Podłączenie amplitunera z TV

mostow

New member
Witam
Mam problem z podłączeniem następującego sprzętu:
TV - Sony KDL-40W-4000,
Tuner - UPC mediabox hd dvr,
Amplituner - Sony STR-DG720 + zestaw głośników 5.1

Obecnie mam podłączony tuner kablem HDMI do TV, a amplituner do TV również poprzez HDMI. Niestety TV nie przekazuje dźwięku do amplitunera. TV wykryl zestaw audio poprzez HDMI Sync i włącza urządzenie przy włączaniu TV, pojawia się napis "działa system audio", lecz na głośnikach nic nie słychać, a na amplitunerze pojawia sie na chwilę napis "muting" i potem "TV". Myślałem, że wycisza głośniki, ale po wciśnięciu muting na panelu nic nie daje. Dodam że głośniki są sprawne, działa radio w amplitunerze. Co robię źle? Może amplituner podłączyć do TV kablem optycznym? Albo amplituner tylko do tunera upc? Tylko niestety tuner ma już zajęte HDMI bo jest podłączone do tym kablem do TV. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
 

vib

New member
nie za bardzo rozumiem, czemu podpinasz oddzielnie do TV tuner i amlituner ? Jaki to ma sens?

Podepnij jak bozia przykazala tuner i amplituner przez HDMI (ewentualnie jeszcze optyk/coaxial dla ausio jesli tego wymaga), nastepnie amplituner zepnij z TV tez po HDMI i tyle
 

bubu54142

New member
Dźwięk z telewizora otrzymasz na wzmacniaczu tylko przez wyjście czincz (biało-czerwone) audio z tv do wejścia czincz do amplitunera.Połączenie HDMI działa tylko w jedną stronę.Podłącz hdmi do amplitunera-wejście a z wyjścia drugim kablem do tv.Obraz na telewizorze a dźwięk w amplitunerze.Amplituner musi być zawsze włączony.Po wyłączeniu brak obrazu.Jesli masz komponent w tunerze podłącz 3 czinczami + 2 audio i masz obraz extra z głosem.Nie musisz używać amplitunera do oglądania dziennika.
 

mostow

New member
Podłączyłem tak:
amplituner -> hdmi -> tuner, tv -> hdmi -> amplituner. I nie działa. Tzn głos słychać przez głośniki od amplitunera gdy wyjmę kabel tv - amplituner, lecz nie ma obrazu. Z tv wychodzi hdmi in a wchodzi do amplitunera hdmi out. Co robię źle? Może trzeba połączyć tv z tunerem? Tylko że w tunerze mam jedno wejście hdmi.
 
Ostatnia edycja:

Trakkah

New member
Tuner hdmi out -> amplituner hdmi in, amplituner hdmi (monitor) out -> tv hdmi in
Jest dźwięk tylko wtedy gdy nie jest podłączony kabel hdmi pomiędzy amplitunerem a tv????
Podłączenie kabli jest prawidłowe więc posprawdzaj ustawienia amplitunera, może w opcjach coś jest wyłączone...
Lub spróbuj tak jak napisał bubu (audio out z tv do audio in w amplitunerze), wtedy nie będziesz musiał zawsze włączać amplitunera żeby obejrzeć cokolwiek w tv...
 
Ostatnia edycja:

mostow

New member
Dzięki. Działa. Musiałem wyłączyć BRAVIA Sync, ręcznie ustawić urządzenia i dopiero włączyć BRAVIA Sync. Teraz gdy włączam TV to od razu włącza się amplituner. Tak samo przy wyłączaniu. Teraz musze PS3 podłączyć :) Mam na razie do dyspozycji kabel avi multi out a z druhiej strony kabla av. Gdzie mam to podłączyć? Bo podłączając do av3 w tv działa obraz ale nie wiem jak zrobić żeby dźwięk był z amplitunera. Podłączając av do amplitunera nie wiem jak obraz wyświetlić.
 

mostow

New member
I znowu coś nie tak. Odłączyłem kable żeby sprzęt inaczej ustawić (w szafce) i tylko dźwięk jest a mam podłączone: tv in -> hdmi -> ampli out, ampli in -> hdmi -> sat out. Może podłączyć tym sposobem: tv in -> hdmi -> sat out, sat -> optyk -> ampli? Będzie działać? Może inne propozycje?
 

jfkjfk

New member
Witam

W środę przyjedzie do mnie mój pachnący Panasonic. Żeby nie "męczyć" się cały dzień proszę Was o udzielenie informacji. Mianowicie będę chciał podłączyć TV, Ampli i Tuner.

Chciałbym, żeby po włączeniu Tunera (posiada wejście HDMI) włączał się TV (jak miałem do tej pory w CRT) ale nie włączał się ampli, np. jak będę oglądał TVN24. Jeśli będzie leciał jakiś film to wtedy włączyłbym Ampli i żeby dźwięk Tunera (bo chyba nie TV) szedł na kolumny.

