pobór prądu przez amplitunery

marecki78

New member
Hehe.... ja to mam pecha.... już sobie wybrałem amplitunerek, który nie dość że bardzo ładnie gra (nie słuchałem, ale czytałem dużo dobrych opinii i kupiłbym go w ciemno) to spełnia pozostałe warunki: czarny (tak tak, to b. ważne), 10 cm wysokości (półka w szafce TV ma 15 cm) i jest dostępny w Polsce bez większych problemów, a tu znowu pech...

Mój typ jeszcze do dziś to Cambridge Audio Azur 540r ale zamarłem, kiedy przeczytałem "maksymalny pobór mocy 850 W"

O co chodzi? Co to znaczy, że żre tyle prądu cały czas czy tylko jak go kręcić na maksa ??? Jeśli nie, to czy może ktoś napisać jaki jest pobór mocy podczas normalnego, nie maksymalnego odsłuchu, czy to w KD czy w stereo?

No bo 850 W to lekka przesada, gdy kupię sobie ampli, to stara wysłużona wieża leci w kąt i w zasadzie sprzęt będzie grał przez prawie cały dzień, jak nie cd to radio, jak nie radio to KD itp.

Proszę o informacje w tej sprawie, jak wygląda pobór mocy przez ampltunery, nie tylko CA

Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Pobór mocy 850 watt to jest maksymalny i trzeba się z tego cieszyc bo wskazuje na to że amplituner potrafi zagrać głośno :).

Reasumujmy gdy będziesz słuchał amplitunera firmy x 850watt max i firmy y 275watt max, to przy takim samym poziomie głośności będą miały taki sam pobór
prądu z sieci, z tym że ten pierwszy jak będziesz chciał zagra dużo głośniej od drugiego.

CA540r to świetny amplituner, napisz za ile znalazłeś , może zrobimy lepszą cenkę.
 

dnc

Moderator
VIP
Rozumiem, że ten amplituner ma wzmacniacz wielokanałowy 5.1 lub 7.1. Zatem moc maksymalna podana w instrukcji to moc, którą pobiera całe urządzenie podczas pracy w trybie wielokanałowym przy maksymalnym wzmocnieniu, czyli jesli chcesz z niego zrobić mały piecyk do ogrzewania domu (czyżbyś miał zimno w pokoju :cool: w te upały...?). Ale to ekstremum i rzadko który wzmacniacz może pracować przez dłuższy czas na maksa bez dobrego obiegu powietrza. Tak więc nie masz się czym przejmować. Te 850W, to jest pobór mocy tylko jakbys poszedł na całość. Nie wiem jednak czy dałoby się wytrzymać w tak nagłośnionym pokoju ;) ?
 

marecki78

New member
Ufff....
Czyli pobór prądu przez CA nie obbiega od pozostałych amplitunerów innych firm. To dobrze, bo sprzęt będzie dużo grał. Przy moich warunkach mieszkaniowych i tak nie będę głośno słuchał, zresztą nie lubię. Głosniej tylko do filmów. Nawet nie będę kupywał subwoofera, uważam, że do 20 m2 pokoju dwa dobre fronty wystarczą. Więc wchodzi w grę opcja tylko 5.0.

Idąc za ciosem zadam jeszcze jedno pytanie, nie ten dział ale zadam. Do takiego CA które fronty polecicie - Dali Concept 6 czy JBL Northridge E-80?

Przymierzam się do takiego zakupu gdzieś dopiero w przyszłym miesiącu ale zasięgnąć opinii można przecież zawsze....

Do Blackninja - generalnie sugeruję się cenami z allegro (CA ok. 2 tys i głośniki ok 1,5 tys) bądź ze skąpca. Jak wyceniasz takie zestawy?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
CA540R Dali Concept 6...............................3352pln
CA540R JBL Northridge E-80........................3321pln

Z gwarancjami pl i instrukcjami :)
 

marecki78

New member
dzięki Blackninja :)

jak uzbieram fundusze to dam znać na priva, na dzień dzisiejszy wydaje się że w przyszłym miesiącu będziesz miał klienta :)

napisz tylko czy głośniki są ok i czy może znajdę jeszcze coś dobrego w tej cenie ?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
najbardziej ca spodobał mi sie właśnie z e-80, sa dynamiczne i troche pomagaja w basie temu amplitunerkowi, z conceptami będzie duzo spokojniej ale też kulturalnie.
 
Do góry