Płyty dwuwarstwowe a PS3

n_krzysztof

New member
kupiłem płyty dwuwarstwowe aby przegrać film z wycieczki z kamery HD i tu pojawił się problem wypaliłem dane na płytę DVD+r 8,5 gb. Jest to jeden plik 7,52 GB wypalony przez nero opcją UDF/ISO burn DVD.Plik wypalił się bez problemu.
I tu pojawia się problem konsola PS3 80GB widzi płytę o pojemności 7,52 GB ale odtwarza tylko 44 minuty filmu. Wygląda jakby tylko to co jest na 1 warstwie. Nie pomaga kopiowanie na dysk PS3. Proszę o Pomoc
 

johnwoo

New member
Hmmm... A co to za format pliku? Na komputerze odtwarza się bezproblemowo? Można spróbować odtworzyć po sieci przez jakiś media serwer typu Tversity i zobaczyć czy też występuje ten efekt. U siebie nagrywałem na Dual Layery i odtwarzałem bez problemu pliki avi 8GB (w wersji AVI2.0). Programem nagrywającym był ImgBurn...
 

n_krzysztof

New member
johnwoo napisał:
Hmmm... A co to za format pliku? Na komputerze odtwarza się bezproblemowo? Można spróbować odtworzyć po sieci przez jakiś media serwer typu Tversity i zobaczyć czy też występuje ten efekt. U siebie nagrywałem na Dual Layery i odtwarzałem bez problemu pliki avi 8GB (w wersji AVI2.0). Programem nagrywającym był ImgBurn...
Formatem jest Divix i pierwsze 44 minuty mogę obejrzeć bez problemu a potem stop na komputeże działa całość wcześniej miłem gry nw blu-ray dwuwarstwowym i chodziły
 

johnwoo

New member
No cóż, pozostaje Ci chyba sprawdzić transmisję po sieci lub z pendrive'a żeby upewnić się że to na pewno jest wina płyty dual-layer.

Może z jakichś powodów ten divx nie jest do końca kompatybilny z PS3, aczkolwiek u mnie plik > 4GB zapisany w formacie AVI 1.0 wogóle nie chciał chodzić. Spróbuj zapisać film w innym formacie bo divx nie jest już najlepszy :) Np. skompresuj go x264. Jakość dużo lepsza.

Pamiętam też, że do którejś tam wersji firmwaru PS3 też nie działała z divxami większymi niż 4GB (chodziło chyba o czytanie z USB). Sprawdź czy masz najnowszą wersję firmwaru na PS3.

Być może po prostu druga warstwa źle się wypala na twoich płytkach. Istnieje jeszcze możliwość bug'a w firmwarze nagrywarki, sprawdź, może jest jakaś nowsza wersja i zrób update.

Ciężko tak na odległość podać jednoznaczną odpowiedź :) A płytki DVD-DL ciągle nie są tak tanie jak by się chciało...
 

johnwoo

New member
Jak dla mnie x264 generuje lepszy obraz od kodeków divxowych np. w kwestii przejść tonalnych, kompensacji ruchu przy szybkich zmianach itd. itp. przy tym samym bitrate. Tak twierdzę, bo testowałem na własnym materiale z kamery HDV.

Nie tylko ja sądzę że x264 jest lepszy od Divx'a:
http://www.compression***/video/codec_comparison/subjective_codecs_comparison_en.html

Nie to jest jednak tematem tego wątku.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Owszem ale jak przeczytasz dokładnie co autor napisał to dowiesz się, że taki plik wynikowy otrzymał z kamery i tylko nagrał go na płytkę.
Przekodowywanie tego do x264 jest więc śmieszne.

Pozdrawiam,
 

johnwoo

New member
Hmmm... Nie wiem czy masz/miałeś/używałeś kamerę HD ale jestem prawie pewien że nie ma na rynku kamer HD nagrywających/zrzucających materiał do Divx-a. Jest albo HDV czyli mpeg-2 albo AVCHD czyli H264... Stąd wysnułem wniosek, że film został zgrany na dysk (80 min to ok 15GB z HDV) i przekonwertowany jakimś toolem do Divxa.

Podaję możliwe rozwiązania dla n_krzysztofa, jeśli znasz lepsze/inne to podaj, jeśli nie przynajmniej nie zaśmiecaj wątku...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
OK, jeśli konwertował do DivXa to równie dobrze może materiał źródłowy trzasnąć do x264.
Nie wynika to jednak z jego słów dlatego zabrałem głos.

Pozdrawiam,
 
Do góry