Podłączenie dekoder-tv-amplituner

zapisz

New member
Po 5h prób, poddaję się... Proszę o pomoc w podłączeniu, tak by można było sterować z pilota Horizona. Przy aktualnym podłączeniu, prawie wszystko działa tj. Włączam pilotem horizona, tv (amplituner włącza się sam). Po chwili jest obraz UPC, wybiera się na ammplitunerze HDMI 1, ale po 30 sekundach, amplituner sam przełącza się na AV1 w rezultacie obraz na TV zostaje, ale bez dźwięku, trzeba ręcznie na pilocie amplitunera wrócić do HDMI1. Dodam że wcześniej, ten komplet był już podłączony i wszystko działało. Niestety nie zrobiłem zdjęcia, przed porządkami i teraz mam ten problem.
W załączniku zdjęcia z opisem co jak jest aktualnie podłączone.

Dekoder Horizon UPC
TV Samsung SmartTV do TV Samsung dodaje ten HUB srebrny,
Amplituner Yamaha

 

slawkor

Member
Bez reklam
Tv Samsunga podepnij HDMI ARC B3 do HDMI ARC OUT ampli, wtedy dźwięk będzie miał drogę powrotną.
Decoder podepnij pod HDMI IN w TV B1 i po uruchomieniu powinno się automatycznie przełączać.

Ja mam tak spięte i wszystko działa.
 
Ostatnia edycja:

zapisz

New member
Dzięki. A jest jakaś inna kombinacja? By dekoder był podłączony do amplitunera? Z tego co pamiętam dźwięk wtedy idzie, ale bez obrazu... Funkcja HDMI STB w Samsungach to jest to samo co HDMI CEC? Tz. dlatego dekoder radzisz podłączyć do TV przez STB by np. głośność z TV sterowała głośnością amplitunera.
Czy czasem funkcji STB (CEC), i ARC nie powinno się jakoś aktywować, deaktywować w opcjach, któregoś urządzenia?
 
Ostatnia edycja:

slawkor

Member
Bez reklam
Obraz takze idzie i sterujesz glosnoscia ampli piltem od tv.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry