Podejrzany sklep, czy może ktoś kupował?

rafib1975

New member
Witam! Co sądzicie o tej stronie i ich cenach
Kod:
[URL="http://www.pslive.pl/link/konsole-uk*info%7C"][COLOR=#0066cc]http://konsole-uk.info/[/COLOR][/URL]
może bym zmienił swojego Fata jakby to była prawda, ale czy ktoś mial doczynienia z tą stroną, jakoś mi tu śmierdzi przekrentem. A wy co myślicie? Przypatrzcie się na zestaw i okres gwarancji.
Przed chwila czytałem że koles do nich napisał i mu napisali że możliwy odbiór osobisty w Szczecinie ale jak na razie nie napisali adresu.
 
Ostatnia edycja:

behemot

New member
Mam styczność z cenami angielskimi na takie produkty i wydaje się być to całkiem prawdopodobne jesli chodzi o x-boxa i ps3 ( ceny te to około 179 funtów w przypadku konsoli ps3 160gb ) x-box około 149 funtów natomiast jesli chodzi o psp cena zbliżona jest do cen sklepów drugiej reki ( czyli produkt nie jest nowy lub z jakiś względów został odesłany ) ceny te to około 50-60 funtów ). Nazwa sklep jest też raczej umowna i dotyczy prywatnej osoby z własną stroną internetową ( chyba,że się zarejestrował ) Poczekaj jeszcze trochę bo święta za pasem a sony już teraz szykuje obniżkę cen. Nie mówię jednak,że owa osoba robi wszystkich w banbuko, może jest słowny i wszystko będzie okej jednak różnie to bywa i często taki sprzęt nie jest takim jaki miał być ( niepożądane niespodzianki)
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam! Co sądzicie o tej stronie i ich cenach
Kod:
[URL="http://www.pslive.pl/link/konsole-uk*info%7C"][COLOR=#0066cc]http://konsole-uk.info/[/COLOR][/URL]
może bym zmienił swojego Fata jakby to była prawda, ale czy ktoś mial doczynienia z tą stroną, jakoś mi tu śmierdzi przekrentem. A wy co myślicie? Przypatrzcie się na zestaw i okres gwarancji.
Faktycznie wygląda to na przekręt. Prowadzenie przez firmę sprzedaży przez stronę internetową bez podania nazwy i adresu firmy nie jest zgodne ani z polskim, ani z angielskim prawem.
 

rafib1975

New member
Mam styczność z cenami angielskimi na takie produkty i wydaje się być to całkiem prawdopodobne jesli chodzi o x-boxa i ps3 ( ceny te to około 179 funtów w przypadku konsoli ps3 160gb ) x-box około 149 funtów natomiast jesli chodzi o psp cena zbliżona jest do cen sklepów drugiej reki ( czyli produkt nie jest nowy lub z jakiś względów został odesłany ) ceny te to około 50-60 funtów ). Nazwa sklep jest też raczej umowna i dotyczy prywatnej osoby z własną stroną internetową ( chyba,że się zarejestrował ) Poczekaj jeszcze trochę bo święta za pasem a sony już teraz szykuje obniżkę cen. Nie mówię jednak,że owa osoba robi wszystkich w banbuko, może jest słowny i wszystko będzie okej jednak różnie to bywa i często taki sprzęt nie jest takim jaki miał być ( niepożądane niespodzianki)
Ale chyba nie przypatrzyłeś się dokładnie ofercie:
1. Jak piszesz cena 180funtów za 160gb co jest ceną 900zł (przy obecnym kursie) a tutaj jest 320gb.
2. Ktoś daje drugi pad i gre KillZone 3
3. Przesyłka jest gratis!
4. Gwarancja podobno producenta na 5 lat, jak Sony daje rok a za tak długa nie raz można kupic ale trzeba dodatkowo płaci.
5. A z tego co słyszałem to już obowiązują nowe ceny na konsole.
6. I jak zobaczył ktoś nie ma ani adresu ani telefonu tylko kontak przez internet.
 

redlum

New member
Bez reklam
Widzialem jakies reklamy ze w MM jest ps3 160gb za 849zl przy takiej cenie to chyba nie ma co ryzykowac i kupic w pewnym zrodle.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

JackS.

New member
Bez reklam
6. I jak zobaczył ktoś nie ma ani adresu ani telefonu tylko kontak przez internet.
No i zapłatę chcą z góry. Maile wysyła ktoś podpisujący się jako Marcin Kopicki. Nazwy firmy nie ujawniają. Domena (konsole-uk.info) została zarejestrowana anonimowo 21 września 2011. Dane właściciela domeny ukrywają. Ewidentny przekręt...
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
ale dane sprzedającego odkryją, bo muszę w przelewie wpisać odbiorcę.
Da Ci pewnie numer konta internetowego, zarejestrowanego na kogokolwiek, które w 5 minut będzie w stanie wyczyścić i zlikwidować.

Oczywiście każdy kupuje gdzie lubi. Są nawet tacy, co uważają, że jak kupować, to tylko od pasera, ale warto zdawać sobie sprawę, że jeśli od razu widać, że sprzedający to oszust, to wysłanie mu pieniędzy może oznaczać rozstanie się z nimi, bez otrzymania czegokolwiek w zamian.
 
