Pobór mocy - Onkyo 509,609, Yamaha 471, 671, Denon - 1312, 1612, 1912

Cyfrus

New member
No właśnie, to jak to jest: należy mnożyć Waty wyświetlane przez miernik i współczynnik mocy czy nie, bo w instrukcji mojego ustrojstwa nie ma o tym słowa. Sprawdzałem jednak to co wyświetla jako Waty i wyszło, że to wynik mnożenia U x I x wsp. mocy - czyli moc czynna i ją nie należy ponownie mnożyć przez współczynnik mocy :)

Panowie skupiliście się na szczegółach, a ja czekam na wpisy właścicieli Yamahy oraz Denonów. Prośba o zmierzenie wartości poboru mocy czynnej o podzielenie się z nami.

PS. Już raz to pisałem ale jeszcze raz krótka ściąga:
Moc czynna - na miernikach literka "P" lub jednostki "Wat" lub możemy zmierzyć i przemnożyć prąd "I", napięcie "U" i cosinus fi (tzw. współczynnik mocy). A przemnażanie mocy czynnej przez wsp. mocy jest bez sensu. I jeżeli któryś z kolegów twierdzi inaczej to nie ma o tym zielonego pojęcia. Do mierzenia mocy biernej służy waromierz i nie sądzę aby w Lidlu sprzedawali takie urządzenia. I nie dywagujmy już na ten temat tylko zaczekajmy na wpisy właścicieli konkurencyjnych urządzeń.

Kolegom którzy zmierzyli pobory w 509 i 609 dzięki bo to są konkrety.

I nie ma co dywagować (szczególnie jak ktoś za bardzo się nie orientuje) o innych mocach. Na tym poście posługujemy się mocą czynną.
 
Ostatnia edycja:

Cyfrus

New member
Pobor poborem a co z tym ze w Denonie 1912 2312 i 3312 wystepuja te same koncowki mocy....

Tym bardziej jest ciekawe ile pobierają w realu, czy tyle samo a może inaczej. Oczywiście jak zawsze można dyskutować, a to kolumny inne, a to inny poziom głośności, itd. Ale jak dla mnie przynajmniej podanie że dla zestawu takiego, przy głośności takiej jest tyle Watów i to byłby sukces bo ciężko znaleźć gdziekolwiek takie informacje.
 

optimuso

New member
Denon 3312 pobor 670W 2312 pobor 600W 1912 pobor 460W. to sa maksymalne pobory podawane przez Denona. Natomiast moc w takiej samej chierarchi: 7x165, 7x135 i 7x125W i ju widac ze cos jest mocno nie tak. pobor o 70 W mniejszy a spadek mocy znaczacy gdzie pozniej przy znaczacym spadku poboru spadek mocy niewielki. MAGIA japoncykow :)
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Onkyo 609 pobór 610W/ Onkyo 709 pobór 570W/ Onkyo 809 pobór 710W i w takiej samej kolejności moce 160W/ 170W/ 180W. To dopiero są cuda, jak już o takowych mówimy. W przypadku Denona nie byłbym tak sceptycznie nastawiony do takiej hierarchii, ponieważ przy poborze z sieci 1000W w jednym urządzeniu wzmacniacz będzie się legitymował mocą 100W na kanał, a w innym 150W. Wybieranie sprzętu na zasadzie samego spojrzenia na tabliczkę znamionową i ocena na tej podstawie, że ten jest mocniejszy, tamten słabszy jest głupotą.
 
Ostatnia edycja:

dragon79

Member
Pobór mocy przez Yamaha RX-V671

Yamaha RX-V671
Użyty miernik Vellemann NETBPEM5 Velleman nv
Wskazanie miernika nie podłączonego do gniazda (zasilanie bateryjne): 0W
Wskazanie miernika podłączonego do gniazda, ale bez podłączonego odbiornika do tego miernika: 2W
Wskazanie miernika z podłączoną do niego lampką z żarówką 12W: 12W

Yamaha RX-V671 standby z włączonym trybem HDMI Pass Through (pozostałe urządzenia HDMI również w trybie standby): 4W
Yamaha RX-V671 standby podczas pracy w trybie HDMI Pass Through (sygnał z BD przekazywany bezpośrednio do TV): 6W
Yamaha RX-V671 odtwarzanie, tryb Radio Stereo, -40dB (w moim pomieszczeniu to odpowiednia głośność do słuchania): 40W

Może kiedyś dołożę więcej wyników, ale na razie tylko to mnie interesowało.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Yamaha RX-V671
Użyty miernik Vellemann NETBPEM5 Velleman nv
W
Yamaha RX-V671 odtwarzanie, tryb Radio Stereo, -40dB (w moim pomieszczeniu to odpowiednia głośność do słuchania): 40W
Może kiedyś dołożę więcej wyników, ale na razie tylko to mnie interesowało.
dość dobry wynik

u mnie jak już pisałem przy wieczornym słuchaniu to ok 90W
 

optimuso

New member
Onkyo 609 pobór 610W/ Onkyo 709 pobór 570W/ Onkyo 809 pobór 710W i w takiej samej kolejności moce 160W/ 170W/ 180W. To dopiero są cuda, jak już o takowych mówimy. W przypadku Denona nie byłbym tak sceptycznie nastawiony do takiej hierarchii, ponieważ przy poborze z sieci 1000W w jednym urządzeniu wzmacniacz będzie się legitymował mocą 100W na kanał, a w innym 150W. Wybieranie sprzętu na zasadzie samego spojrzenia na tabliczkę znamionową i ocena na tej podstawie, że ten jest mocniejszy, tamten słabszy jest głupotą.

O ile sie nie myle w urzadzeniach Yamahy bylo podobne. W przypadku onkyo jest to powodowane innymi koncowkami mocy od modelu 7xx ktore prawdopodobnie sa bardziej skuteczne. Skutecznosc w serii 6 moze byc na poziomie 30% od seri 7 np. 40% i to juz zmienia parametry. W przypadku 1912, 2312 i 3312 koncowki sa takie same
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Aha... Czyli 709 potrzebuje tylko 570W, żeby wytworzyć 170W/kanał, a z kolei 809-ka już 710W, żeby mieć tylko 10W więcej na kanał.
 

Cyfrus

New member
Onkyo 609 pobór 610W/ Onkyo 709 pobór 570W/ Onkyo 809 pobór 710W i w takiej samej kolejności moce 160W/ 170W/ 180W. To dopiero są cuda, jak już o takowych mówimy. W przypadku Denona nie byłbym tak sceptycznie nastawiony do takiej hierarchii, ponieważ przy poborze z sieci 1000W w jednym urządzeniu wzmacniacz będzie się legitymował mocą 100W na kanał, a w innym 150W. Wybieranie sprzętu na zasadzie samego spojrzenia na tabliczkę znamionową i ocena na tej podstawie, że ten jest mocniejszy, tamten słabszy jest głupotą.

Kolega chyba nie zrozumiał idei postu. Właśnie chodzi o to aby nie sugerować się danymi producenta, tylko samodzielnie zmierzyć rzeczywiste pobory i podzielić się z innymi. Bo podawanie że amplituner zużywa 610W a na kanał dostarcza 160W (czyli 5x160W=800W), to po prostu niemożliwe. Stąd sztuczki typu moc muzyczna, itd. Dlatego uważam, że pomiary bezpośrednie (nawet jeśli są obarczone pewnym błędem) dają nam najlepszy pogląd.
 

optimuso

New member
pobor pradu na tabliczce oznacza jaki zasilacz jest w niego wmontowany. I tak pozniej okazuje sie ze w stereo ampli ciagnal nie wiecej niz 150W
 

Cyfrus

New member
moje pomiary:

Onkyo TX-NR 509:
- wyłączony (bez NET/HDMI) - 0,2 WATT
- wyłączony (NET) - 21,5 WATT
- wyłączony (HDMI) - 23,0 WATT
- wyłączony (NET/HDMI) - 23,1 WATT

Ciekawostka dla 509. Przy włączonym HDMI Trough pobór mocy w stand-by rzeczywiście wynosi ok. 23W, ale po pewnym czasie pobór spada praktycznie do 0W. Czyli wygląda na to, że w Onkyo poradzili sobie z tym bezsensownym poborze mocy. Myslę, że to dobra wiadomość dla użytkowników (pod kątem rachunków).
 

bronstein

New member
Ciekawostka dla 509. Przy włączonym HDMI Trough pobór mocy w stand-by rzeczywiście wynosi ok. 23W, ale po pewnym czasie pobór spada praktycznie do 0W. Czyli wygląda na to, że w Onkyo poradzili sobie z tym bezsensownym poborze mocy. Myslę, że to dobra wiadomość dla użytkowników (pod kątem rachunków).

sam to zmierzyłeś czy gdzies wyczytałeś ? jakiego rzędu jest to czas ? czy powyższa obserwacja dotyczy też trybu NET ?
 

Vaderus

New member
Bez reklam
A czy jak ten "pobór" magicznie spadnie do zera "po jakimś czasie", to wtedy nadal działa hdmi pass-through? Czy po prostu układy za to odpowiedzialne też się wyłączają?
 

Cyfrus

New member
sam to zmierzyłeś czy gdzies wyczytałeś ? jakiego rzędu jest to czas ? czy powyższa obserwacja dotyczy też trybu NET ?

Nie podaje zasłyszanych info. Sam zmierzyłem. Czas to ok. 1-2min, ale jeśli nic poza ampli nie jest włączone to wyłącza się jeszcze szybciej. Trybu net nie mogę sprawdzić, gdyż na razie nie mam podpiętego.
 
Ostatnia edycja:
Do góry