podłączenie 3 telewizorów w kablówce

JaJachu

New member
Witam,
mam tv kablową i mały problem:
schemat podłączenia:
1. rozgałęźnik na 2 wyjścia: - tv - internet
2. następnie z wyjścia tv rozgałęźnik na 3 wyjścia: - tv - nagrywarka dvd - dalej na następne tv
3. no i tutaj robi się problem: przy następnym tv mam rozgałęźnik na 2 tv (jeden zaraz obok, drugi w następnym pokoju) i za tym rozgałęźnikiem sygnał jest słaby na obu tv nie wiem dlaczego bo jeżeli zrobię złączkę i podłącze tylko 1 tv to obraz jest ok,
testowałem rozgałęźniki (telmor RA-2f i Axing bve 20-01),

czy ktoś mógłby doradzić co zrobić w takim przypadku, jakich rozgałęźników użyć (może są jakieś lepsze), wolałbym nie stosować żadnych wzmacniaczy jeżeli nie trzeba i nie ma opcji ciągnięcia od pierwszego rozgałęźnika dodatkowego przewodu do któregoś z dalszych tv.

pozdrawiam
 

wojt88

Guest
Powinno być wzmocnienie sygnału przy rozgałęźniku... Możesz zastosować nawet zwykły trójnik ale z jednym zasilaczem. Wiadomo od 3 TV już rozgałęźnik, ja mam jakiś standardowy aktywny polskiej firmy z regulowanym tłumikiem. Prąd 12V wzmacniaczem możesz zapodać w dowolnym miejscu niezależnie od miejsca rozgałęźnika.

Ja mam tak: rozgałęźnik zasilam z parteru (a mam go na poddaszu przy antenie) zwykłym wzmacniaczem 10A (musi być separator żeby napięcie nie dochodziło do tunera / tv). Separator wtykam do tunera DVBT i tym samym odbieram i wzmacniam sygnał w całym domu. Podpinając kabel koncentryczny do wzmacniacza w jedno odpowiednio oznaczone wejście z napięciem - "DC", antenę do "ANT" a całą resztę telewizorów do kolejnych z wejść - u mnie mam jeszcze 2 piętra; czyli "2" i "3". Antena bez wzmacniacza bo nasz rozgałęźnik da płytce napięcie, wzmocni i rozdzieli sygnał.
 
Ostatnia edycja:

JaJachu

New member
na starym mieszkaniu miałem rozgałęźnik na 3 tv i przed jednym później jeszcze ta tv i dvd i nie było jakiś spadków jakości sygnału a tu nie wiem ta sama tv kablowa tylko inny bloki żeby to drugie rozgałęzienie tak pogarszało jakość ? jeden gościu oferował mi taki wzmacniacz:
WZMACNIACZ AXING BVS 3-65 wzmocnienie 30 dB 85-862

ale tak jak pisałem nie chciałbym używać żadnych dodatkowych pożeraczy prądu jeżeli można tego uniknąć,
te rozgałęźniki co używam mają zakres 5-1000 czegoś a spotkałem aż do 2400 tylko podobno te drugie są do tv satelitarnej a nie do kablówki,
może ktoś poleci jakieś lepsze rozgałęźniki, mniej stratne bo tutaj ewidentnie ten drugi zawala sprawę.
 

wojt88

Guest
Dla mnie 2 rozgałęźniki to za fest... ;) Im prościej tym lepiej, są większe rozgałęźniki. Do niego jedno napięcie i wsio. A do dwóch, wzmacniacz musi być. Ale tu jest wiele zmiennych od jakości kabla i rozgałęźników, po ustawienia w odbiornikach (tunery, telewizory) dodatkowego napięcia do całej topologi sygnału.

Jak jeden rozgałęźnik i to co za nim śmiga a w drugim już nie to za tym drugim możesz zastosować wzmacniacz a nie w całej topologi, dajesz go w środku f'ka > f'ka ale wymaga napięcia od kabla z rozgałęźnika...
 
Ostatnia edycja:

JaJachu

New member
możesz zaproponować jakiś zestawik,
czyli najlepiej byłoby zastosować wzmacniacz w rozgałęźniku zaraz na pierwszym rozgałęzieniu?
czy dopiero na drugim na te dwa tv?
 
Do góry