po raz trzeci prosze o pomoc

piteron

Active member
Bez reklam
Jako że dwa ostatnie zakupy to same strzały w dziesiątkę pragnę poznać Wasze przemyślenia
a więc ankietka:

1. Odległość od ekranu: ok3,5 - 4 metry
2. Jak słońce świeci w pokoju:z lewej strony tv ale pokój wyposażony w rolety zaciemniające
3. Jak duży jest pokój: ok. 25m2
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: samsung C650 40 cali
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: zdecydowanie hd z kablówki
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: programy ogolne raczej w dzień,seanse wieczorami
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy łagodnym świetle,lub bez
10. Matryca błyszcząca czy matowa: obojętnie
11. Preferowana wielkość telewizora: do 55 cali (celuje raczej powyżej 50,ale max 55 taka jest juz zabudowa)
14. Jakie urządzenia będą podłączone: karta ci+ upc, BR, czasami laptop,hdd,pendrive itp
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 55% telewizja , filmy, 45%
17. Czy ważne jest wifi: nie ,jest instalacja w ścianie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: tak
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD: tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: najlepiej tak
22. Ma mieć 3D: tak, obojętnie czy pasywne, czy aktywne
23. Ma mieć slot na karty SD: nie
24. Ma mieć tuner DVB-C: tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: dekoder na hdmi, BR na hdmi, laptop przez hdmi, HDD przez usb
26. Jaki masz sygnał: UPC
27. Ile programów HD: 26
28. Ile godzin dziennie ma grać telewizor:eek:k 8
29. Ma stać czy wisieć: wisieć
30. Rozdzielczość: Full HD
31. DVB-T: tak
32. Na czym najbardziej Ci zależy: jak najlepszy obraz, brak cloudingu,dobra czerń w zaciemnionych pomieszczeniach równomierne podswietlenie matrycy
34. klasa cenowa: 5 tyś zł, chyba, że będzie się opłacało dołożyć te przysłowiowe zaskórniaki pójdą w ruch

Nie ukrywam że mam paru faworytów ale jak to mówią co kilka głów to nie jedna
Obecnie bardzo mocno zastanawiam się nad 4K,ceny lecą na łeb na szyję więc może warto
Zakup oczywiście będzie realizowany przez Kikiego(bez prezentacji nie wyobrażam sobie zakupu)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
U Kikiego koniecznie zobacz Toshibę 55L7453 - w tej cenie jeden z lepszych telewizorów. Z 50" masz na pewno Sonego W829, niedługo pojawi się też wersja 55" tego modelu ~5500zł.
W cenie powinien też zmieścić się Philips PFS7109 - zobacz ambilight na żywo, może to akurat jest to :>
 

piteron

Active member
Bez reklam
Tośke miałem okazje podotykać i pooglądać u znajomego
w skrócie wszystko niby ok,ale nie wiem dlaczego ale obraz mnie nie powala a idąc dalej to wydaje mi się że ktoś nie popracował nad podświetleniem.Przy tej technologii można już wymagać precyzji w wygaszaniu ,a tu niestety zauważalne jest małe ale (niedoświetlone rogi jak w edge).Nie wiem czy to wina AOU czy raczej znajomemu trafil si kiepski egzemplarz
Sony no cóż fajny TV ale bola mnie multimedia
Co do Philipsa to widziałem jak działa AL 3 strefowy mnie osobiście jakoś to nie przekonuje z powodu tego że TV ma być w dosyć ciasnej zabudowie,wiec cały efekt jest marnowany.Ale fakt chyba to własnie Philips najbardziej przypadł mi do gustu ze względu na obraz jednak cena przekracza budżet
Na dzień dzisiejszy biore jeszcze pod uwagę
Samsung H7000,lub H6700,a jak dostatecznie stanieje to może starszego 8000
LG LB730V,lub 55LB870v
 

piteron

Active member
Bez reklam
Dobra jako że trzeba być słowny to zostały na polu walki 2 modele
55H7000
55w829
Tym ostatnim bawiłem sie do dzisiaj i w skrócie to obraz jest bardzo ok,płynność na naprawdę wysokim poziomie,szczerze to jeszcze nie widziałem tak płynnego obrazu na LCD,(ale ja mało widziałem)I tu mam największa zagwostke wiadomo że matryca w Sonym to 120Hz,a w samsungu 200 Hz,wiadomo też że Sonowski upłynniacz Motionflow to nadal niedościgniony wzór,ale no właśnie ale.Nie wiem dlaczego ale obraz do końca mnie nie przekonuje,niby kolory są ok,kontrast tez ok,o płynności juz pisałem ale zawsze coś powodowało że właziłem w menu i cos tam gmerałem.Może to przyzwyczajenie wzroku do Samsungowej obróbki obrazu,nie wiem nie umiem tego opisać w racjonalny sposób ale zawsze w bezpośrednim porównaniu z moim leciwym już 40c650 brakowało czegoś czego nie umiem opisać
Krzysztofie bardzo proszę o wycenę na gotowo tych dwóch modeli i napisz mi czy w Samsungu i Sonym tez jest radyjko i kalibracja gratis czy tylko w modelach polecanych
 

jacekcy

New member
Do listy dorzuć jeszcze Panasonic TX-55AS650E.

Zrobisz jeszcze lepiej gdy dorzucisz zaskórniaki i kupisz Pansonic TX-L55WT60E. Zagadaj do kikiego, aby zrobił Ci dobrą cenę.
 

misiu724

New member
Ja tez mam podobny problem i nie wiem co wybrac na mojej liscie sa glownie samsung ue55h7000 i panas tx55wt60 ale jesli wartoby dozucic troche grosza do 47-48 cali as800 albo 4k hu7500?
 

piteron

Active member
Bez reklam
Dorzucać grosza aby kupić mniejszy TV byle by był 4K
Nie wiem jak Ty ale ja już z ok 2m nie jestem w stanie stwierdzić czy to FullHD czy 4K.Ale jedno co jest na plus to................zachwyt sąsiadów
Co do Panasa to się spiesz bo z dostępnością juz coraz gorzej
 

piteron

Active member
Bez reklam
WT60 ma matryce IPS H7000 ma VA
poczytaj sobie o wadach i zaletach obu rozwiązań
Mi osobiście matryce IPS nie daja tego czego oczekuję zdecydowanie wolę VA
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rodzaje matryc LCD – którą wybrać?

Opublikowano: Listopad 30, 2012
Należy pamiętać o tym, że sercem każdego monitora jest matryca LCD. W zależności od konstrukcji, różnie będzie się kształtować jej charakterystyka barwna i zakres zastosowań.
W obecnej chwili na rynku są trzy rodzaje matryc LCD: TN – najpopularniejsza i najtańsza, ale delikatnie mówiąc „nie bez wad”. Technologia VA – to kompromis między ceną a jakością – matryce tego typu pozbawione są większości ułomności matrycy TN, a przy tym oferowane są zazwyczaj za „rozsądną” cenę. Najbardziej zaawansowaną konstrukcją jest matryca typu IPS. Matryce te stosowane są głównie w bardziej zaawansowanych konstrukcjach gdzie ważne jest poprawne odwzorowanie barw.
Matryca TN+FILM

Wyposażonych jest w nią około 90% obecnie produkowanych monitorów. Do zalet tego typu matryc można zaliczyć cenę i bardzo szybki czas reakcji. Jako wady należy wymienić bardzo słabe kąty widzenia zwłaszcza w pionie, brak stałości kolorów w czasie i jednorodności na całej powierzchni matrycy, raczej słabe przejścia tonalne i nierównomierność podświetlenia.
Monitory wyposażone w tego typu matryce przeznaczone są przede wszystkim dla osób korzystających z aplikacji biurowych (edytory tekstu, arkusze kalkulacyjne, Internet, itp.). Osoby zajmujące się grafiką czy edycją wideo nie będą zadowolone z zakupu monitora z matrycą TN! Również graczom zdecydowanie odradzamy zakup tego typu panelu. Nie tylko szybki czas reakcji jest dla nich ważny. W wielu grach istotne jest zauważenie detali, szczególnie w ciemnych partiach obrazu, a tego matryce TN z całą pewnością nie zagwarantują.
Matryca VA

Matryce klasy VA są najbardziej wszechstronne. Nie posiadają większości wad cechujących matryce TN, a dodatkowym atutem jest ich przystępna cena. Gracze powinni jednak zwrócić uwagę na czas reakcji, niestety w przypadku klasycznych matryc VA jest on bardzo długi. Dlatego, by monitor nadawał się do grania, zazwyczaj są one wspierane przez elektronikę monitora. W przypadku matryc EIZO jest to tak zwany układ „Overdrive”. Pytanie, czy monitor wyposażony w taką matrycę będzie nadawał się do edycji wideo i grafiki? Do edycji wideo jak najbardziej, jednak zaawansowane prace graficzne wymagają bardziej zaawansowanych możliwości.
Inżynierowie EIZO cały czas pracują nad nowymi rozwiązaniami, zwiększającymi możliwości matryc. Przykładowo, stosując opcję DUE zwiększono jednorodność kolorystyczną i wyrównano jasność na całej powierzchni panelu. 10-cio lub nawet 12-bitowa regulacja krzywej gamma daje płynne przejścia tonalne. Efektem tych prac było stworzenie monitorów serii „S” (S2243) i „SX” (SX2262) z możliwością sprzętowej kalibracji przy użyciu EIZO EasyPIX i dedykowanych do edycji foto i grafiki.
Matryca IPS

Ostatnią grupą matryc, które są obecnie dostępne na rynku są panele technologii IPS. Generalnie, do niedawna bardzo drogie, ostatnio wraz z wprowadzeniem nowych linii produkcyjnych paneli o proporcjach 16:9 cena ich znacząco spadła. Matryce tego typu cechują się bardzo szerokimi kątami widzenia w poziomie i pionie, mają równomierne podświetlenie oraz lepszą wierność odwzorowywanych kolorów. W połączeniu z układami sterującymi, które działają w oparciu o 12-bitowe wzorce barw i umożliwiają 16-bitowe przetwarzanie kolorów, a dodatkowo wspierane przez funkcję DUE, stanowią idealne rozwiązanie nawet dla najbardziej wymagających użytkowników, wykorzystujących je do profesjonalnych zastosowań.
Ostatnie miesiące, to coraz bardziej umacniający się trend wprowadzania na rynek nowych typów matryc IPS o proporcjach ekranu 16:9, w odróżnieniu od tych o proporcjach 16:10 i 4:3, bądź 5:4. To kolejny krok w upowszechnianiu się zaawansowanej technologii w bardziej przystępnych cenach.
Różnice w konstrukcji matryc LCD

Poniżej załączone są schematy poglądowe pokazujące działanie matryc. Można przyjąć, że każdy sub-piksel to tranzystor sterujący ułożeniem molekuły ciekłego kryształu. W matrycach klasy TN (Twisted Nematic) po przyłożeniu napięcia, następuje ich obrócenie i światło ze świetlówek nie przechodzi przez nie [pozycja (a)]. Gdy sygnał sterujący jest w pozycji „wyłączony”, molekuły układają się w taki sposób jak w pozycji (c), a światło z podświetlenia przechodzi bez problemu.
Następnym rodzajem matryc jest matryca VA (Vertical Aligment). Dzięki bardziej skomplikowanej budowie – jak widać na rysunku wielokierunkowemu ułożeniu molekuł ciekłego kryształu uzyskano matryce o dużo lepszych kątach widzenia niż matryce TN. I tu TRANZYSTOR steruje tak samo ruchem molekuł. Poprzez przyłożenie odpowiedniego napięcia sterujemy ułożeniem ich wewnątrz sub-piksela. Dla porządku należy dodać że na rynku występują matryce o nazwach PVA i MVA – działają one w taki sam sposób, różnica w nazwie bierze się stąd, że ich konstrukcję opracowywały różne firmy – i tak technologia PVA (patterned vertical alignment) należy do koncernu Samsung, natomiast MVA (multi-domain vertical alignment) do koncernów Au Optronics i Chi Mei Oprtonics.
Ostatnim rodzajem matryc do zastosowań najbardziej zaawansowanych jest matryca klasy IPS (in-plane switching). Matryca ta ma najlepsze kąty widzenia, charakteryzuje ją też stałość w czasie. Do wad tego typu paneli należy zaliczyć stosunkowo wysoką cenę oraz długi czas reakcji, który jest znacznie dłuższy niż w przypadku paneli TN i VA. Sposób jej działania pokazany jest na rysunku.
Należy jednak pamiętać, że nawet najwyższej jakości matryca nie wystarczy, aby monitor generował poprawnie obraz. Kluczem jest elektronika sterująca. Dlatego EIZO zatrudnia ponad 700 inżynierów, który pracują nad ulepszaniem poszczególnych elementów monitorów, m.in. nad rozwojem układów sterujących.​



Tu masz rodzaje matryc.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Krzysztofie ja naprawdę zapoznałem się z rodzajami matryc i wiem że IPS sa na ta chwile najbardziej nowoczesne,maja najlepsze kolory itp
Dlatego za każdym razem pisze że to dla mnie matryca VA jest lepsza bo dla innego może być to tandeta
Nie neguję jakości matryc IPS jedynie co neguje to że MI osobiście one nie podchodzą ze względu na kiepski kontrast a przede wszystkim na kiepskie przetwarzanie czerni.Niestety ale specyfika mojej pracy jest taka że na TV mogę sobie pozwolić jak już reszta śpi
Ponawiam prośbę o jakąś konstruktywna cenę,może być bez kalibracji i radyjka.Jedyne o co zawsze Cie prosiłem to odpalenie TV u Was w sklepie i sprawdzenie równomierności podswietlenia.Nie mam czasu na testownia w domu odsyłania i tego typu sprawy,chce tak jak zawsze dostać od was odbiornik który powiesze na ścianie i będę cieszył sie jakością odbioru
p/s
tak sobie pomyślałem że kilka osób jest zainteresowana tym konkretnie modelem to może zrobić jakieś zakupy grupowe?
 
Do góry