzekraczająca 1 m. No i cena rozsądna... ;)
 
Do góry