Podobna sytuacja z DVD, tylko, że tam mam wszystkie wejścia poza HDMI i żeby dźwięk szedł np. tylko wtedy gdy włączę Ampli
 

Lemoniada

Member
Witam
Zepsuł mi się blu ray na którym oglądałem filmy w Mkv na kinie w 5.1. Czy muszę kupować nowego blu raya żeby oglądać w 5.1 czy umożliwi mi to podłączenie telewizora do amplitunera. Mam telewizor który czyta MKV przez usb ale nie wiem czy jest możliwe podłączenie żeby dźwięk był np. 5.1 DTS , Samsung UE-46EH5000 + amplituner Yamaha 6060, Głośniki Jamo. Podłączy się ?
 

ulti

New member
A ja może dodam coś na temat tego postu:
Podłączone mam standardowo prze kable HDMI: tuner-ampli i ampli-TV
Jak podłącze zasilanie główne tunera TV to wszystko gra.
Jeśli wyłączę amplituner albo zmienię na inne źródło i wrócę ponownie do tunera TV to obraz jest ciemny i lekko migocze co 2 sek i nic nie widać i nie słychać.
Jak odłączę zasilanie tunera TV i włączę ponownie to wszystko zaczyna normalnie działać. (oglądam ile chce)
Ale! jak przełączę znowu na inne źródło, np komputer lub bluray albo wyłączę wszystko i następnego dnia chce znowu oglądać programy z tunera TV to znowu nie ma obrazu tylko delikatnie miga ciemny obraz bez dźwięku.
Aby oglądać muszę znowu wyjąć i włożyć wtyczkę zasilania tunera TV.
Rozumiecie cos z tego?
Tak za każdym razem mam wyjmować i wkładać aby coś oglądać?
very strange :/

Dodaję, że jak podłącze tuner bezpośrednio do TV to nie ma żadnych problemów.
Dodatkowo jak odłączę kabel HDMI pomiędzy wzmacniaczem i TV to dźwięk jest ale oczywiście bez obrazu.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Już było sporo na temat podłączeń HDMI pisane. Niestety, takie cuda się zdarzają. Dlatego ja dekoder cyfrowy wolalem podpiąć bezpośrednio do TV, a do ampli po optyku. Mam do ampli podpięte DVD po HDMI, i też mam czasami rózne problemy. Nieraz jak włączę to mam różowy obraz, czasami dźwiek nie może zaskoczyć na KD. Na ogół pomaga albo ponowne uruchomienie DVD albo amplitunera. Zdarza się że jak oglądam normalnie TV i chce puścić płytę z muzyką na amplitunerze, to dźwięk przerywa co powiedzmy 10s, a czasami idzie normalnie. Ludzie często piszą o problemach wynikających z podłączenia różnych sprzętów przez HDMI do amplitunera. Nawet nie wiem czym to jest spowodowane? Może wina kabla, oprogramowania, kompatybilności...?:(
 

pepeEL

Member
Witam odświerzam temacik...
Jestem po zakupie nowego TV i mam problemy z podłączeniem go poprawnie do amplitunera. TV mam z kablówki osiedlowej która nadaje sygnał w DVB-T.
Model telewizora: LG 49UF695V-ZA
Model amplitunera: DENON AVR-X2100W

Antenę od TV wpiąłem do TV do złącza DVB-T. Z amplitunera ze złączą HDMI OUT(ARC) podłączyłem kabel HDMI i wpiąłem go do złacza w TV o nazwie HDMI 2 ARC.
I ok obraz jest przekazywany z amplitunera na TV. Jednak co chce osiągnąć... Aby jak mam wyłączony amplituner aby dźwięk z TV szedł przez głośniki w TV, natomiast gdy włączę amplituner i ustawię w nim źródła CBL/SAT to aby dźwięk z TV szedł przez głośniki z kina, oraz gdy wyłączę amplituner automatycznie aby szło znów przez TV. W amplitunerze ustawioną mam opcję Źródło Pass Through na TV(CBL/SAT). Proszę o pomoc... W TV mam złacze HDMI 1 nazwane HDCP 22 nie wiem co to za typ złacza... Aha i do czego jest oraz co oznacza też złacza ARC. Domyślam się że jakoś muszę pewnie podpiąc TV przez HDMI do złącza CBL/SAT w amplitunerze...?
 

slawkor

Member
Bez reklam
HDCP 2.2 służy do przekazywania zakodowanych treści 4K.
ARC to inaczej Audio Return Channel czyli zwrotny kanał audio, służy do tego żeby dźwięk szedł w obie strony kabla a nie jak wcześniej było tylko w jedną.

Amplituner podłączasz HDMI OUT ARC do TV HDMI ARC, dekoder podłączasz do TV w HDMI STB. Dodatkowo możesz podłączyć dekoder optykiem do ampli bo nie wszystkie dekodery puszczają sygnał 5.1 po HDMI.
 

pepeEL

Member
Sorrki poprostu gniazdo anteny :)

Ale ja nie mam dekodera osobnego tylko korzystam z Tunera DVB-T wbudowane w TV.

Czyli do czego np używam tego HDCP22 ?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
"HDCP (ang. High-bandwidth Digital Content Protection) – opracowany przez firmę Intel mechanizm pozwalający na kontrolę przesyłania dźwięku i obrazu w formie danych cyfrowych pomiędzy dwoma urządzeniami. Głównym celem HDCP jest uniemożliwienie przesyłania treści w wysokiej rozdzielczości w postaci, która pozwalałaby na utworzenie nieautoryzowanych kopii.

Specyfikacja HDCP jest prawnie zastrzeżona, a jej implementacja w urządzeniu wymaga nabycia przez producenta licencji. Oprócz uiszczenia opłaty licencyjnej, licencjobiorca zgadza się na ograniczenie funkcjonalności swoich produktów. Jednym z wymogów jest uniemożliwienie urządzeniu wykonania kopii materiału
".
 

pepeEL

Member
Ok a jak chce aby dzwiek z TV szedl przez ampli to na jaki tryb mam go wlaczyc ? A jak chce aby szedl przez glosniki TV to wylaczyc go czy jak ?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry