po odsłuchu

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam,
czytam, zbieram kasę i noszę się z zamiarem wymiany moich starych głośników. Dziś przy wolnym pokusiłem się o odsłuch. Wziąłem mojego denka i pojechałem do sklepu. Niestety, jak kiedyś pisałem, ciężko odsłuchać wszystko w jednym miejscu i za pewne studio w sklepie daje inne efekty niż własny pokój ale co odsłuch to odsłuch. Byłem nastawiony głównie na jbl, paradigm monitor v7 oraz roth.

Z jbl było tylko studio 590 więc dałem sobie spokój bo na razie po za zasięgiem. Napalony byłem bardzo na nowe paradigm monitor 9v7 i poszły na pierwszy ogień. Muza to głównie queen, areosmith, depeche mode, george michael oraz muzyka z twin peaks i jedno jakieś techno. Muzyka zabrzmiała potężnie, odrywała się od głośników, nie było zbyt ostro na górze a bas schodził na prawdę nisko i czułem go na pośladkach siedząc na miękkiej kanapie! Ale nie był jakiś dudniący czy nie przyjemny tylko twardy, mocny ale nie pudełkowaty. Od razu się uśmiechnąłem i czułem, że to jest to. Przy GM i muzyce z twin peaks czuć było potęgę dźwięku a wokal był dość przyjemny, nie wyostrzony. No i wyglądają ładnie, smukłe, dość wysokie.

Z braku innych firm (jbl, roth) zaproponowano mi elac FS68.2. W porównaniu do monitorów w muzyce spokojniejszej było nie co więcej szczegółów. Przestrzeń również dość szeroka ale basik był dużo słabszy i z denonem brzmiały ostrzej niż paradigm i trochę mnie drażniły.

Następne poszły klipsch RF82 w poprzedniej wersji. Znacznie większe od paradigm i po tym co czytałem spodziewałem się explozji. Jednak ku mojemu zaskoczeniu nie było wielkich fajerwerków. Bas też zszedł bardzo nisko ale dało się usłyszeć czasami buczenie co nie miało miejsca w paradigm. I góra... w klipsch bardziej ostra jednak nie jakaś super kłująca po uszach. Wg mnie elac brzmiały w tej kwestii ostrzej. Jednak w klipsch czegoś mi brakowało... może takiego oderwania i wypełnienia jak w paradigm.

Ostatnie z ciekawości poszły infinity classia. Zestaw wyprzedażowy, w dobrej cenie do negocjacji. wyglądają dla mnie bardzo ciekawie. Brzmią natomiast jeżeli chodzi o wokal i wysokie dość podobnie do paradigm jednak bas jest inny. Brak mu takiego wypełnienia i zejścia jak w paradigm. Po podkręceniu basu ma maxa było go też wiele, nie buczał jak to miało miejsce czasami w klipsch jednak był trochę taki pudełkowaty, bez wypełnienia, mięska.

W mojej klasyfikacji postawiłem na paradigm monitor 9v7, następnie infinity classia, następnie klipsch rf82 a na końcu elac. Są to moje subiektywne odczucia. Źródłem był jakiś CD yamahy podłączony analogowo.
 
fajny opis, to kolejny przyklad na to jak wazna rzecza jest odsluch przed zakupem, jestes chyba pierwszym który nie podnieca sie klipsch rf82:smile:
pozdrawiam i zycze owocnych zakupów
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Dzięki, paradigm już praktycznie zarezerwowane :smile: Może w jakiejś innej konfiguracji rf82 dałyby więcej czadu ale powiem szczerze, że mnie rozczarowały bo miałem wysokie oczekiwania po lekturze forum. Ogólnie nie zagrały źle, ale to ale... i cena... W sumie to dobrze, że nie wszystko wszystkim się podoba :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Lexus

New member
Po przeczytaniu tego posta podzwoniłem, popytałem i może i Ja bym sobie posłuchał tych kolumienek skoro tak zachwalasz. A cena widzę nie zbyt wysoka w 3tys bym się zmieścił. Mówisz że RF-82 tak wielkie kolumny od klipscha (ja posiadam RF-52 również z denonem ale już się nudzą) zagrały gorzej od wersji 9v7 od Paradgima ?
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Dla mnie TAK i jest to moje jak najbardziej subiektywne odczucie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jok3r

New member
Bez reklam
DeeBass gratuluję wyboru, w końcu ktoś, kto widzi, że nie taki piękny Klipsch jak go malują na forum ;) Oczywiście do kina spoko, ale muzycznie... Tak jak napisałeś za tą kasę i na takie gabaryty można by się spodziewać więcej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale Klipsche grały extra we wcześniejszych wersjach. Obecnie nie jest już tak dobrze. Może to wynika z szukania oszczędności, nie wiem.
Odsłuchałem zachwalany przez dystrybutora soundbar . Faktycznie ładnie wygląda , ma fajną osłonkę na głośnik ale jakościowo powiedziałbym dość odległy jakościowo od Pioneera czy Harmana.
A i Paradigm to trochę inna klasa . To o poziom wyższa półka.
 
Do góry