Podłaczenie 2 dekoderów (rozdziealcz/wzmacniacz) antenowy

GracX

New member
Bez reklam
Witam potrzebuje rozdzielicz sygnał z anteny na dwa dekodery inaczej mówiąć uzyskać 2 wyjścia na antene kupiłem taki zwykły tani trójnik za pare złoty no i działa ale występuje osłabienie sygnału tzn w momencie kiedy włączam drugi dekoder sygnał słabie i np kanałów w HD nie "lapie" na alledrogo jest na prawdę spory wybór za taki sprzęcik wołają nawet pareset zł tutaj moje pytanie czy mocniejszy trójnik/wzmacniacz załatwi sprawę? jeśli tak może byście polecili coś konkrentnie gdyż jest w czym przebierać..

Pozdrawiam
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
A nie prościej kupić konwerter typu twin (z dwoma wyjściami ) wtedy jeden kabel idzie do jednego dekodera a drugi do drugiego
 

GracX

New member
Bez reklam
nie wiem czy do zda egazamin czy będę musiał mieć dostęp do talerza? jeśli tak to odpada gdyż tależ nie jest mój w mieszkaniu mam już na 'gotowo' w ścianie płytkę z wejściami na tel/neta i antenowe.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dostęp do talerza jest konieczny ,gdyż trzeba wykręcić tamten konwerter i zamontować nowy ,egzamin to zda na 100% gdyż powszechnie tak się robi jak np.są dwa tunery w domu w osobnych pomieszczeniach
Można też spróbować inaczej -można wykorzystać w jednym z tunerów gniazdo przelotowe ,często tak się robi kiedy są dwa tunery z różnych platform ,wadą tego rozwiązania jest że tuner w którym jest przelotka musi być włączony ,a też jest tak, że w niektórych modelach nie działa przelotka
 

GracX

New member
Bez reklam

jarmalik

Member
Bez reklam
U mnie są trzy (!) tunery na jednym kablu i działają dobrze. Podłączone mam w ten sposób, że kabel z talerza idzie do tunera z przelotką, stamtąd na zwykły rozdzielacz z Saturna (lub MM - nie pamiętam) za bodajże 30 PLN i z niego na dwa pozostałe tunery. Wszędzie kanały HD działają prawidłowo. Jedna uwaga: u mnie pierwszy tuner (z przelotką) musi być w y ł ą c z o n y aby pozostałe działały poprawnie, gdyż w przeciwnym razie dostępne są na nich tylko niektóre kanały. Myślę że dzieje się to dlatego, że ten pierwszy wymusza określoną polaryzację a tamte dwa nie są w stanie jej zmienić przy załączonym pierwszym.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wytłumaczę Ci to na przyklądzie Echostara są dwa gniazda ,jedno LBN IN do niego podłączasz kabel antenowy z konwertera ,a drugie IF OUT jest tzw "gniazdo przlotowe" tam jest dostępny cały sugnał któy wchodzi do tunera
advlCLSJ.jpg
 

Gie

Member
Bez reklam
U mnie są trzy (!) tunery na jednym kablu i działają dobrze. Podłączone mam w ten sposób, że kabel z talerza idzie do tunera z przelotką, stamtąd na zwykły rozdzielacz z Saturna (lub MM - nie pamiętam) za bodajże 30 PLN i z niego na dwa pozostałe tunery. Wszędzie kanały HD działają prawidłowo. Jedna uwaga: u mnie pierwszy tuner (z przelotką) musi być w y ł ą c z o n y aby pozostałe działały poprawnie, gdyż w przeciwnym razie dostępne są na nich tylko niektóre kanały. Myślę że dzieje się to dlatego, że ten pierwszy wymusza określoną polaryzację a tamte dwa nie są w stanie jej zmienić przy załączonym pierwszym.
Są na tym świecie rzeczy które nie sniły sie fizjologom ale fizyki nie oszukasz. Jeśli na jednym tunerze za rozdzielaczem wybierzesz kanał z polaryzacji H to na drugim tunerzez za nic na świecie nie odbierzezsz z polaryzacji V. Do tego dochodzi pasmo niskie i wysokie w konwerterze. Taki rozdzielacz to raczej półśrodek a w połaczeniu z przelotką z tunera to nawet ćwierć :)
 
Do góry