podłączenie DVD do LCD grundig VISION (komponent/scart)

zibi2000

New member
Ponawiam wątek mojego problemu z optymalnym podłączeniem Denona 1710 po wyjściu komponentowym do LCD Grundig, który takiego wejścia nie ma. Moje pytania są następujące:
-czy uzyskam skanowanie progresywne z DVD mogąc połączyć te dwa urządzenia jedynie po wejściach typu SCART (RGB) lub S-Video???
-które z nich będzie lepsze???
-czy możliwe jet połączenie komponent/scart(RGB) i czy to połączenie zapewni lepszą jakość od połączenia SCART(RGB)/SCART(RGB)???
-i na koniec czy taki LCD wyświetli scanowanie progresywne i po jakim wejściu, nie mam w instrukcji ani słowa na ten temat???
 

sewan

New member
SAMSUNG LE27T51B

Już gdzieś pisałem tu tego typu rzeczy.
Ale, oki, po kolei:

1. Po RGB tak, po S-Video nie
2. RGB
3a. tak, ale zdecydowanie nie polecam
3b. jedynie połaczenie RGB/RGB zapewni najwyższą jakość
4. jak nie ma w instrukcji, to znaczy, że nie ma skanowania progresywnego (ale to dziwne, bo to dzisiaj standard)

pozdr
M.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Zbadałem to i tv ma progresywne skanowanie

"Dodatkowo zastosowano także możliwość przesłania przez gniazdo VGA sygnału YUV Progressive."

Także gniazdo VGA akceptuje sygnał komponent i powinno wszystko śmigać.

Pozdrawiam
 

zibi2000

New member
Tak, bardzo dziękuję, rzeczywiście wejście VGA(wtyk D-sub) akceptuje komponent i jakość jest wyśmienita! Okazało się, że mam również taki kabel tylko zapodział mi się przy rozpakowywaniu sprzętu. Jeśli chodzi o progresiv scan to jak mi powiedziano nie może być HDTV Ready bez progresiv scan. W tym telewizorze zapewnione to jest na wejściach DVI i VGA - to wiadomości z serwisu technicznego Grundiga!!!
Ale jak widzę jestem odosobniony jeśli chodzi o ten model i markę, chociaż jak mi się wydaje nie jest to zły sprzęt po tym jak dokonałem w/w połączeń i ustawienia obrazu za pomocą THX Optimizer.
Jeszcze raz dziękuję ar2! Teraz czekam na obniżkę cen tunerów HDTV!!! a także DVD WMVHD!!!
 
Do góry