Początek przygody z hi-fi - jaki wzmacniacz ?

Lukasz2525

New member
Witam, obserwuję forum od dawna, ciągle marzy mi się sprzęt audio-video i ciągle nie mogę się do tego zabrać. Kończy mi się kredyt na samochód za niedługo i być może w końcu coś kupię.

Docelowo chciałbym zbudować cały zestaw kina. Także na pierwszy zakup myślę o mocnym wzmacniaczu, który zasili później przednie kolumny. Topowego amplituner nie kupię, a średni wydaje mi się, że będzie później zbędny i szkoda pieniędzy (np. Onkyo 8150). Także tak sobie wymyśliłem, że kupię na kilka rat mocny wzmacniacz z main in, spłacę go, a później zacznę wypożyczać kolumny na testy. Wzmacniacz i duże przednie kolumny to pierwszy przystanek do końcowego efektu (Jbl Studio 290, Heco Music Style 1000, ta wielkość, bas z Jbl'i, środek i góra z Heco, do basowego grania i filmów).

Upatrzyłem sobie dawno Onkyo 9070, sprawdzam co jakiś czas na allegro. Nowy dosyć drogi, ale aktualnie są trzy używki około tysiąca tańsze. Czy ten model jest nadal w porządku i warto taki nabyć, czy już coś nowszego ? Czy ogólnie jest w porządku i czy obrałem dobrą drogę z takim pomysłem na zakup sprzętu ? O samym wzmacniaczu już się wielokrotnie naczytałem. Chętnie poznam opinie i pomysły.

https://allegro.pl/kategoria/sprzet...nce-floki-5-nga-hcp-ele-1-2-1003&stan=używane
 

rabit

Active member
Bez reklam
Jeżeli kolego ma to być sprzęt na lata, to warto udać się na odsłuch. Bo co zrobisz, jak to Onkyo nie będzie grało pod Twoje ucho? W tej kwocie jest bardzo duży wybór. Proponuję posłuchać paru zestawów, i na spokojnie zaoszczędzić (ew. raty), na ten który Tobie spasuje. Większość z nas, też chodziła i odsłuchiwała sprzęty miesiącami, żeby dobrać ten jedyny. Bardzo ważne, abyś wybrał wzmacniacz i kolumny, bo wymiana jednego zmieni całkowicie styl brzmienia całości. Pozdr
 

rabit

Active member
Bez reklam
Wydaje mi się że jesteś w błędzie. Wystarczy wpisać w google: "salony audio Wrocław".
 

Lukasz2525

New member
MDBaudio oraz TOPHIFI
Te 2 Salony we Wrocławiu załatwią Ci sprawę odsłuchu i zapewne coś sensownego doradzą.

Pracuję obok Top Hi-fi i Fusica, będącego 50 metrów dalej. Top hifi to głównie yahama, odsłuchiwałem tam 777, które obiektywnie okazały się totalnym dramatem. Ale pracuje/ował tam sympatyczny gość, który wygląda bardzo podobnie do pewnego rapera, Abla. Mam chyba ich wizytówkę jeszcze.

We Fusicu pan bardzo mocno polecał Klipsche, tylko ciągle ich nie miał. Umówiliśmy się na telefon i jak w końcu przyjechały R-28, to od razu wyskoczyłem z pracy posłuchać, bo ma do nich mniej niż 500 metrów. Grały bardzo dobrze, ale salon też jest bardzo duży i otwarty, bo nie słuchaliśmy w sali do odsłuchu, tylko w głównym salonie z kinem domowym. Bardzo duża, otwarta przestrzeń i grały bardzo dobrze. Ale nie miałem żadnego porównania do niczego innego. Poza tym we Fusicu stoją wzmacniacze za 100 tysięcy i nie ma tam wyboru z moim budżetem.

