Pobrany film z internetu w folderze STREAM i dzwięk DD

damiiw11

New member
Witam! Nie wiem czy podklejam sie pod dobry temat na forum, lecz jestem tak wściekły że nie mal pilotem doprowadziłbym mój telewizor do kalectwa :/

Moje pytanie dotyczy "pobieranych" filmów z internetu oczywiście w celu sprawdzenia czy fajny i udania sie do sklepu by go zakupić

Mianowicie chodzi o to że niektóre filmy które pobiorę są ładnie spakowane i jeden plik i klika dwa razy, otwiera sie w leci z dzwiękiem DolbyDigital, a niektóre są pakowane w jakieś kilka folderów z tego jeden nazywa sie STREAM i tam znajduje sie film pocięty na setki częsci i którys z nich zawiera cały materiał do oglądnięcia.

Chodzi mi o to jak otwierać i jak sie obchodzić z filmami zawierającymi folder STREAM (jakiś program lub coś).
Zależy mi BARDZO by oglądać film z dzwiękiem DD.

PS. A może wie ktoś jak podłączyć moj tv (D8000) z kinem domowym (Denon AVR 1611) kablem optycznym, ponieważ już kiedyś probowałem go tak podłączyć lecz bez żadnego skutku (bawiłem sie z opcjami w Denonie, lecz nie znam sie na tym i robiłem to metodą prób i błędów). Może ktoś w Was drodzy forumowicze wie jak to dokładnie podłączyć i co ustawić w ampli bym otrzymał dzwięk DD oglądając filmy podpięte pod TV dyskiem twardym. (dodam że tv podłączony HDMI ARC pod ampli, lecz nie wiem czy to ARC coś daje)

Bardzo prosze o jakiekolwiek odpowiedzi. Nie wiem czy ktokolwiek zrozumie to co napisałem powyżej ale .... :)

Dzięki
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
1.jak masz dysk podpięty pod Tv to nie będzie DD,w taki sposób nie usłyszysz 5.1
2. bo filmy sa albo w plikach kontenerach mkv lub innych albo w strukturach dyskowych
3. instrukcja powinna wszystko wyjaśnić
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Jack Sparrow powinien wiedzieć co ściąga, tym bardziej jeśli bierze się za struktury bluraya.
Zresztą nie łatwiej było wpisać w google magiczne słowo by się dowiedzieć że to bluray, nad napisaniem postu pewnie spędziłeś z 5 minut.

Programy płatne : totalmediatheatre lub windvd

Bezpłatny : media player classic, który wraz z niezbędnymi kodekami znajdziesz w klitecodecpack. Wchodzisz w folder BDMV i kilkasz na index lub w samym programie otwierasz BR.

Nie wiem jednak o co chodzi z tym DD, każdy BR ma minimalnie ten system dźwięku a często jest to DTS Master Audio czy Dolby TrueHD, baaaardzo rzadko jest ścieżka w stereo.

Jak już tak chcesz jedno plikowe pliki to łatwo je uzyskać z BR... to tylko zmiana kontenera, nie trzeba nic kompresować.
 
Do góry