Podkłady muzyczne do naszych produkcji

darekguma

New member
Bez reklam
Witam. Jako że moja przygoda z kamerą fhd dopiero sie zaczyna a co za tym idzie również z programani do edycji nagranego materiału zakładam taki temat z prośbą o podpowiedzi co do materiałow muzycznych. Wiem że każdy ma inne gasta lecz może ktoś sie podzieli jakich utworów używa np. dla krajobrazów,zabawa dzieci,imprezki,podróże.Dzięki.Pozdro.
 

viValdi

New member
Bez reklam
Claude Debussy - Clair de Lune

powszechnie wykorzystywane przez profesjonalistów i amatorów; dla mnie fantastycznie pasuje do pejzarzy, zmierzchu, uczuć, zadumy; mocno ograny w filmie bo dobry

tylko wybierz dobre wykonanie bo utwór popularny to i chłamu mnóstwo - każdy gra choć mało kto potrafi

No i po znajomości :)

Antonio Vivaldi - Cztery Pory Roku (Four Seasons)

Tu każdy kawałek nadaje się do czegoś w filmie; też ograny ale mniej chłamu bo utwór głównie orkiestrowy

Przy okazji nie zapomnij, mogą należeć się tantiemy do ZAIKSu lub innego StoArt'u. Ale to dla każdej muzyki, chyba że wykonujesz sam utwór 70lat po śmierci kompozytora.
Są też różne bazy podkładów "royality free" - też płacisz ale mniej
Albo "muzaki" syntetyzowane pod konkretny film za pomocą odpowiedniego oprogramowania.
 
Ostatnia edycja:

smirek

New member
a ja polecam albumy
TWO STEPS FROM HELL
tematy wykorzystywane w trailerach filmowych

szczególnie album
"Dreams & Imaginations "​
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Wiem że każdy ma inne gasta lecz może ktoś sie podzieli jakich utworów używa np. dla krajobrazów,zabawa dzieci,imprezki,podróże.Dzięki.Pozdro.

Ja jeżdżę do Włoch. Bo ta dla mnie (Wrocław) wzglednie blizko, Eurocamp za 14 dni dla trzech osób kosztuje 1800zł, więc i względnie tanio.
Zjeść trzeba i w Po9lsce, a jedzenie kupowane w marketach we Włoszech jest tańsze.


A muzyka jako podkład. Mam 3 części Ojca chrzestnego na DVD na półce. Aż nadto różnych rytmów i styli(óe), goscie je uwielbiają bo znają.

Zasada jest prosta, LUBIE to co znam. Mój program umie nieco przetransponować muzykę, wybieram opcję Folk, Ethnic, Rock and Sweet. NA RAZ. Wychodzi zupełnie cos innego a jednak znane.
 
Do góry