Podejżane okazje 42PW450T kupić czy nie ?

kitek1120

New member
Witam,

Na znanym serwisie aukcyjnym pojawiły się dwie oferty nader atrakcyjne (można je łatwo znaleźć wybierając tv->plazma->lg->cena od najmniejszej - niestety nie mogę wstawić linków), mianowicie :

LG 42PW450T

1499zł :

Obraz
Ekran 42'', panoramiczny 16:9 3D Rozdzielczość HD Ready, Odświeżanie obrazu 600 Hz SUB FIELDING Kontrast dynamiczny 3 000 000 :1 Czas reakcji matrycy 3 ms Funkcje poprawiające jakość obrazu Dual XD Engine, 24p Real Cinema Dźwięk
System dźwięku przestrzennego Infinite Sound Funkcje dodatkowe dźwięku Dolby Digital, Clear Voice II, Infinite sound Informacje dodatkowe
Menu w języku polskim tak Tuner naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T (MPEG-4),
tuner analogowy niezgodny z polskim standardem
Możliwość powieszenia na ścianie tak, VESA 200x100 mm Wejścia / wyjścia
Liczba cyfrowych wejść HDMI 2 Liczba złączy USB 1 - Odtwarza formaty :AVI, DivX 3, MP3, DivX 4, DivX 5, DivX 6, XviD, JPEG, HD DivX, Liczba złączy EURO 1 Wejście komponentowe tak Wejście PC tak Cyfrowe wyjście optyczne tak Parametry fizyczne
Wymiary z podstawą (szer. x wys.x gł.) 991.8 x 667 x 230.5 mm Wymiary bez podstawy (szer. x wys.x gł.) 991.8 x 613.8 x 52.5 mm

Pobór mocy (telewizor włączony) 129W Gwarancja
Gwarancja 24 miesięcy- gwarancja sklepu-DOOR TO DOOR


Gwarancja 24 miesiące.

Mam wrażenie że pomimo dwu różnych aukcji sprzedawca jest ten sam - jest dużo podobieństw.

Czy macie może wiedzę na temat tego modelu ?

- sprzedawca napisał : Polska dystrybucja - nie sądzę... ciekawe jak będzie z gwarancją?
- nie obsługuje Polskiego standardu analog - czyżby tv ściągane powystawowe z Anglii?
- 3d za 1500zł - Panowie czy to możliwe ? nie interesuje mnie 3d chcę dobry tv hdready do sygnału sd i divixów z usb, ale ten jest tańszy niż najtańsze bez 3d... a u mnie cena ma duży wpływ.
- słyszałem że mogą być problemy z dźwiękiem ? że modele ściągane z zachodu mają przerabiany moduł dźwiękowy i działają u nas (nie chcę czegoś takiego tylko nowy nie rozbierany sprzęt) ktoś potwierdza ?

Bardzo proszę o opinie może ktoś już ma takie cudo albo wie czy to jest jakaś lewizna czy może warto kupić ?
 

kitek1120

New member
Podany przez Ciebie model jest inny - sporo starszy, grubszy i mniej zaawansowany, a do tego droższy. Nadal bardziej korzystnie wychodzi 42PW450 jak tylko byłby ok. Miał ktoś z tym modelem do czynienia ?
 

Baja21

New member
Myśle że to dobry wybór bo wiele osób go kupuje i są pozytywne komentarze :grin:
Ogladałem na YT i uważam ze bedzie to dobry wybór z mojej strony
Piszę na pewnym znanym serwisie aukcyjnym ze telewizory pochodzą z Polskiej dystrybucji
tylko nie obsługują tunerów analogowych.No ale kto dzisiaj używa anten siatkowych :)
Pisze też ze można użyć okularów 3D LG AG-S250 ale ja myślę że inne modele też będą współdziałać z TV dobrze:kom: No chyba że się mylę więc niech ktoś mi to dobrze wyjaśni

Parametry techniczne:

