Podłaczenie D8000 + "n" + Kenwood KRF-V6400D

Podpucha

New member
Witam Panowie.

Moje pytanie odnosi sie do tematu i podpowiedzi jak moge usprawnic to wszystko razem i jakimi kablami.

TV to samsung ue55d8000 do niego jest podłaczony jak narazie turbo dekoder "n" przez HDMI a z dekodera optykiem mam puszczony dzwiek na ampli. To podłaczenie mniej wiecej mi pasuje bo ampli odczytuje automatycznie jaki program ma dzwiek i wyswietla aktywne głosniki na wyswietlaczu i wszystko ładnie pieknie gra. Gdy zaś podłacze do TV dysk twardy to dzwieku brak wtedy musze optyka odlaczyc z dekodera i podlaczyc do TV lecz wtedy ampli nie wykrywa rodzaju dzwieku i na wysietlaczu widnieja tylko głosniki stereo, reszta głosnikow gra ale po wymuszeniu opcji np ProLogic i dzwiek jest nie najlepszy wtedy.

Interesuje mnie to jak podlaczyc wszystko ze soba by to zagrało optymalnie gdy ogladam czesto filmy z dysku twardego nagrane w jakosci DTS lub wiecej.

W ampli sa dwa wejscia HDMI in i jedno HDMI out. Da sie to wszystko podlaczyc uwzgledniajac ze bedzie jeszcze do tego PS3 ktore tez mysle podlaczyc przez HDMI? Aktualnie posiadam tylko jeden przewod HDMI i jeden przewod optyczny i jeden przewod Micro HDMI --> HDMI.

Co musze dokupic ?
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Z TV do ampli po podpięciu optyka leci Tobie prawidłowo, TV niezależnie jakie masz źródło na HDD obcina do stereo. Tu pomoże media player (jak chcesz coś więcej niż stereo).

Przy 2xHDMI w ampli i planowanym podpięciu PS3 do ampli Twoja opisywana wcześniej konfiguracja powinna pozostać jako docelowa. Przy zakupie media playera do HDD konieczna będzie też zakup switcha HDMI.
 

Podpucha

New member
Czyli jesli podepne pod Ampli dekoder "n" przez HDMI i PS3 przez HDMI a z Ampli wypuszcze przez HDMI Monitor OUT wszystko na TV to podłaczajac HDD do TV bez Media Pleyera nie pusci mi dzwieku przez to HDMI out spowrotem na Ampli ?
 

mietka

New member
Czyli jesli podepne pod Ampli dekoder "n" przez HDMI i PS3 przez HDMI a z Ampli wypuszcze przez HDMI Monitor OUT wszystko na TV to podłaczajac HDD do TV bez Media Pleyera nie pusci mi dzwieku przez to HDMI out spowrotem na Ampli ?
Tak ale w opcjach dźwięku musisz ustawić DD -na pewno przez optyka z tv do ampli będzie dźwięk oryginalny
podłącz tak jak napisałeś
N-ka-->hdmi-->ampla
ps3-->hdmi-->ampla
tv<--hdmi->ampla
tv-->optyk-->ampla
takie podłączenie da ci możliwość słuchania oryginalnego dźwięku w tym DD ale w tv musisz zmienić opcje dźwięku z PCM na DD(możliwość zmiany tylko w momencie nadawanego dźwięku DD)
ja mam D6500 i u mnie wszystko gra ok tzn.DD z usb(dysk zewnętrzny) i z sieci
 

Podpucha

New member
Z TV do ampli po podpięciu optyka leci Tobie prawidłowo, TV niezależnie jakie masz źródło na HDD obcina do stereo. Tu pomoże media player (jak chcesz coś więcej niż stereo).

Przy 2xHDMI w ampli i planowanym podpięciu PS3 do ampli Twoja opisywana wcześniej konfiguracja powinna pozostać jako docelowa. Przy zakupie media playera do HDD konieczna będzie też zakup switcha HDMI.

Dwa wejscia "IN" i jedno "OUT" i tylko mnie zastanawia czy przez to "OUT" TV po podlaczeniu HDD i zapodaniu filmu z DTS dzwiek poleci przez to HDMI spowrotem na ampli czy to jest ruch tylko w jedna strone.

