podłączenie Epsona S3 pod konsole lub tuner sat

mask

New member
Witam, mam pytanie bo nie mogę znaleźć odpowiedzi. Zakupiłem projektor EPSON S3 z wejściami RGB i S-video a do tego kabel HDMI - VGA (+Svideo chinch) na allegro. Myślałem nieco naiwnie że podepnę tak Epsona pod biały tuner Nki lub konsole Xbox. Mam również przewód EURO - VGA. Po pierwszym przewodzie projektor nie znajduje zadnego źródła (nawet po zmianie w Nce "wyjścia" po drugim pokazuje info o żródle jednak innych parametrach V i H. Czy ktoś może doradzić co robić aby to jakoś grało i to w miarę najwyższej rozdzielczości? dziękuję za wszelką radę. Pozdrawiam HDmaniaków.
 

Alkor

New member
Bez reklam
Witam nowego miłośnika projektorów na naszym Forum :).

Potrzebujesz przejściówki Component-VGA - wejście D15Sub/VGA w Epsonie S3 akceptuje sygnał Component Y/Cr/Cb. Łączysz n-boxa lub konsolę Xbox trójprzewodowym kablem Component - powinno wszystko działać dobrze przy ustawieniu 720p lub 1080i. Lepsze może się okazać ustawienie 720p, ale to musisz sprawdzić. Trochę niepokoi, że instrukcja nic nie mówi o obsłudze sygnałów 50 Hz przy HD 720p i 1080i.

Epson S3 wyświetli sygnał 720p lub 1080i z n-ki, ale to nie będzie obraz HD. Rzutnik ten ma rozdzielczość 800X600 pikseli, a przy sygnale 16:9 zaledwie 800X450 punktów, co jak na dzisiejsze standardy jest wartością...skromną. Rozumiem jednak, że od czegoś trzeba zacząć swoją przygodę z dużym obrazem w domu.

Pozdrawiam.
 

mask

New member
Witam nowego miłośnika projektorów na naszym Forum :).

Potrzebujesz przejściówki Component-VGA - wejście D15Sub/VGA w Epsonie S3 akceptuje sygnał Component Y/Cr/Cb. Łączysz n-boxa lub konsolę Xbox trójprzewodowym kablem Component - powinno wszystko działać dobrze przy ustawieniu 720p lub 1080i. Lepsze może się okazać ustawienie 720p, ale to musisz sprawdzić. Trochę niepokoi, że instrukcja nic nie mówi o obsłudze sygnałów 50 Hz przy HD 720p i 1080i.

Epson S3 wyświetli sygnał 720p lub 1080i z n-ki, ale to nie będzie obraz HD. Rzutnik ten ma rozdzielczość 800X600 pikseli, a przy sygnale 16:9 zaledwie 800X450 punktów, co jak na dzisiejsze standardy jest wartością...skromną. Rozumiem jednak, że od czegoś trzeba zacząć swoją przygodę z dużym obrazem w domu.

Pozdrawiam.

super :) dziękuję za odpowiedź. X-Box poszedł tylko z tą Nka nie wiedziałem co zrobić ale bardzo dziękuję za info. Rozumiem że jedno lub drugie rozwiązanie z załącznika wystarczy? Pozdrawiam
 

Attachments

  • 82abd565b7481898med.jpg
    82abd565b7481898med.jpg
    23,4 KB · Wyś: 143
  • 17520a.jpg
    17520a.jpg
    41,4 KB · Wyś: 163

Alkor

New member
Bez reklam
Tak, oba powinny działać dobrze. Tylko ten problem 50 Hz. Byłbym jednak bardzo zdziwiony, gdyby projektor pracujący dobrze z PAL nie odtworzył 720/50p lub 1080/50i.
Pozdrawiam.
 

mask

New member
Tak, oba powinny działać dobrze. Tylko ten problem 50 Hz. Byłbym jednak bardzo zdziwiony, gdyby projektor pracujący dobrze z PAL nie odtworzył 720/50p lub 1080/50i.
Pozdrawiam.

Witam ponownie, kontynuuje ten temat ponieważ pomyślałem że może się kiedyś komuś przydać. Zakupiłem przewody jak wyżej to jest przejsciowke Component - RGB, oraz przewod X_BOX - RGB+Audio Cinch. Epson S3 działa bezproblemowo z obydwoma. Podłączyłem Nke pod przejsciówkę i mogę ustawić zarówno na 720/50 jak i 1080/50. Oba ustawienia działają bezproblemowo. XBOX rownież działa świetnie - problem jedynie iż nie mogę dobrać w ustawieniach konsoli takich aby obraz przypominał bardziej 16:9 niż 4:3. W każdym przetestowanym (a jest ich z 8 ) zawsze mniej lub bardziej jest kwadrat. Nka w przeciewieństwie ładne przerabia 4:3 i 16:9. Co do obrazu .. jestem zaskoczony odwzorowaniem barw .... są tak soczyste i naturalne kolory że aż podziw bierze w sprzęcie jakby nie było z poprzedniej dekady. Posiadam jeszcze BENQ GP2 z natywną rozdzielczością WXGA ale jasność obu sprzętów dzieli prawie przepaść. Niestety są i minusy ale nie należy się temu dziwić. Poziom czerni Epsona w ciemnych scenach jest w ciemnych scenach szarawy (podejrzewam że jest to bardziej odczuwalne bo 3LCD a nie DLP). No i pixeloza ... wiadomo 800x600. Należy się z tym pogodzić lub po prostu zmienić sprzęt. Co pewnie jeszcze przede mną. Pozdrawiam i dziękuję raz jeszcze za pomoc. Najważniejsze że wszystko chodzi i na tym mi najbardziej zależało.
 
Do góry