W MDB Audio byłem półtora roku temu, na takim prawdziwym odsłuchu. Byłem 2 godziny, aż przyszedł następny klient na odsłuch. Faktycznie udało mi się tam trochę posłuchać. Pan był bardzo miły, naznosił pełno sprzętu. Docelowo jechałem na słuchanie Klipschy z Onkyo stereo 8150. Skończyło się na porównywaniu amplitunera stereo 8150 z kinowy 646, czy będzie to w stanie napędzić duże kolumny. Okazało się że kinowy z bass boostami dudni mocniej od stereo, przynajmniej tylko pod dwiema kolumnami, bo całym kinem nie wiadomo. Później pan przyniósł jeszcze wzmacniacz Amc Xia 150w i porównywaliśmy na tym. Przyznam że dużej różnicy między tym a słabym kinowym Onkyo nie było. Może bas przy odrobinę niższej głośności zaczynał grać, ale jakościowo to samo. No i kolumn przesłuchaliśmy sporo. To co mnie najbardziej interesowało, Klipsche, ale nowsze, RP-280 i RP-260. O dziwo mniejsze dawały więcej basu, ale generalnie Klipsche odpadły, jednak nietrafiony typ. Pan naznosił wiele innych. Były Monitor Audio Bronze oraz Silver, Tanoye Mercury i jeszcze coś. Niestety nic mi ostatecznie nie podeszło, brakowało mi dwóch zawodników.

Dwie najbardziej interesujące mnie kolumny udało mi się kiedyś trafić w Saturnie, ale oni tam mają losowo co zamówią i przestrzeń bardzo duża. Jbl Studio 290 i Heco Music Style 900 ( chociaż wolałbym 1000). Jbl'e super, mega bas, dokładnie taki jakiego szukam, potężna i prosta kolumna, 2 x 8 cali, mięciutki, głęboki bas. Wtedy przełączamy na Heco i zaczyna pięknie i czysto grać środek i góra. Ale bas twardy, płytki, jak walenie chochelką w karton. Przełączamy znowu na Jbl'e, wchodzi idealny bas i wrażenie jakby na kolumny zarzucony był koc, grają nieczysto środkiem i górą, Heco miażdżyły je pod tym względem i tak samo dostawały łomot pod względem basu. Dopiero odsłuchanie w domu lub odpowiednim pomieszczeniu dałoby jakiś pogląd, bo w Saturnie decyzja nie do podjęcia. Kusi ten bas, ale reszta to dramat w porównaniu do Heco.

Jest jeszcze Media-max, tu bym pewnie coś wybrał w takim budżecie (do 3-4 tysięcy). Są Jamo, Tagi, Wharfedale, Klipsche, Pure Acoustics, Boston Acoustics, yamahy, Jbl'e, Elac, Dali, Monitor Audio, Q Acoustics, Polk Audio. Dalej to się już robi za drogo. Brakuje mi tylko Heco, ale z tego co jest to pewnie bym coś wybrał. Tylko pan niechętny do odsłuchów, bardziej do sprzedawania. Rozumiem że interes musi się kręcić i w ogóle, ale klienta też trzeba zainteresować i zachęcić. Raz mi od niechcenia włączył Studio 280, przyznam że w pomieszczeniu grały super. Ale nie było żadnego porównania. Może coś się zmieniło przez te 2 lata, muszę podpytać, bo nawet coś bym tam wybrał.
 

Attachments

  • DSC_1613.jpg
    DSC_1613.jpg
    607 KB · Wyś: 117
  • DSC_1615.jpg
    DSC_1615.jpg
    664,1 KB · Wyś: 133

rabit

Active member
Bez reklam
A widzisz. Super że masz już przegląd co i jak. Miałem do niedawna Tata Platinum 100v2 i według mojej opinii grały bardzo fajnie. Ważne aby je wygrzać. Dużo ludzi z forum ich nie lubi, za to dla mnie w tej cenie są trudne do przebicia. Posłuchaj jak najwięcej i wybierz dla siebie.
 
Do góry