Ostatnia edycja:

vitek

New member
PS3 w Anglii koszuje powyżej 200 funt, w Polsce powinno byc nawet drożej bo jest wyższy vat, ale nawet nie uwzględniając tego to za 760 zł nie da się sprzedawać chyba że się dokłada do biznesu
 

arsenal

Moderator
VIP
Dajcie sobie spokój z ta firmą krzak. X360 kosztuje w UK minimum 134 funty( Slim 4GB) a PS3 189. Do tego koszty przesyłki i cholera wie co z gwarancją.Czasem można trafić taniej wersje refubrished i tyle. Reszta jest z kradzieży i wyłudzeń (lewe umowy na tel.komórkowy, internet, paytv).
Po prostu nie warto. X360Slim 4GB można znaleźć w Polsce już na 730 zł z przesyłką a będzie znacznie taniej bo nadchodzi powoli obniżka do ok.600 pln. PS3 160GB też ma już dobrą cenę.
 
Ostatnia edycja:

pro_fill

New member
Bez reklam
zgłosiłem zainteresowanie kupnem 30 szt. i wysłałem zapytanie, na jaki nr konta mam wysłać kasę - zobaczymy jakie dane poda.
 

rafib1975

New member
Coś takiego znalazłem koleś napisał do nich dostał taka odpowiedź:

"Odpisali mi na e-mail w sprawie przesyłki i itd cytuje odp:Witamy,
Konsole wysylamy juz z Polski. Cena przesylki w cenie, wiec 760 PLN jest cena ostateczna dla pojedynczej sztuki. Mozliwy odbior osobisty (Szczecin) lub przedplata na konto bankowe. Za pobraniem z przyczyn technicznych jak i cywilno-prawnych nie mozemy."

Napisał ponownego o adres tego miejsca gdzie mozna odebrac osobiście ale na razie cisza!!!
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
rozejrzę się po szczecinie ( jak ktoś trafi adres to sprawdzę ) skoro maja tu odbiór to, no i nie ma takiego czegoś jak międzynarodowa gwarancja - to tylko dla podróżujących specjalny program
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Zobacz na aktualną ofertę MM co do PS3 (160 GB).
A co do Szczecina to ma być tam otwarcie Saturna i PS3 ma być w jeszcze lepszej ofercie!
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
rozejrzę się po szczecinie ( jak ktoś trafi adres to sprawdzę ) skoro maja tu odbiór to może lokalni przedsiębiorcy coś wiedzą, no i nie ma takiego czegoś jak międzynarodowa gwarancja - to tylko dla podróżujących specjalny program
 

rafib1975

New member
Coś takiego znalazłem koleś napisał do nich dostał taka odpowiedź:

"Odpisali mi na e-mail w sprawie przesyłki i itd cytuje odp:Witamy,
Konsole wysylamy juz z Polski. Cena przesylki w cenie, wiec 760 PLN jest cena ostateczna dla pojedynczej sztuki. Mozliwy odbior osobisty (Szczecin) lub przedplata na konto bankowe. Za pobraniem z przyczyn technicznych jak i cywilno-prawnych nie mozemy."

Napisał ponownego o adres tego miejsca gdzie mozna odebrac osobiście ale na razie cisza!!!
Ten koleś co w poprzednim poście wspominałem dostał taką odpowiedx:
"Oto co mi odpisał: Marcin K. z zapytaniem o adres i nr tel do Szczecina (Nie mamy siedziby, prosze o potwierdzenie zamowienia i podanie swojego numeru komorkowego)"
Czyli raczej pewne ze to przekret!!!
 

pav3l

New member
Bez reklam
Ten koleś co w poprzednim poście wspominałem dostał taką odpowiedx:
"Oto co mi odpisał: Marcin K. z zapytaniem o adres i nr tel do Szczecina (Nie mamy siedziby, prosze o potwierdzenie zamowienia i podanie swojego numeru komorkowego)"
Czyli raczej pewne ze to przekret!!!
Kupy sie to nie trzyma. A co jak weźmiesz odbiór osobisty, przecież z góry nic nie zapłacisz, to wtedy jak sie spotkacie...!?Widać, ze jakaś ściema, ale ty tez nie do konca wszystko logicznie naswietlasz. Krotka pilka z gosciem, jak jestes zainteresowany, to platnosc przy odbiorze. Jak gościu sciemnia, to go zlewasz....
 

JackS.

New member
Bez reklam
Gość jako numer rachunku bankowego podaje wirtualne konto w internetowym serwisie Dotpay (numer rachunku 52 1060 0076 0000 3300 0048 8697), konto zarejestrowane na osobę prywatną. Takie konto da się zwinąć w 5 minut...
 

rafib1975

New member
Gość jako numer rachunku bankowego podaje wirtualne konto w internetowym serwisie Dotpay (numer rachunku 52 1060 0076 0000 3300 0048 8697), konto zarejestrowane na osobę prywatną. Takie konto da się zwinąć w 5 minut...
Coś takiego znalazłem jak wpisałem ten numer w gogle:

"Firma dotPay posiada konta w wielu Polskich bankach i dzięki temu udostępnia tyle kanałów płatności. Pieniążki wpłacane na dotPay (adres nie jest istotny, tylko numer konta!) wchodzą do banku X i następnie dotPay zasila nimi konto Freeconet SA i przesyła do platformy informacje, które konto zostalo zasilone. Dzięki tej operacji w sposób automatyczny saldo klienta w panelu FreecoNet jest automatycznie powiększane o środki przelane do FreecoNet.

Firma dotPay faktycznie jest zarejestrowana w UK, Bank: BPH SA
Konto: 52 1060 0076 0000 3300 0048 8697 <-- Polski Bank
icon_smile.gif

_________________
Pozdrawiam,
FreecoNet TeAm"
 
Do góry