Płyty cd w stereo

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jak pisałem wcześniej właśnie dzisiaj odebrałem kolejną płytę grupy Foreigner , tylko tym razem z koncertu z orkiestrą symfoniczną i chórem, jak ktoś lubi to polecam, bo warto i co ważne naprawdę jest słychać orkiestrę , a nie tylko w nazwie ..

exotic baby names and meanings
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja dzisiaj odebrałem Płytkę Bon Jovi, bo niestety ta pierwsza została w dziwnych okolicznościach deczko pokiereszowana i dwie piosenki w kilku miejscach przerywają ,a jedna piosenka po 10- sek przerzuca się na kolejną. I nikt płyta nie rzucał , a stało się to po tym jak była używana na działce na imprezce w leciwym sprzęcie audio.. ale bywa.. Teraz wydaje mi się, że książeczka jest grubsza niż w tamtym wydaniu, ale może dlatego, że ta jest z Niemiec. MOja u Brata w aucie dogorywa swoich ostatnich dni...

apple bank new york ny

nearest nationwide building society
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj odebrałem kolejna płytkę, kiedyś o niej pisałem, że jak ktoś lubi Edytę G. to warto ją mieć w swojej kolekcji, mi niestety wcięło , bo ktoś pożyczył i zapomniało mu się oddać.. kupiłem drugą, bo warto..


 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj kolejne płyty odebrałem taki pakiecik Gregorian 2xcd i płyta dvd - ta akurat raz się obejrzy i zapomni zapewne tak jak to było w przypadku dwóch innych płyt, które mam w połączeniu właśnie razem z cd. A z ta grupą śpiewa Amelia Brightman to młodsza siostra S. Brightman dla tych co nie wiedzą. A na jesień koncercik starszej siostry w Warszawie na który idę i mam nadzieję , że będzie fajnie.


 

przemko77

Well-known member
Bez reklam


Taka ciekawostka płytowa .Miałem okazje porównać dwa wydawnictwa - Bryan Ferry + Roxy Music wydanie holenderskie (które również jest dostępne w Polsce ,ostatnio np. w Biedronce ) i wydanie UK Obie płyty mają ten sam numer katalogowy i kod paskowy oraz poligrafię ,taka widoczna różnica dotyczy koloru nośnika od strony druku .Wersja holenderska ( ta wyżej ) jest brązowa ,wersja UK złota .Różnica dotyczy również jakości dźwięku - wersja UK ma zdecydowanie lepsze wysokie tony co dobitnie słychać chociażby w przypadku utworów "Slave To Love " i Avalon (marakesy w lewym kanale)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
talk.jpg


jazz.jpg
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Taka ciekawostka płytowa .Miałem okazje porównać dwa wydawnictwa - Bryan Ferry + Roxy Music wydanie holenderskie (które również jest dostępne w Polsce ,ostatnio np. w Biedronce ) i wydanie UK Obie płyty mają ten sam numer katalogowy i kod paskowy oraz poligrafię ,taka widoczna różnica dotyczy koloru nośnika od strony druku .Wersja holenderska ( ta wyżej ) jest brązowa ,wersja UK złota .Różnica dotyczy również jakości dźwięku - wersja UK ma zdecydowanie lepsze wysokie tony co dobitnie słychać chociażby w przypadku utworów "Slave To Love " i Avalon (marakesy w lewym kanale)[/QUOTE]

To powiem, że pierwszy raz słyszę, aby takie same płyty z tym samym numerem katalogowym (bo dla mnie istotny jest numer katalogowy płyty) grały inaczej. A jeszcze mam pytanko czy na każdej z tych płyt widnieje napis Made in UK i Made in Holland? A w obu wypadkach wytwórnia płytowa, która nagrywała te płyty jest taka sama?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Owszem obie płyty wydało Virgin na jednej pod kodem paskowym pisze Printed in Holland ,a na drugiej Printed in UK .Wracając jeszcze do dźwięku wersja holenderska jest nagrana z większym poziomem (po prostu głośniej) i wcale nie wyszło to na dobre

Nieraz zmiany są jeszcze mniejsze i trzeba naprawdę siedzieć mocno w temacie żeby połapać się w tym wszystkim - taki przykład na płycie Best Of Enya ,mam również dwa egzemplarze jeden kupiony w Polsce drugi w UK