"n" --HDMI--> Ampli --HDMI--> TV <--USB-- HDD
PS3 -HDMI-->

Tak jak wyzej myslalem wszystko podłaczyc i nie wiem czy od TV do Ampli przez ten kabel HDMI moze leciec dzwiek lepszy jak Stereo podczas ogladania filmow z HDD. Czy jednak konieczny jest ten Media Player?
 

Podpucha

New member
Tak ale w opcjach dźwięku musisz ustawić DD -na pewno przez optyka z tv do ampli będzie dźwięk oryginalny
podłącz tak jak napisałeś
N-ka-->hdmi-->ampla
ps3-->hdmi-->ampla
tv<--hdmi->ampla
tv-->optyk-->ampla
takie podłączenie da ci możliwość słuchania oryginalnego dźwięku w tym DD ale w tv musisz zmienić opcje dźwięku z PCM na DD(możliwość zmiany tylko w momencie nadawanego dźwięku DD)
ja mam D6500 i u mnie wszystko gra ok tzn.DD z usb(dysk zewnętrzny) i z sieci

Sprawdzilem to przed chwila:

"n" podlaczone HDMI do TV, TV optyk do Ampli i HDD do TV

Zapodałem film Real Steal 1080p DTS, wszedlem w opcje i ustawilem z PCM na DTS i ładnie na Ampli wyskoczyła opcja DTS i wszystkie głosniki grały idealnie jak maja.

Ale gdy przełaczyłem na "n" właczylem film z HBO HD "Im number 4" DD ustawilem oryginalna sciezke dzwiekowa angielska i polskie napisy i w menu juz nie szlo zmienic opcji na DD było zaznoczone tylko PCM bez mozliwosci nawet najechania na opcje DD.

Jest to normalne czy trzeba cos jeszcze inaczej podlaczyc ?
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
(...) poleci przez to HDMI spowrotem na ampli czy to jest ruch tylko w jedna strone.

Jak masz w ampli i TV tzw. ARC (Audio Return Channel) to poleci w obie.

"n" podlaczone HDMI do TV, TV optyk do Ampli i HDD do TV

Zapodałem film Real Steal 1080p DTS, wszedlem w opcje i ustawilem z PCM na DTS i ładnie na Ampli wyskoczyła opcja DTS i wszystkie głosniki grały idealnie jak maja.

Widocznie twój TV nie obcina do stereo, stąd pomysł zakupu media playera nie jest zbyt trafiony.
 
Ostatnia edycja:

Podpucha

New member
Już wiem dlaczego z "n" nie mam ustawienia na DD i lepiej przez Tv i ampli poprostu w dekoderze przez HDMI leci dźwięk ale maksymalnie 2 kanałowy LPCM znalazłem to we właściwościach wyjścia HDMI dekodera. Dźwięk lepszy jak stereo może iść tylko przez SPDIF.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

mietka

New member
Już wiem dlaczego z "n" nie mam ustawienia na DD i lepiej przez Tv i ampli poprostu w dekoderze przez HDMI leci dźwięk ale maksymalnie 2 kanałowy LPCM znalazłem to we właściwościach wyjścia HDMI dekodera. Dźwięk lepszy jak stereo może iść tylko przez SPDIF.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
Jeżeli masz N-ke podłączoną kablem hdmi z tv to dzwięk tylko stereo a jeżeli masz n-ke podłączoną kablem hdmi z amplą to DD(po kablu hdmi też idzie dźwięk DD)
 

Podpucha

New member
Wielkie dzięki za tą informacje. Widać opcje HDMI się odblokowały dopiero jak podłączyłem "n" do ampli a jak było podłączone do TV wykryło tylko stereo teraz jest full. Kupiłem HDMI i podłączyłem wszystko w ten sposób.

"n" do ampli przez HDMI i z ampli HDMI do TV pod monitor out i z TV do ampli SPDIF bo chyba jednak mój Kenwood nie ma kanału ARC. I teraz dopiero mam wszystko jak należy plus dźwięk DTS z dysku HDD.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 
Do góry