Pobór prądu (PLAZMA vs LED vs CRT)

shavo83

New member
Panowie interesuje mnie rzeczywisty pobor pradu tych tv,wiem ze producenci umieszczaja takie info na stronie ale to tylko teoria a ja chcialbym wiedziec jak wyglada to rzeczywiscie.Konkretnie chodzi o modele 42' ST60,ET60 a jakis stary crt... Jesli ktos ma lub mial,testowal st60 lub et60 to bede wdzieczny za info odnosnie rachunkow...
 

Betoniara

New member
Plazma Panasonica jakieś 180W, a mój LED Philips 42PFL6008K zużywa 45W. Ile zużywa CRT nie jestem pewien, ale 32 cale z tego co pamiętam zużywały jakieś 110W( Sony TRITRON)
 

Betoniara

New member
Co do rachunków znajomi mają tę plazmę wcześniej mieli Samsunga UE40F6100. Kupili plazmę i rachunki są wyższe o 15-20zł względem Samsunga. Dodam, że TV chodzi 8-10h dziennie.
 

hellhammer

New member
Wszytsko zalezy jakie modele porownywac, jaka klasa jaki rozmiar. Moja plazma zre 70-93W 42 cale. przy bielych scenach dochodzi lwasnie do 93 przy roznych w granicach 80, im zcarniej tym robi sie blize 70W. Wszytsko mierzone u mnie w domu. CRT pamietam u mnie miał 105W i tyle zarl. LCD u rodziców niby klasa energetyczna A 42 cale powinno zrec 55W a zre 60-80W, tez mierzone.
Takze podaj modele i szukaj na filmikach jak ludzie mierza, a nei wierz rekalamą.
 

Jasob

Member
Wszytsko zalezy jakie modele porownywac, jaka klasa jaki rozmiar. Moja plazma zre 70-93W 42 cale. przy bielych scenach dochodzi lwasnie do 93 przy roznych w granicach 80, im zcarniej tym robi sie blize 70W. Wszytsko mierzone u mnie w domu. CRT pamietam u mnie miał 105W i tyle zarl. LCD u rodziców niby klasa energetyczna A 42 cale powinno zrec 55W a zre 60-80W, tez mierzone.
Takze podaj modele i szukaj na filmikach jak ludzie mierza, a nei wierz rekalamą.

Kolego masz albo zepsuty miernik albo super oszczędną plazmę. Stawiam
na to pierwsze. Moja stara plazma 37PV80 Panasonica w trybie mieszanym pobiera około 200W.
 

hellhammer

New member
Kolego masz albo zepsuty miernik albo super oszczędną plazmę. Stawiam
na to pierwsze. Moja stara plazma 37PV80 Panasonica w trybie mieszanym pobiera około 200W.
Nie mam popsutego miernika! Bo akurat sie sklada ze mam 2 i podlaczone w 2 roznych miejsach. model plazmy z 2013 lg 42pn450B mierzone w trybie kino. Nigdy nie ustawiam trybow standard czy ten najmocniejszy bo poprostu wali po oczach jaksrwoscia i obraz jest brzydki wdlug mnie. Tak samo w lcd stosuje stonowane tryby. moze jakbym ustawil plazme na jaksraowc na maxa i puscil jakies same jasne obrzy to i zzarla by tyle. ale nie oszukjmy sie nikt nie ustawia wszytskie na 100 i nie oglada bialych plansz.
Zeby nie bylo ze bronie plazm czy cos. Wiadomo ze zraz wiecej niz led, ale sa i lcd ktore zra prawie tyle co plazma.
Dlatego mowie lepiej porownywac konkretne modele.
 
Ostatnia edycja:

hellhammer

New member
Panas 42st60 pobiera srednio 130 W w trybie prawdziwe kino. Tak podaje specyfikacja i tyle zmierzylem miernikiem.

I o to wlasnie chodzi, ze co model niezlaeznie czy plazma, led/lcd pobiera inna wartos pradu. Nie mozna uoglulniac plazmy to proadozercy od 200-300W :D a led 10-20W. Mowie wystarczy porownac pewne modele, ten sam rozmiar a rozne pobory pradu. Twoj panas na tablicznce 130W i tyle pobiera na moim lg 90W a pobiera 93W, mzoe bydo 100W doszedl. Ale i lcd ktory mam 55W pobiera weciej tak ja mowie a tez 42 cale. to co to za roznica 10W? Az tyle zbiednieje? Jak bede placil co miech wiecej za te 10W?
 

Jarek1973

New member
Moja 65 calowa VT 50 pobiera średnio 170-200 Watów. Pomiar miernikiem był dokonywany. Czasami przy jasnych scenach winduje skale i powyżej 400 wat, przy ciemnych spada do około 100 watów. Średnio seans filmowy trwający około 2 godzin to pobór prądu około 350 wat. Wszystko w trybie kino lub prawdziwe kino - innych nie oglądam. Jak na taki panel uważam, że nie jest źle. Wielkość i obraz rekompensuje wydatek. Poza tym mam też 32 calowy LCD Panasonica i ten pobiera średnio około 70-80 watów.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Tegoroczny król obrazu czyli plazma Panasa 65VT60- tryb profesjonalny po kalibracji, jasność panelu pośrednia i kontrast na 70 , po 500 godz pracy i na jasnym tle pobiera 500 Watt, na ciemnym 230 Watt a w 3D aż 550 Watt.Przy okazji sobie bzyczy na jasnym tle.
 

zwierzak11

New member
SHARP LC-52LE830 - min zużycie 60 W ( ECO max ) - max 80 W (ECO- wyłączone)- w plazmie będzie ok 80-100 WAT wiecej co przy średnim oglądaniu 6 h na dobę i ok. 0,6 zł za 1KWh da rożnicę ok.200 kWh tj. 120 zł rocznie zużyje wiecej PLAZMA OD LED
 

shavo83

New member
no kurde chlopaki przeciez podalem wam konkretne modele 42' st60 i et60 zalezy mi na wypowiedziach bo nie wiem czy wybierajac plazme panasa bede duzo przepłacal za prad wzgledem leda. Tv u mnie bedzie chodzil raczej dlugo bo praktycznie od rana do wieczora dłatego mocno sie zastanawim nad zakupem
 

shavo83

New member
czyli wychodzi na to ze jednak plazma bedzie sporo wiekszym wydatkiem uwzgledniajac to ile u mnie sie tv oglada. A powiedzcie duza jest roznica w jakosci obrazu u leda a plazmy? Bo et60 widzialem w sklepie wiec jakies tam porownanie mam a plazmy nie mialem przyjemnosci ogladac...
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
no kurde chlopaki przeciez podalem wam konkretne modele 42' st60 i et60 zalezy mi na wypowiedziach bo nie wiem czy wybierajac plazme panasa bede duzo przepłacal za prad wzgledem leda. Tv u mnie bedzie chodzil raczej dlugo bo praktycznie od rana do wieczora dłatego mocno sie zastanawim nad zakupem
Ciężko powiedzieć w takim razie powinni się wypowiadać posiadacze tego modelu ale na tym teście średnio 141 Watt Panasonic TX-P42ST60B Test Results | AVForums.com - UK Online
 
Do góry