Podkładki pod kolce (kolumny)

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Witam, proszę o poradę odnośnie podkładek pod kolce (te wkręcane w kolumny podłogowe/frontowe). Aktualnie stoją u mnie JBL Studio 190 na oryginalnych gumowych nóżkach. W komplecie dostałem do nich kolce wkręcane właśnie w te nogi (ewentualnie poprzez nóżki bezpośrednio w kolumny - nie przyglądałem się). Podłoga to parkiet lakierowany. Zastanawiam się jednak nad użytkowaniem kolców i tutaj pytanie. Jakie podkładki zastosować? Metalowe? Gumowe? Jakie są zalety/wady tych rozwiązań? Czy jest może jakiś dostawca rekomendowany? Nie chciałbym wydać majątku - chodzi o zwykłe zabezpieczenie podłogi.

PS. Od czasu do czasu muszę kolumny przesunąć o kilkanaście centymetrów (np. do odkurzania), więc nie wiem jak z wygodą takiego rozwiązania? A może są jakieś podkładki zintegrowane z kolcami?

Pozdrawiam,
S.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Trzeba kupić metalowe podkładki z zagłębieniem na których staną kolce ,alternatywnym rozwiązaniem jest Superspikes norweskiej firmy Souncare przeznaczone są do najpopularniejszych gwintów M6 ,M8 ,ma to postać gwintu i stożka wykonanego jako jeden moduł ze stali pierwszej klasy oraz plastikowej obudowy
 

WiTT

New member
Bez reklam
proszę o poradę odnośnie podkładek pod kolce ... Nie chciałbym wydać majątku - chodzi o zwykłe zabezpieczenie podłogi... Od czasu do czasu muszę kolumny przesunąć o kilkanaście centymetrów (np. do odkurzania), więc nie wiem jak z wygodą takiego rozwiązania?
Hej, powiem z własnego doświadczenia, użytkuję w obecnych, w poprzednich kolumnach także, kolce. Robiłem różne roszady, przestawiania itp. Nie zauważyłem by się podłoże od nich rysowało. Wystarczy delikatnie podnieść kolumne i przestawić. Chyba że masz zamiar szurać jak krzesłem po podłodze to wtedy chyba zostaje tylko fizeliną podbić :D Jeśli tak to proponuję zostawić na tych gumowych nóżkach które masz teraz. Bo kolumny na kolcach nie radziłbym szurać. Wyłamanie kolca z podstawy gwarantowane.
Także kolce ok, bez podkładek. A kolumnę delikatnie podnosimy jak przestawiamy :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podlkladki metalowe pod kolce (wszystkie maja wglebienie, trudno zeby bylo inaczej), z filcem pod spodem i po sprawie. Sam takie mam, tyle ze dostalem w zestawie.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Hej, powiem z własnego doświadczenia, użytkuję w obecnych, w poprzednich kolumnach także, kolce. Robiłem różne roszady, przestawiania itp. Nie zauważyłem by się podłoże od nich rysowało. Wystarczy delikatnie podnieść kolumne i przestawić. Chyba że masz zamiar szurać jak krzesłem po podłodze to wtedy chyba zostaje tylko fizeliną podbić :D Jeśli tak to proponuję zostawić na tych gumowych nóżkach które masz teraz. Bo kolumny na kolcach nie radziłbym szurać. Wyłamanie kolca z podstawy gwarantowane.
Także kolce ok, bez podkładek. A kolumnę delikatnie podnosimy jak przestawiamy :)

U mnie na parkiecie zanim dałem podkładki, pod samym ciężarem kolumny pojawiły się dziurki. Ja kupiłem takie zwykle PODKŁADKI PODSTAWKA POD KOLCE KOLUMNY JANTZEN (2973385436) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.. Są też wersje złote, chromowane.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja posiadam identyczne jak krzysiek u mnie stoją na gumolicie, nie wiem czemu ale jak bym miał parkiet to raczej coś z filcem. Jakieś np metalowe z podbiciem filcowym bardziej by wtedy niwelowało drgania :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
no to najważniejsze :). Ale znając siebie to i tak bym dał coś filcowego jak bym posiadał panele hehe :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
jeszcze można dać płytę granitową o wymiarach trochę większych niż podstawa kolumny i na nią kolumnę na kolcach postawić. Efekt fajny i nic się rysuje :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
O plycie granitowej już pisaliśmy w ostatnich watkach, ale tak to tez fajna sprawa, dodam ze można sobie zamowic taka plyte z grawerem na przedniej czesci - np. logo firmy.
Malo tego mozna jeszcze zamowic taka plyte z kolcami, pelna profeska. Wpisz sobie w allegro "granitowe standy" , maja tam galerie.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Panowie, u mnie to jest w ogóle tak, że kolumny lekko się chwieją - jakby nóżki były zbyt wąsko (ewentualnie są źle wypoziomowane, albo po prostu są takie lekkie). Chodzi mi głównie o stabilnośc. Zapewne dobrze byłoby je dociążyć od góry, ale estetyka tutaj mnie zabija. Po pierwsze kolumny będą wyższe (zagracanie pokoju tzw), po drugie nic ładnego nie przychodzi mi do głowy ;P (armanig tylko nie polecaj figurek Terminatora i Predatora ;P hehe)

