pobor mocy samsungów !

jrd

New member
Wczesniej nie patrzylem na takie drobnostki , jednak jak sie czlowiek przyjrzy to zobaczy że niektore modele samsunga pobieraja pradu do 200 W a niektore nawet 280 W (te nowsze modele) !
Dla oszczednych - trzeba tez to wciaz czasem pod uwagę.

mam model LCD ale zwykly komputerowy 17' i pobiera on ok 30-40 W , ale wiaodmo im wiekszy tym wieksze potrzeby ... :|
 
Ostatnia edycja:

Andy534

New member
Podane dane sa katalogowe. Osobiscie interesowal by mnie pobor mocy przy standartowych nastawieniach obrazu. Czy bardzo sie roznia od tego co podaje producent?
Rozwinalbym pytanko jakie sa parametre "W" oraz "VA" przy wylaczonym telewizorze z pilota? Aby bylo jasne mam na mysli czy cosinus fi bardzo sie rozni od 1?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
jrd napisał:
Wczesniej nie patrzylem na takie drobnostki , jednak jak sie czlowiek przyjrzy to zobaczy że niektore modele samsunga pobieraja pradu do 200 W a niektore nawet 280 W (te nowsze modele) !
Dla oszczednych - trzeba tez to wciaz czasem pod uwagę.

mam model LCD ale zwykly komputerowy 17' i pobiera on ok 30-40 W , ale wiaodmo im wiekszy tym wieksze potrzeby ... :|

Również zwróciłem na to uwagę. Samsungi są wyjatkowo "głodne" prądu na tle innych TV LCD :p Z jednej strony TV Samsunga są tańsze, ale cóż z tego skoro są droższe w eksploatacji ze względu na wyraźnie większy pobór mocy. Inżynierowie Samsunga dali w tym względzie niestety ciała :krol:
 

airjack

New member
W którymś z postów na temat poboru watów plazm samsunga i panasonica była podana tabela z testów z których winikało, że modele o tej samej przekątnej pobierają prawie tą samą ilość mocy mimo, że na tabliczkach znamionowych panas miał coś koło 280, a samsung 360. Podobno panasonic podaje średnią, a samsung maksymalną wartość. Osobiście mam 42'' samsunga i czekałem na 1 rachunek z lekkim przerażeniem, ale okazało się, że po 2 miesiącach kwota była większa o 10 zł. Oczywiście może się okazać, że w kolejnym rachunku będzie inna różnica ponieważ nie jestem w stanie powiedzieć czy tak samo wykorzystywałem inne sprzęty jeśli chodzi o czas pracy. Dlatego proszę nie traktować wspomnianych 10 zł jako konkret, dla każdego będzie to wyglądało inaczej zależnie od ustawień jak i od czasu oglądania tv. Jak by nie liczył chcąc mieć np. 42'' musimy się liczyć w większym rachunkiem w końcu jest co zasilać przy dużych ekranach.

jrd
wspomniałeś, że nowe modele pobierają więcej, spowodowane jest to pewnie tym, że mają więcej polepszaczy, lepsze parametry a co za tym idzie elektronika ma więcej do roboty.
 
Do góry