Podłaczenie Audio Ampli - TV - Dekoder

topola

New member
Cześć,

Pytanie z prośba o poradę

Kolumny Stereo zestawione są z ampli stereofoniczny Onkyo TX 8150, TV ( Sony KDL-55W815) obecnie dostaje sygnał od dekodera telewizji kablowej po HDMI, jak połączyłem TV z ampli optykiem gra ale jakoś nie w pełni, dźwięk jest przyciszony, przytłumiony .. nie wiem, natomiast jak wepnę optyka prosto do dekodera od kablówki gra o niebo lepiej, skąd taka utrata mocy ? przez podział sygnału ?

Teoretycznie mógłbym zostawić tak podłączone ale problem jest gdy do TV podepnę komputer w celu uruchomienia filmu to wtedy nie będzie dźwięku bo optyk w ampli :) jakiś pomysł ?

Będę wdzięczny
 

Killarmy

New member
możesz zostawić optyk w dekoderze, a tv spiąć ze wzmakiem analogowo. Masz stereo więc DD itp. i tak nie zagra.

edit: z tego co widzę twój wzmak ma dwa wejścia optyczne- podłącz dwoma optykami.
 
Ostatnia edycja:

topola

New member
No tak będę musiał zrobić, i tak czeka mnie przepinanie bo jeden optyk wpięty jest do PS4. Bardziej zastanawiało mi skąd tak różnica w sile sygnału wcześniej podpięty pod TV miałem po postu soundbar i grało dobrze.
 

marian_admwz

New member
Przyłączę się do tematu mam ampli Yamaha v475, do niego podłączone ps3 i dekoder nc+ przez hdmi. Wszystko do tv przez hdmi z ampli. Dodatkowo tv z ampli połączony 2x rca. Mam w tv wyjście spdif ale nie optyczne tylko rca. Czy przez to wyjście spdif uzyskał lepszy dźwięk ?
 
Do góry