Szkoda, że JBL nie robi w Studio takich szerokich podstaw z szeroko rozłożonymi miejscami na kolce. Studio są smukłe, a kolce wkręca się dosyć wąsko, więc chwiać się pewnie będą nadal...
 

WiTT

New member
Bez reklam
To w Twoim wypadku może lepiej będzie pozostać przy gumowych nóżkach zamiast kolców, wąska kolumna to faktycznie może być problemem by się nie chwiała na kolcach (choć kolcami da się regulować poziom).
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Panowie, u mnie to jest w ogóle tak, że kolumny lekko się chwieją - jakby nóżki były zbyt wąsko (ewentualnie są źle wypoziomowane, albo po prostu są takie lekkie). Chodzi mi głównie o stabilnośc. Zapewne dobrze byłoby je dociążyć od góry, ale estetyka tutaj mnie zabija. Po pierwsze kolumny będą wyższe (zagracanie pokoju tzw), po drugie nic ładnego nie przychodzi mi do głowy ;P (armanig tylko nie polecaj figurek Terminatora i Predatora ;P hehe)

Szkoda, że JBL nie robi w Studio takich szerokich podstaw z szeroko rozłożonymi miejscami na kolce. Studio są smukłe, a kolce wkręca się dosyć wąsko, więc chwiać się pewnie będą nadal...

Kolce po wkręceniu w podstawę kolumny, mają mozliwość regulacji. Ja też mam nierówną podłogę, jak to w blokach i spokojnie wszystko wypoziomowałem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
[...] (armanig tylko nie polecaj figurek Terminatora i Predatora ;P hehe) [...]

A to szkoda kolego :) jakbys dociazyl takim Terminatorem to bys musial zone wolac do pomocy przy przestawianiu.

Mi sie wydaje ze to nie krzywa podloga jest efektem braku stabilnosci, a sama konstrukcja kolumny.
Z tego co pamietam w Jamo 606 mialem podobnie, ale umowmy sie to tez nie jest jakis problem, fakt ze nigdy nie przestawialem do odkurzania. Obecnej to juz nawet nie tkne (35kg-jedna), to juz wole miec kurz i zdrowy kregoslup.
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Dokładnie tak. Podłoga jest prosta. Kolumna jest wąska, nóżki ma jeszcze bardziej wąsko i co więcej są one lekko zaokrąglone, a nie zupełnie płaskie. Zatem wrażenie jest takie, że jak mocno dmuchnąć na gorze z boku to kolumna się poruszy.

Z tym przestawianiem to nie tylko do odkurzania - tu sobie mogę poradzić z płaską końcówką itd. Po prostu przy małym dziecku, jak wychodzę do pracy to, aby pomóc opiekunce rozstawiamy taką "zagrodę" ;P żeby Młody do sprzętów nie podchodził i ta "zagroda" obejmuje wszystko pod warunkiem, że kolumny się trochę "przygnie" do środka. Ze odstają mniej od sciany. Zatem te kilkanascie/kilkadziesiat cm się je przesuwa.
 
Ostatnia edycja:

fenix79

Member
A powiedzcie, czy te kolce dużo dają? jest to odczuwalne w stereo? Ja ostatnio też się zastanawiam czy nie wkręcić do frontów. Tylko jak żonie o tym wspomniałem to się za głowę złapała i powiedziała, że chyba oszalałem:) i przecież parkiet tego nie wytrzyma:) Dlatego myślę też o podkładkach, ale nie wiem czy jest sens się w to bawić...
 
Do góry