Rodzaj wyświetlacza Plasma TV
Wielkość ekranu (cale) 42
Rozdzielczość 1024x768
Współczynnik kontrastu dynamicznego 3.000.000:1
Kreator obrazu
Filtr TruBlack
Tryb 3D Aktywny
Typ okularów 3D Migawkowe (synchronizacja radiowa, zasięg do 10m, do dokupienia osobno)
Konwersja obrazu 2D do 3D (wejścia RF, HDMI /Component / RGB / AV / USB)
Tryb ekspercki według ISF
Kąt oglądania 178 / 178 st.
Mono/Stereo/Dual
Moc RMS 10W + 10W
System dźwięku przestrzennego Infinite Surround
Dekoder Dolby Digital
Czysty głos II
Tuner cyfrowy: Zgodny z polskim standardem -MPEG-4 AVC (H.264)
Tuner analogowy: Nie zgodny z polskim standardem
Teletekst do 2000 stron
Złącza bok:
AV - wejście
USB 2.0 (JPEG, MP3, DivX HD)
HDMI - 1.4 ver.
CI (Common Interface)
Złącza tył:
RF - antenowe
Component
Scart Full/Half
HDMI/HDCP - 2 - 1.4 ver.
Cyfrowe wyjscie audio (optyczne)
RGB D-sub (15 pin)
PC audio
RS-232C (serwisowy)
 

lm648

Banned
Nie polecam :)
A jak jest to różnica cenowa w stosunku do cen przedstawionych przez gosc niedzie chyba ok. 100 PLN, a ryzyko duże. Z takich sytuacji zawsze pojawiają się kłopoty, hak jest na pewno gdzieś ukryty.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Znajdź coś lepszego w tej cenie do SD to porozmawiamy........wiele wyższych i droższych modeli innych producentów plazm/lcd ośmieszy.......
 
Ostatnia edycja:

bigxlx

New member
bigxlx, Adrian85
a co wy tak bronicie tego TV, sprzedajecie go na alledrogo i nic nie warte:)
wg. mnie to mina :)

lm648 - puk puk - jak ktos sie pyta to sie mu odpowiada, a nie pisze bzdury tak jak co po niektorzy

PS. na mine to ty juz wszedle - bo jak bys mial odrobine pojecia to bys wiedzial dlaczego 450T jest lepsza od 450
 
Ostatnia edycja:

bigxlx

New member
Znajdź coś lepszego w tej cenie do SD to porozmawiamy........wiele wyższych i droższych modeli innych producentów plazm/lcd ośmieszy.......

jak ktos niedowierza to niech postawi sobie obok siebie 42" LCD FHD/plazme PT/plazme PW i porowna jakosc materialu dynamicznego w SD to zrozumie o co chodzi...

to ze model jest 3D wymusza na obrobce grafiki wieksze wymagania i dlatego PW bedzie mial realnie najlepsze skalowanie

nie da sie ukryc ze w przypadku sygnalu SD plazma jest nie do pobicia.... "obraz jest naturalny a nie ceglasty"
 

kitek1120

New member
Nadal nie wynika z tego co oznacza T ? To pisał bigxlx nie jest prawdą - tv nie ma portu lan itp. Od czego są google ? Myślisz, że nie szukałem ? Nie ma żadnej tabeli oznaczeń.
 

lm648

Banned
Literą T oznaczane są modele na rynek UK i tyle. Sama w sobie ona nic nie oznacza.
Czyli wniosek jest prosty: facet zakupił w GB tira tych telewizorów w cenie ok. 120-140 funt/szt, w PL sprzeda z podwójną [średnio] przebitką. Przelicznik funta w towarze bardzo korzystny :) warunek, żeby znalazł się tylko "nieświadomy" i "chętny" klient :) Ot i to całe podsumowanie tego wątku :)
bay :)
 

kitek1120

New member
No tak - wiemy że prawdopodobnie kupił w gb tylko czy to w jakiś sposób szkodzi ? jakies różnice z gwarancją czy coś było przestawiane w tv?
 

kitek1120

New member
niby napisał zę gwarancja jest, strasznie źle że teraz na allegro nie ma możliwości zobaczenia nazw kupujących - zapytałbym kogoś kto już nabył od tego sprzedawcy.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
kitek1120 ---> podejRZane nie podejŻane (już nikt nie zwraca uwagę na poprawną polszczyznę ? :) )
Szybka analiza sprzedawcy: na a....o od ponad 8 lat, 99,9% opinii pozytywnych, transakcji ok. 3500 z tego 3400 sprzedaż.
Nie wydaje mi się, że jakaś przewałka. Jak już napisano, kupił wagon za dobrą cenę i sprzedaje. Jaka jest gwarancja, zawsze możesz zapytać sprzedawcę. Nie sądzę, aby napisał nieprawdę. No chyba.... że ukradł Komuś konto lub się pod kogoś podszywa. Nick jakiś taki dziwny , nr telefonu czy co?
 
Do góry