Podłączenie amplitunera z laptopem

dziulo

New member
Witam
Mam mały dylemat jakich złączy użyć do podłączenia laptopa z amplitunerem Denon AVR-1803

Laptop Dell Inspiron 7720:
DC-in (wejście zasilania) - 1 szt.
VGA (D-sub) - 1 szt.
HDMI - 1 szt.
RJ-45 (LAN) - 1 szt.
USB 3.0 - 4 szt.
Wejście mikrofonowe - 1 szt.
Wyjście słuchawkowe/głośnikowe - 1 szt.
Czytnik kart pamięci - 1 szt.

Pozdrawiam
 

dziulo

New member
Ale w tym amplitunerze nie ma złącza HDMi
1803bck.jpg
 
Ostatnia edycja:

matrixabc

Member
Nie wiem czy to rozwiązanie da jakiś efekt ponieważ w laptopie masz wyjście słuchawkowe (analogowe-liniowe) natomiast w amplitunerze chcesz podłączyć do złącza cyfrowego optycznego. Według mnie to dwa różne standardy. No chyba że w tym magicznym kabelku jest jakiś konwerter analogowo-cyfrowy. Jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi?
 

dziulo

New member
Nie wiem czy to rozwiązanie da jakiś efekt ponieważ w laptopie masz wyjście słuchawkowe (analogowe-liniowe) natomiast w amplitunerze chcesz podłączyć do złącza cyfrowego optycznego. Według mnie to dwa różne standardy. No chyba że w tym magicznym kabelku jest jakiś konwerter analogowo-cyfrowy. Jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi?

Też się właśnie nad tym zastanawiałem coś czuje że będę zmuszony połączyć to za pomocą złącza RCA chyba że ktoś ma inne rozwiązanie?
 

matrixabc

Member
Najprościej jest za pomocą złącza RCA, natomiast będzie to jedynie stereo. Gdybyś chciał oglądać filmy w 5.1 to pozostaje jedynie zakup zewnętrznej karty muzycznej na USB. Coś w rodzaju Xonar U7 który podłączył byś wówczas optykiem do ampitunera.
 

Rafal7

Banned
Zgadza się musiałby być zastosowany konwerter sygnału, w larptopach stosowano wyjścia sygnału na jack w których bylo równocześnie cyfrowe wyjście optyczne i coaxialne.
Zanim kolega kupi taki kabel niech sprawdzi czy w wyjściu na słuchawki widać czerwone światełko.
 

dziulo

New member
Dziękuję za odpowiedzi dziś sprawdzę po pracy czy faktycznie widać jakieś światełko w wejściu słuchawkowym jeśli nie będzie zrobię jak piszecie połączę poprzez RCA.
Pozdrawiam
 
Do góry