Początek przygody

27olgierd

New member
Witam serdecznie wszystkich fachowców i znawców dźwięku:) Nadszedł czas i w jako takie możliwości, by wreszcie wymienić stare KD Lg na coś bardziej przypominającego kino domowe i stereo. Tyle się ostatnio naczytałem,że naprawdę już nie wiem co kupić. Jeszcze nie jestem audiofilem, ale będę się starał :) Chciałbym formułować takie górnolotne poetyckie opisy jak np. "Wysublimowany górnolotnie sopran, jednak docierający jakby zza gęstych wiosennych krzaków"
( gdzieś ten opis przeczytałem w necie. Jeżeli ktoś tak słyszy i czuje dźwięki ,to ogromny szacunek.
Zdecydowałem się na kompletowanie ko kolei zależy mi w miarę dobrym KD i i Stereo 50/50 słucham wszystkiego od rocka poprzez folk zakończywszy na bell canto. Chciałbym na początek amplituner i do tego w miarę dobre słuchawki by się obyć z dźwiękiem, potem kolumny, wzmacniacz stereo i odtwarzacz CD. Uprzejmie proszę o rady. Myślałem na początek o denonie AVR - X1000 i słuchawki Sennheiser HD215. Mam pokój 16 m 2. Z góry dziękuję.

Aha, mam blu - ray Sony BDP S350 ( robi za CD i DVD, bo w lg mam uszkodzony napęd)

 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak myślisz, żeby mieć z czasem wzmacniacz stereo, to X1000 nie jest dobrym rozwiązaniem.
Popatrz na amplitunery z pre-out- Marantz'a 5007, 5008; Yamaha 773, 775 czy Denon X3000, ale to już sporo droższy sprzęt
 
Do góry