Podłączenie Denon AVR 1312 do TV Panasonic Viera.

Majolous

New member
Witam wszystkich użytkowników!

Mam problem z podłączeniem Denona 1312 z tv Panasonic Viera L37E30E za pomocą kabla HDMI. Jestem zupełnie zielony, to mój pierwszy sprzęt tego rodzaju, ale Kolega obeznany w tym temacie niestety też sobie nie poradził.

Chodzi mi o to, żeby podczas oglądania tv dźwięk leciał z głośników podpiętych do Denona.
Narazie podpięte jest tak: przewód antenowy (narazie mam telewizję analogową) podpięty jest do tv, zaś amplituner podpięty jest do tv przez HDMI (w Denonie podpięte jest pod gniazdo HDMI Monitor, zaś w tv podpięty jest kabel do portu HDMI1). Jest duża ilość ustawień, ale nie udało nam się uzyskać dźwięku z tych kolumn podpiętych do Denona.

Czy ktoś ma jakiś pomysł, jak to podpiąć i poustawiać, żeby działało?

Za wszelkie rady będę naprawdę wdzięczny.

Pozdrawiam,
Marcin.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Ten denon ma hdmi 1.4 wiec z kanałem zwrotnym audio, dobra zapodałem instrukcje z neta masz wyjscie audio out z tyłu czincz tzw.L i R no i digital audio out optyk i coax jak sie nie myle no to tyle jak obczaje hdmi arc to dam znac pozdr a juz widze arc czyli kanał zwrotny jest w tv tylko przy HDMI 2 to tyle
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Bo HDMI z Denona to sluzy do wysylania Video/Audio na TV z DVD Konsoli itd, nie wiem jak dziala ten kanal zwrotny w HDMI ale generalnie podlacza sie to tak:

DVD/Blu Ray/Konsola/Dekoder TV >HDMI> DENON> HDMI >TV - wtedy masz obraz na TV a dzwiek na kolumnach podlaczonych do amplitunera.

W twoim przypadku jesli nie masz nic podlaczone do denona i nie przesylasz przez niego obrazu na TV HDMI jest nie potrzebne. Kup kabel optyczny i podlacz TV audio OUT do amplitunera i powinno byc ok.
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
Bo HDMI z Denona to sluzy do wysylania Video/Audio na TV z DVD Konsoli itd, nie wiem jak dziala ten kanal zwrotny w HDMI ale generalnie podlacza sie to tak:

DVD/Blu Ray/Konsola/Dekoder TV >HDMI> DENON> HDMI >TV - wtedy masz obraz na TV a dzwiek na kolumnach podlaczonych do amplitunera.

W twoim przypadku jesli nie masz nic podlaczone do denona i nie przesylasz przez niego obrazu na TV HDMI jest nie potrzebne. Kup kabel optyczny i podlacz TV audio OUT do amplitunera i powinno byc ok.
A telewizja analogowa to nic ;-)
 

Majolous

New member
Więc tak, na początek wypróbuję sposób podłączenia zaproponowany przez ikar1975 ze względu na to, że kabel HDMI już mam, zaś kabla optycznego nie.

Podpinam do tv HDMI w wyjście HMDI2 (ARC).
Podpinam w Denonie do HMDI Monitor.
Włączam oba sprzęty i ustawiam tv tak jakbym normalnie chciał oglądać tv, zaś Denona w tryb "tv".
Potem muszę skonfirurować Denona i mam takie podstawowe opcje:

Input setup->Input assign->optical-> i tu mam do wyboru: OFF, BD, DVD, TV, SAT/CBL, GAME, V.AUX, DOCK.

Input setup->Input assign->coaxial-> i tu mam do wyboru: OFF, BD, DVD, TV, SAT/CBL, GAME, V.AUX, DOCK.

Input setup->Video Select-> i tu mam do wyboru: SAT/CBL, V.AUX, DOCK, Source, DVD

Option Setup->Other Setup->HDMI audio Out-> i tu mam do wyboru: TV albo Amp.

Jak powinienem to poustawiać, żeby zadziałało?
Bardzo dziękuję za poprzednie odpowiedzi.

Pozdrawiam, Marcin.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
A na poczatek moze masz 2x czincz i z audio out analog w tv do denona np analog in 1 np. i powinno chodzic pozniej przyporządkować w denonie do analog 1 pod source tv i ok z hdmi musze rozkminic bo instrukcja nie w reku tylko na monitorze to lipa dla mnie . Pozdr
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Sprobuj jak masz pena podpiac z jakims filmem pod tv i moze cos zagra masz wtedy pewnosc ze dajesz jakis sygnał cufrowy i przez hdmi moze pojdzie.Ale w twoim wypadku na poczatek analogowo czincz proponuje z tv do denona.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Niestety nie pomoge, nie mialem doczynienia z HDMI 1.4 i kanalem zwrotnym i nie wiem jak on dziala i czy wogole dziala w polaczeniu TV>Amplituner.

IKAR co masz na mysli z ta TV analogowa ? :)
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Niestety nie pomoge, nie mialem doczynienia z HDMI 1.4 i kanalem zwrotnym i nie wiem jak on dziala i czy wogole dziala w polaczeniu TV>Amplituner.

IKAR co masz na mysli z ta TV analogowa ? :)
No jakis sygnał jest ma analogowa telewizje:p a 1.4 po to własnie jest zeby odebrac z tv audio po hdmi bez dodatkowych kabli taki sobie psztynks:bober:
 

Majolous

New member
No niestety, po podpięciu pendrive'a też nie ma głosu... Czyli pozostaje tylko dokupienie tych dodatkowych przewodów? Przez HDMI nie pójdzie...?
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Sprobuj jeszcze w outher setup hdmi audio out ustaw tv .Pozdr. A i jeszcze jedno jaki masz kabel hdmi zgodny z 1.4 czy jakąs lipe ;-)
 
Ostatnia edycja:

Majolous

New member
Chyba już wszytkie możliwe opcje ustawiałem:) HDMI audio out na Tv też.
Kabel Bridge Premium 5m. Dokładnie taki sam kabel ma mój kumpel i wszystko mu działa idealnie, więc to raczej nie jest wina kabla.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
ARC jest dopiero od modelu 1612, więc próżno go szukać w 1312.

(C)G
 
Ostatnia edycja:

Majolous

New member
Tego nie wiedziałem, masz rację, Denon 1312 nie ma ARC. W takim wypadku pozostaje mi go podpiąć za pomocą czinczy albo kabla optycznego, ale ze względu na to, że mam analogową TV to chyba opcja optycznego odpada, prawda?
Czyli zostaje dokupić czincze i sprawdzić czy działa?
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
W ustawieniach dźwięku masz opcje spdif, przy ustawieniach PCM teoretycznie powinien niezależnie od źródła (tez analogowego) przesłać strumień optykiem stereo. Optyk jest o tyle korzystniejszy, iż przyszłościowo jak przejdziesz na DVB-T nie będziesz musiał zmieniać połączeń by odbierać DD 5.1 (oczywiście jak będzie taki sygnał nadawany).

(C)G
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Super , zassałem instrukcje i faktycznie nie mogłem wczesniej doczytac jak ustawic ARC hdmi 1.4 mnie zwiódł ;-)
 
Do góry