Podłączenie Bluray i amplitunera - muzyka z CD

kiliusz

Member
Witam,

Obecnie podłączone pioneer BDP180 i HK avr 370 poprzez HDMI. Zauwazyłem jednak, że pionek ma wyjście RCA. Czy słuchając muzy w stereo z płyt CD uzyskam coś lepszego jeśli podepne ampli i bluraya poprzez RCA zamiast HDMI. Czy odsłuch będzie lepszy? I oczywiście w jakiej cenie musiałbym kupić kabel RCA, żeby to mi coś dało.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Raczej będzie gorzej ,żeby myśleć o dobrym dźwięku z RCA to powinien być to wysoki model z każdej stajni z dobrym dac-kiem na pokładzie, a kable to juz kosmetyka :D.Pzdr
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Tylko, że HDMI i muzyka z CD oznacza duży jitter, warto sprobować podlaczenie analogowe. Blackninja mial na mysli chyba DAC Burr Brown w Harmanie.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Tylko, że HDMI i muzyka z CD oznacza duży jitter, warto sprobować podlaczenie analogowe. Blackninja mial na mysli chyba DAC Burr Brown w Harmanie.

Ok ale dalej to blu ray nie odtwarzacz CD prawda?A tam się za bardzo nie przykładają do wyjść analogowych z tego co kojarze chyba że wysoki model.Pzdr
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Mam Arcama BDP100, który nie mam tutaj zbyt dobrych opinii, jednakże porównywałem go w czasie rzeczywistym z odtwarzaczami CD różnych firm do 2000 zł... i zagrał bardzo dobre, zdecydowanie lepiej od wiekszości odtwarzaczy CD... oczywiście to moje odczucie, ale takie odczucie miał też sprzedający w salonie audio, u którego miałem kupić odtwarzacz CD...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja mam odmienne zdanie. Jakieś kilka m-cy słuchałem płyt analogowo z Marantz UD5007 (wtedy koszt ok. 2500). Grał co najmniej dobrze, ale najtańszy CDek CD5003 za dwa (może nawet trzy) razy mniejszą cenę rozłożył go na łopatki w pierwszych sekundach precyzją i czystością grania przede wszystkim.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Nie porownywalem Arcam z UD 5007, więc trudno stwierdzić jak by wypadło porównanie. Wspomnailes o cenie Twojego BR. Wiem że cena nie jest wyrocznia jakości, ale Arcam póki nie został zastąpiony przez model 300 kosztował 5499. Chociaz swojego kupilem za mniej niż 50% wartości. W momencie zakupu porownywalem go z odtwarzaczami CD za 2k i nie było słychać znaczących różnic.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam się z Tobą. Dla przykładu UD7007 na początku dochodzi do 7 tys. Być może z Arcamem tak właśnie jest jak piszesz. Jednak w innych markach produkujących zarówno odtwarzacze BD jak i CD zazwyczaj jest odwrotnie, tak jak porównanie drogiego amplitunera do taniego wzmaka - wzmak zawsze wygrywa ;)
Mi np. tez nie podchodzą do muzyki multiwynalazki typu Oppo...
 
Do góry