Podłączanie Taga Tav606v3+ TSW-90v.2 z amplitunerem Denon AVR-X2000

Lukasz91

New member
Witam, planuje zakup kolumn Taga Tav606v3 z subwooferem TSW-90v.2 oraz amplituner Denon AVR-X2000. Jakie kable do tego najlepiej kupić 2x2,5 czy 2x1,5?

Jak podłączyć tego suba?
Taga-Harmony-TSW-90v2_06.JPG
Są tam wejścia zarówno high jak i low input, czy mam podłączyć wszystkie naraz czy tylko jedne? Czy mają być do niego te same kable co do reszty czy jakiś specjalny?

No i takie pytanie odnośnie podłączania kolumn: w amplitunerze są takie wejścia:
6891079300_1366017652.jpg
a w przednich kolumnach takie:
kolumny tył.jpg
Jak je połączyć mając w amplitunerze 2 wejścia a w kolumnach 4? I co z tą blaszką łączącą wejście górne z dolnym? W subwooferze jest podobna sytuacja, tylko bez tych blaszek.

Proszę o porady co i jak bo chciałbym za jednym razem z okablowaniem kupić.
Z góry dzięki za pomoc

PS: Czy warto zakładać te wtyczki bananowe? albo czy można w ogóle w takich wejściach je wpiąć?
 
Ostatnia edycja:

pirezz

New member
Fronty masz z bi-wire, tj, możesz ten fabryczny mostek wyciągnąć i kolumnę podłączyć np pod 2 niezależne wzmacniacze, wysokie tony i średnie pod 1, a niskie pod 2-gi, zbędny bajer w tej polce cenowej. Po prostu podłącz korzystając z górnych lub dolnych styków.

Banany tak, będzie się to lepiej trzymać.

Co do kabli, to nie są jakieś mega drogie, daj na frony dla świętego spokoju 2x2,5mm2, a na tył 2,1,5mm2. Teoretycznie i praktycznie 2x1,5mm2 spokojnie starczy. Zwykły kabel z miedźi wystarczy.

I nie wiem czy jak na taki budżetowy zestaw kolumn, trochę nie kupujesz za drogiego ampli.


A suba podłączasz pod subwoofer preout w ampli, a w subie pod low input.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Witam, planuje zakup kolumn Taga Tav606v3 z subwooferem TSW-90v.2 oraz amplituner Denon AVR-X2000.
Już kupiłeś, czy dalej planujesz?
Ile chcesz przeznaczyć na całość, jaki masz metraż i jakiej muzyki ewentualnie zamierzasz słuchać?
Możesz napisać do blackninja, może w tej lub zbliżonej cenie zaproponuje ci coś lepszego....
 

pirezz

New member
Nom, te kolumny trochę lipne pod ten ampli, przy tych kolumnach brał bym niższy model - X1000.
Jest tańszy o 500 zł i można lepsze fronty wybrać, lub póki co same fronty, a resztę później kupić.

A banany za 3-3,5zł na znanym portalu kupisz dość fajne, przy przesyłce nawet za 5zł listem ekonomicznym. Kabelek 2x2,5mm2 w sklepach "dla idiotów" po 4 zł za metr jest, nie przepłacaj za te rzeczy, bo nie warto w twoim przypadku.

I banany tylko i wyłącznie do kolumn "wsadzisz". W ampli masz styki zakręcane.
 
Ostatnia edycja:

Lukasz91

New member
Już kupiłeś, czy dalej planujesz?
Ile chcesz przeznaczyć na całość, jaki masz metraż i jakiej muzyki ewentualnie zamierzasz słuchać?
Możesz napisać do blackninja, może w tej lub zbliżonej cenie zaproponuje ci coś lepszego....
Nie kupiłem jeszcze bo chcę od razu z okablowaniem wziąć. Myślę, że przedział cenowy to tak jak w tym wypadku 3-3,5tys. Pokój ma 15m2. Sprzęt głównie do muzyki, choć filmy też zdarza mi się oglądać, ale 90-95% to muzyka i to różna gatunkowo z wyjątkiem metalu itp tworów.
Ampli chciałem lepszy, żeby mieć trochę na przyszłość, gdyż jest to serce całego sprzętu, kolumny zawsze można zmienić, dodać, zwracałem też uwagę na wejścia hdmi, usb, a tego x1000 odrzuciłem ze względu na liczbę kanałów.

pirezz - czemu uważasz, że w moim przypadku nie warto? To, że nie znam podstaw nie znaczy, że nie lubuje w dobrym dźwięku. Nie chcę kabla co się utleni i stracę na jakości.
Co do podłączenia tego suba masz na myśli wykorzystanie tylko tego czarnego wejścia, a co z tymi wejściami L i R?

Dzięki za porady
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeśli zależy ci głównie na muzyce, to najlepiej byłoby kupić wzmacniacz stereo, ale rozumiem, że chcesz mieć jako takie urządzenie multimedialne i ewentualnie obejrzeć filmy.
Pomijając już samą jakość dźwięku zestawu, który wybrałeś, to na ten metraż i tak mogą być one odrobinę za duże.
Wydaje mi się, że w tym budżecie i twoich wymaganiach mógłbys zerknąć np. na marantza 1504/1604 + Indiana Line Nota 550.
W tych amplitunerach masz wyjście pre-out (możliwość podpięcia wzmacniacza stereo w przyszłości), a kolumny grają bardzo fajnie i nie są zbyt dużych gabarytów. Mógłbyś też pomyśleć o zestawie opartym na kolumnach podstawkowych, które tez w zupełności wystarczyłyby na twoje warunki.
Wydaje mi się, że miałbys realną szansę aby z takim zestawem zmieścić się w budżecie.
Napisz najlepiej do blackninja i spytaj o cenę
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pirezz

New member
Kup sobie coś 2.0... ja kupiłem na dniach Magnaty 677 + Yamahe R-N500 i jestem zadowolony. Z tym że jak nie potrzebujesz bajerów sieciowych to wzmacniacz tańszy, a bardziej inny - typowy stereo, np Denon PMA-720AE - tylko musisz mieć w TV wyjście chinch żeby go podłączyć, a wiem że są takie TV co już nie maja analogu audio na wyjściu.

Jak chcesz wzmak z bajerami to ta Yamaha jest zarąbista, do tego masz wejście optyczne czy wyjście na suba własnie.

Ewentualnie 2 kolumny + sub, bo do filmów się przydać może. A suba możesz dokupić nawet w przyszłości.

Ja mam kabel 10 letni i się nie utlenił, jeszcze dawno temu kupiony... miedź to miedź... nie trać kasy na drogie kable, bo ci nic one nie dadzą przy w miarę tanim zestawie audio - o to mi chodziło. Co innego jak kupisz kabel stalowy czy aluminiowy miedziowany, czy jak to się nazywa, to jest szajs.
 
Ostatnia edycja:
Do góry