po co hdmi we wzmacniaczy??

przemas

New member
witam
jako ze planuje skompletowac kino domowe ,mam pytanie.
wpadl mi w oko wzmacniacz SONY STRDB2000 6.1 ,tylko ze on nie ma hdmi.
czy to powazna wada??

o ile wiem do czego jest hdmi w lcd lub plazmie to nie bardzo wiem po co montuja je we wzmacniaczu??

prosze o jakas podpowiedz??
 

akofreda

New member
TV staje się wtedy monitorem. Amplituner przekazuje obraz na tv a dźwięk dekoduje z tego źródła z którego masz zamiar korzystać.
Mniej kabli.;)
 

pisk

New member
akofreda napisał:
TV staje się wtedy monitorem. Amplituner przekazuje obraz na tv a dźwięk dekoduje z tego źródła z którego masz zamiar korzystać.
Mniej kabli.;)

No i jeśli TV ma tylko jedno wejście a dopodłączenia są np. 3 urządzenia, to taki wzmacniacz jest idealnym rozwiązaniem - przełącza źródła dżwięku i obrazu.
 

KKuba

New member
Bez reklam
I jeszcze jedna kluczowa rzecz. Nie zapominajmy, że poprzez złącze HDMi w v. 1.2 i wyższych można też przesłać dźwięk SACD - także wielokanałowy. W większosci przypadków to jest JEDYNA sensowna metoda odtwarzania płyt Super Audio CD.
 

przemas

New member
czyli taki wzmacniacz ma kilka wejsc hdmi??
dobrze to rozumiem,a skad on wie co ja chce ogladac??
bo piszecie ze sam przelacza dzwiek??
 

mkris

New member
Witam,
A ja zas mam taki problem...
posiadam ONKYO TX-SR 505 i podlaczylem do niego dekoder DM5620 przez kabel scart yuv,a ONKYO zas do TV za pomoca kabla HDMI i nie mam obrazu? Czy zle cos podlanczam czy zle rozumie zastosowanie tych wejsc/wyjsc

Dzieki za pomoc
 

KKuba

New member
Bez reklam
Owszem istnieją na rynku konwertery sygnału YUV-HDMI, ale nie w amplitunerach. Po prostu to są dość drogie konwertery analogowo-cyfrowe. O czymś takim w amplitunerach to jeszcze nie słyszałem... :) Reasumując: To nie ma prawa działać...
Poprawka - Dziś przeczytałem o Onkyo 875 - ma do tego specjalizowanym procesor wizyjny. Cena kosmos... :)
 
Ostatnia edycja:

Piotrek_PP

New member
HDMI jest jedynym interfejsem, który ma na tyle dużą przepustowość aby przesłać nie tylko SACD ale również wszystkie gęste odmiany dźwięku: LPCM (7 kanałów 192kHz/24bit), DolbyDigital Plus, DTS-HD oraz DD True HD.
Toslink/S-Pdif ma zbyt wąskie pasmo dla tych zastosowań.
 
Do góry