po co nam badziewie poza HD

Deimos

Banned
mat74 napisał:
wiec najlepiej usiasc i sie szarym mydlem pociac.... no a najlepiej i najtaniej bedzie kineskopowca do dipola podlaczyc..... zadnych Blu, zadnych amplitunerow,zadnych kolumn, przeciez div'x z kompa na creativach sa zajeb....:D

ps. z reszta "co mnie to..." - jak ktos lubi badziew byle bylo tanio to jego sprawa , pytanie tylko czy FORUM HD to napewno forum dla niego ?!

Święta prawda, często jak widze założyciela tematu typu: mam 1500pln doradzcie jakie kino kupić.
To aż mnie świerzbi ręka aby odpowiedzieć: a kup sobie za te kase markowy przewód sieciowy, załóż sobie pętelke na szyje i nie zawracaj tu czterech liter...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
no- i kolko sie zamyka....:D
po co wypozyczalnie maja kupowac plyty BD skoro (jak widac po wypowiedziach) wszystkim wystarcza DVD ?!:D
no a wszystkim wystarcza DVD bo sprzataczka zarabia 1000 zl a kredyty mieszkaniowe sa drogie....
wydawalo by sie ,ze apel tworcy watku powinien spotkac sie z poparciem i zrozumieniem w gronie "hd-maniakow" a przeobrazilo sie to w dyskusje rodem z onet.pl....

lukaszalbert (i inni) - jestem przekonany ,ze jesli 50% osob ze wzgledu na brak tytulow na plytach BD przestalo by korzystac z uslug takiej wypozyczalni dopytujac sie jednoczesnie o taka wlasnie oferte - to polki bardzo szybko by sie zapelnily "niebieskimi krazkami".....:D

ale skoro wystarcza wam "badziew".... to "macie co chcecie".....:D
 
U mnie za czasów vhs w mieście wypozyczalni bylo iles. Takich ze w opcji byl tez tv :D Za poczatkow i rozkwitu dvd juz tylko 2. Dzis jest jedna, wypozyczen prawie nie ma, wlasciciel w wypozyczalni sprzedaje rowery ;). Nie ma szans na to zeby do asortymentu dolozyl filmy br bo mu sie nie oplaca kupic plyty,ktora z prawem do wypozyczania kosztuje 250 zl np, zanim wypozyczy ja 12 osob bedzie juz porysowana, bo w tzw miedzyczasie bedzie jakiemus gowniarzowi z gimnazjum np sluzyc za podstawke pod piwo. Duza siec tu nie wejdzie. D... z tylu
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Co do obchodzenia się z płytami osobiście widziałem jak dwóch małolatów po wyjściu z wypożyczalni ( pewnie tatuś dał pieniądze ) idąc ulicą rzucało sobie płytę DVD wyjętą z pudelka - zgroza. Inny przykład - starszy mężczyzna oddaje płytę - na pytanie pani z wypożyczalni czemu ona taka brudna - bierze ją do ręki i mocno wyciera ją o swoją koszulę. Po czym oddaje ją tej pani ( która mało nie zemdlała...).

Z drugiej strony co do wypożyczalni to się zgadza, kiedyś było ich dużo, teraz jedna....
Chociaż ja nie mogę narzekać u mnie w Video World dość spory wybór płyt Blu-Ray - wypożyczenie nowości 15zł.
 

lukaszalbert

New member
Pozazdrościć, lepsze 15 zł jak 120 za nówke;). Ja narazie poczekam na lepsze czasy. W szczecinie to psy dupą szczekają a wypożyczalni BD niema :blagam:
Przynajmniej ja nie widziałem
 

Dzakart

New member
Toż to jakiś bełkot sączący jadem. Co Paniczów interesuje co osobnik X ogląda na swym "mega wypaśnym" 50 calowym TV? Głupia i chamska krytyka przedziera się przez większość postów tego tematu.

Nabyłem współczesny TV z chęci posiadania "ładnego mebla" oraz możliwośći dostępu do dużej przekątnej bez konieczności rezerwowania w salonie miejsca wielkości szafy na klasyczny odbiornik kineskopowy. Nie uważam, żeby "słoń nadepnął mi na oko", czy może przebiegło po nim stado antylop tylko dlatego, że odbieram zwykły sygnał SD, potrafię obejrzeć film w formacie DiviX czy DVD bez ataku epilepsji, a system HD, BD etc. mam w głębokim poważaniu. Bo jak zapewne u znaczącej większości rozsądnych ludzi w tym kraju, sadzę, iż różnica w odtwarzanym obrazie pomiędzy klasycznym DVD a BD podczas oglądania ze standardowej odległości 3-4 m w średniej wielkości TV jest na tyle mało dostrzegalna, że nie warto sobie nią głowy zawracać.