U góry wersja kupiona w Polsce ,płyta od strony druku jest jaśniejsza w wersji UK płyta jest ciemniejsza również sylwetka Enyi po lewej stronie ma większą poświatę



Widok frontu wkładki ,po lewej stronie wersja UK kolor bardziej brązowy w przypadku płyty kupionej w Polsce kolor jest bardziej szary .Co ciekawe obie płyty mają ten sam numer katalogowy i kod paskowy i na obu pisze Made in Germany
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Faktycznie ciekawa sprawa, bo ja do tej pory spotkałem się z różnicami pod względem jakości tych samych płyt, ale z różnymi numerami katalogowymi. Nawet wśród moich znajomych mamy te same płyty, ale z różnymi numerami katalogowymi i jedna osoba np kupiła w RP, druga w Niemczech, a trzecia w UK.I pomimo, że niby jedna wytwórnia to małe różnice są na tych płytach. Ostatnio jak drugi raz kupiłem jedną płytkę Bon Jovi, tylko tym razem z Niemiec to książeczka była ładniejsza i więcej stron miała...:)
Enya też dla mnie świetna wokalistka, a płyty Jej nic nie tanieją, kiedyś trzy płyty kupiłem powiedzmy około 50 zetaza sztukę, a jakiś czas temu raz jeszcze kupiłem te same płyty ze względu, że miały już dość niektóre utwory :) i również płaciłem po 50 zeta tylko tym razem z Niemiec. A minęło xxx lat od tego, kiedy kupowałem tamte egz. :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A mi dzisiaj przyszły kolejne dwie płytki w K2hd i na wieczór pierwsza z nich Kenny G - to już druga Jego płytka u mnie w tym formacie i mam nadzieję , że będzie tak fajnie jak z tą pierwszą.



 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Właśnie słucham drugą płytkę, która wczoraj mi przyszła i tym razem to C. Dion, którą bardzo, bardzo lubię, dla mnie ma niebiański głos i słucha się Jej z wielką przyjemnością. Repertuarowo jak ktoś Ją lubi to warto mieć tę płytę. Ja zdecydowałem się na zakup tej, pomio, że mam i wersję marketową, ale utwory na tej płycie są naprawdę fajne.


nearest citibank location
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Fajne płytki - jeżeli pozwolicie małe wyjaśnienie
W przypadku K2 chodzi o sposób masteringu a następnie zapisu sygnału który trafia do tłoczni płyt .Mastering polega na zakodowaniu analogowego sygnału w koderze K2 ,następnie sygnał 20 bitowy jest nagrany na płycie MO (magneto-optycznej) .Główna korzyść z tego jest taka, że unika się stosowania dosyć agresywnej metody noise -shapingu opracowanego przez Sony (np CD Brothers in Arms Dire Straits)
I rzecz najważniejsza - odtwarzacz CD nie musi być wyposażony w K2 przy odtwarzaniu takich płyt
Oczywiście z tej metody korzysta również JVC (która wynalazła K2 ) przy produkcji swoich płyt XRCD( eXtended Resolution Compact Disc ) oraz XRCD2 ,XRCD24 .W przypadku tych płyt chodzi nie tylko o mastering ale także sposób tłoczenia (szklana matryca jest tak zrobiona aby pity miały możliwie największą długość )
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Napisałeś prawie wszystko :) ) tak naprawdę to patent na K2 jest firmy JVC i bardzo się nim chwalą, generalnie ludzie chwalą te płyty, co nie zmienia faktu, że są i tacy co np wolą płyty w XRCD,XRCD2. XRCD24 czy też płyty w SACD. Niestety ceny niektórych płyt są oszałamiające i nie do zaakceptowania. A najgorsze jest to, ze np. ludzie mają płyty jakieś starsze w SACD czy w XRCD i dzisiaj chcą za nie powiedzmy za 400-500 zł, ale jak ich nie sprzedadzą mówią, że się tym nie martwią , bo za rok będą jeszcze droższe.. jakieś szaleństwo..
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Od najbliższego poniedziałku (29.04) płyty CD w Biedronce ,w ofercie 70 tytułów cena jak zwykle 20zł . Kompletny wykaz powinien się pojawić w sobotę lub niedzielę ( Amy Winehouse ,Leny Krawitz ,Guns n' Roses ,Andre Rieu ,Andrea Bocelli ,Stanisław Soyka ,Ennio Moricone ,The Cranberies )
 
Do góry