W przeciwieństwie do Was drodzy koledzy nie myślę o "maniakach HD" w równie zgryźliwy i obraźliwy sposób jak co poniektórzy autorzy postów w tym temacie o Kowalskich oglądających telewizje ze zwykłej kablówki z użyciem 50 calowej plazmy. Każdy ma prawo do swej indywidualnej oceny doznań wizualnych, jeden będzie potrafił dostrzec od ręki obraz HD, a drugi nie będzie w stanie go rozróżnić. Ważnym, aby szanować zdanie drugiego, a ewentualna dyskusja na ten temat była rzeczowa i na poziomie.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Deimos, dlaczego denerwują Cię posty posiadaczy 1500 zł? Powinieneś usiaść w fotelu i zrelaksowac się, powtarzając sobie: "jak dobrze, że mnie to nie dotyczy". Sądzę, że łatwo jest osądzać kogos z wyżśzej pozycji. Oczywiście, że śmiesznie wygląda ktoś, kto za 1500 zł spodziewa sie zakupu sprzętu High-End. Ale każdy krawiec kraje, jak mu materiału staje.

Prawda bywa oczywiście równiez taka, że sporo zamożnych osób nie wyda ekstra pieniędzy na nowy sprzęt, bo "po co"? Ci biedniejsi nie mają często wyjścia. I nie jest istotne, z jakiego powodu są biedniejsi.

Kwestia malejącej ilości wypożyczalni wynika z dwóch powodów:
1. Internet.
2. VOD.

Z czasem rzeczywiście może się okazac, że znikną. Wtedy zaboli. :)

Mieszkam w niespełna 100-tysięcznym mieście. Wypada mi tylko współczuć mieszkańcom sporego Szczecina, że nia mają wypożyczalni z BD.

Wizja HD fascynowała mnie już wówczas, gdy spora część publiczności paradowała jeszcze w pieluchach. Ale była to wówczas pieśń przyszłości (mam na mysli początki analogowego HDTV w USA).

Na pewno, gdy juz przesiądę się na BD, nie będę piętnował innych za to, że jeszcze tego nie zrobili. Nie tędy droga. Mogę co najwyżej wyrazić zdziwienie, że nierzadko nie wiedza, co tracą. Ale to juz inna sprawa.

Spora część maniaków HD nie przykłada większej wagi do dźwięku. I tak oglądają sobie filmy z lektorem na swoim wyświetlaczu, podziwiając super rozdzielczość. I tracąc przy okazji sporo z samego filmu.

Chciałbym być w sytuacji Deimosa. Wtedy problem renty za nnowoczesność nie byłby tak istotny. Jednak tak nie jest. Sądzę, że wydaję na elektronikę więcej od średniej krajowej, ale nie stać mnie na zbyt pochopne wydawanie pieniedzy na ten cel. W czasach, gdy kilkumiesięczna zwłoka w wydawaniu pieniędzy może skutkowac sporymi oszczędnościami, nie jest to chyba bez znaczenia.

W pionierskich czasach DVD kupiłem kilka pozycji filmowych po około 100 zł. Czy było warto? Nie jestem pewien, patrząc na to, że rok później te same tytuły były po 40-60 zł.

Skok z VHS na DVD to był krok rewolucyjny. BluRay jest krokiem ewolucyjnym. Jest po prostu lepszym DVD. Pamietajcie, że przechodzenie na DVD tez "trochę" trwało. Znam osoby, które nie maja takiego urządzenia do dziś. To naturalne.

Wczoraj czytałem, że rynek odtwarzaczy BD w Polsce urósł o 100% w porównaniu z rokiem ubiegłym. To naprawde dobry wskaźnik. Przekraczamy właśnie psychologiczną barierę cenową. Teraz już będzie z górki.

A na koniec nieco osobistego sarkazmu. Oglądam DVD i jest to mój świadomy wybór. Nie zamierzam zbyt szybko płacić renty za nowoczesność tylko dlatego, że ktoś juz sobie sprawił nowocześniejszy sprzęt. Nabyłem ostatnio amplituner z nowymi dekoderami, więc chyba jestem na dobrej drodze. Jednak wypraszam sobie uwagi podważające mój sposób na oglądanie filmów. To jest wyłacznie moja osobista sprawa.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Drogi Panie Dzakart, ale to jest właśnie forum maniaków HD!!! Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi.....;)

Co do stopki kolegi Deimos - piękny zestaw - jak kogoś stać to sobie kupuje. Ja mu nie zazdroszczę, ale podziwiam.
Każdy kupuje sprzęt na miarę swoich możliwości finansowych ( a niestety każdy z pewnością ma sporo innych wydatków...). Najważniejsze aby być zadowolonym z tego co się ma!!!

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
wydaje mi sie ,ze w toku tej burzliwej dyskusji pogubilo sie nam gdzies meritum sprawy. nie mam oczywiscie zamiaru namawiac wszystkich do zadluzania sie na nie wiadomo jakie kwoty i kupowania na raty sprzetu klasy hi-end. WRECZ PRZECIWNIE ! jesli nie stac kogos na wypozyczenie filmu za 7 zl, czy tez oplacenie abonamentu na platformy z kanalami HD za 50 czy 99 zl to po co do cholery kupuje przeznaczony do takich wlasnie materialow ?!?!
oczywiscie ,ze kazdy ma prawo kupic sobie 50 " tv jako mebel bo takie ma widzimisie , ale nie rozumiem kiedy marudzi pozniej ,ze nie intersuje go HD bo jest...zbyt drogie....
 

Deimos

Banned
ArtS007 napisał:
Deimos, dlaczego denerwują Cię posty posiadaczy 1500 zł? Powinieneś usiaść w fotelu i zrelaksowac się, powtarzając sobie: "jak dobrze, że mnie to nie dotyczy". Sądzę, że łatwo jest osądzać kogos z wyżśzej pozycji. Oczywiście, że śmiesznie wygląda ktoś, kto za 1500 zł spodziewa sie zakupu sprzętu High-End.
No to odpowiadam:
Jak sama nazwa naszego forum głosi - jest to forum HDTV, czyli inaczej HD maniaków. No, o ile dobrze się orientuje, to za 1500pln nie można nabyć kompletnego kina HD, Więc tego typu posty nie powinny w ogóle znaleźć się na tym forum.




.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Deimos napisał:
Jak sama nazwa naszego forum głosi - jest to forum HDTV, czyli inaczej HD maniaków.
.

:D- to wcale nie jest takie jednoznaczne....:D czesto po przeczytaniu niektorych wypowiedzi sprawdzam naglowek ,czy aby napewno na wlasciwym forum jestem...:D mysle ,ze nie jeden przypadkowy czytelnik w trakcie lektury tez bedzie sprawdzal gdzie wlasciwie trafil ?!:D
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Telewizor, rzecz w Polsce święta. Jeśli ktoś kupuje nowy, to kupuje juz HD. Czy tego chce, czy tez nie. Trudno mieć o to do niego pretensje.

To jest forum HD, ale nie przypominam sobie, aby jakikolwiek regulamin zabranial pisac rzeczy nie do końca może mądre. Nazwa forum sugeruje zainteresowanie technologia HD, ale obok HD istnieją jeszcze inne rzeczy.

Jak juz nieraz pisałem. Jednego nie stać, drugi nie widzi sensu, trzeci zrobi wszystko, aby cieszyc się technologią jutra. Ja osobiście jestem już na granicy. Potrzebuje tylko przyzwoitego odtwarzacza BD i wówczas jazda do wypożyczalni. :)

Ale jeszcze nie w tej chwili. To może być kwestia dni, tygodni, góra kilku miesiecy. U mnie wystarczy czasami impuls. Na odtwarzacz mnie stać, ale nie jestem pewien, czy to naprawde pilny zakup. :)

ArtS :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
To jest forum HD, ale nie przypominam sobie, aby jakikolwiek regulamin zabranial pisac rzeczy nie do końca może mądre. Nazwa forum sugeruje zainteresowanie technologia HD, ale obok HD istnieją jeszcze inne rzeczy.

oczywiscie ,ze nie da sie sporzadzic regulaminu w taki spsob aby ludzie glupot nie wypisywali...:D takie "rzeczy nie do konca madre" moga jedynie weryfikowac inni uzytkownicy....
no i oczywiscie oprocz HD istnieja jeszcze inne rzeczy ! dlatego procz forum hd istnieja jeszcze inne fora ! :D
wiec odnoszac sie do dalszej czesci wypowiedz - to forum jest chyba wlasnie dla tych "trzecich" ?!
 

lukaszalbert

New member
Nie którzy zaczynają z HD i mają prawo czegoś nie wiedzieć. Ja też sporo rzeczy nie wiem mimo, że z TV mam do czynienia codziennie i muszę informować innych o ich nie wiedzy ;p. Czasem ja coś ciekawego się dowiem.

"ArtS007" to tu chyba najbardziej wie co pisze ;p
 
Do góry