płyta główna z HDMI

soro

New member
Poczytaj to http://pl.asus.com/news_show.aspx?id=4005 ( i więcej googluj :p). Jak sobie radzi z 1080 ?? Tutaj jest napisane ( http://www.intel.com/cd/products/services/emea/pol/chipsets/300114.htm )że sobie radzi, więcej Ci nie powiem bo nie miałem styczności z tą płytą, ani tym chipsetem .A co to znaczy do lepszych gier ?? Zapewne chodzi Ci o jej wydajność ?? Grafika Intela pt "Graphics Media Accelerator X3000" napewno nie będzie satysfakcjonująca jeśli chodzi o super wymagające gry 3D !

Pozdro
 
Ostatnia edycja:

Mazoku

New member
Taka karta odtworzy filmy HDTV, jeśli będziesz miał dobry procesor (najlepiej Core2 Duo). O sensownym graniu na niej możesz natomiast zapomnieć. A już na pewno nie w 1920x1080 pikseli ;)
 

kobayashi

New member
Ano tak się składa, że posiadam taką płytę (od dzisiaj.. ;-) ) tylko, że wersję P5B-VM w formacie microATX. Moja płyta nie ma wyprowadzonego HDMI na zewnątrz ale pod względem elektrycznym jest zgodna z płytą V-DH. Podczas instalacji driverów do akceleratora X3000 "mignęło" mi przed oczami "Installing HDMI-Audio". W ogóle w driverach jest sporo plików dla HDMI, które widocznie zawsze będą się wgrywać dla chipsetu G965 nawet gdy nie ma gniazdka HDMI.
Chętnie przetestuję ten chipset od strony graficznej, tylko nie wiem jak :? . Mam mnóstwo klipów i filmów HD. Biorę się więc do oglądania na swoim świeżo z'upgradeowanym kompie... (aha, nie mam jeszcze Core 2 Duo, tylko P4 524+...).
 

Jedi

New member
kobayashi napisał:
Ano tak się składa, że posiadam taką płytę (od dzisiaj.. ;-) )
Mógłbyś napisać gdzie kupiłeś tą płytę ? Sam chcę kupić wersję Deluxe, ale wszędzie gdzie szukałem trzeba czekać na dostawę do końca miesiąca.
 

masaj007

New member
Ta Epia z prockiem Via C7 to będzie straszna padaka. Raz, że ciężko dostępna a dwa, że wydajność to będzie miała bardzo kiepską. Na rynku zaczynają się pojawiać karty z interfejsem HDMI i sądze, ze warto je zakupić. Wydajność w grach będzie nieporównywalnie wyższa. Jeromer jeżeli planujesz wymianę procesora na C2D to zastanów się nad Asusem P5B Deluxe bo bardzo łądnie się kręci na niej procesor i pamięci. Jeżeli nie to sugeruje coś tańszego
 

soro

New member
kobayashi napisał:
Ano tak się składa, że posiadam taką płytę (od dzisiaj.. ;-) ) tylko, że wersję P5B-VM w formacie microATX. Moja płyta nie ma wyprowadzonego HDMI na zewnątrz ale pod względem elektrycznym jest zgodna z płytą V-DH. Podczas instalacji driverów do akceleratora X3000 "mignęło" mi przed oczami "Installing HDMI-Audio". W ogóle w driverach jest sporo plików dla HDMI, które widocznie zawsze będą się wgrywać dla chipsetu G965 nawet gdy nie ma gniazdka HDMI.
Chętnie przetestuję ten chipset od strony graficznej, tylko nie wiem jak :? . Mam mnóstwo klipów i filmów HD. Biorę się więc do oglądania na swoim świeżo z'upgradeowanym kompie... (aha, nie mam jeszcze Core 2 Duo, tylko P4 524+...).

Włacz jakiegoś benchamrka typu 3D Mark( jeśli masz 512 mb ramu to bierz 3DMark 05 jeśli 1Gb i procka powyżej 2,5Ghz to możesz się pokusić o 3DMarka 06, lecz myśle że bezpieczniej będzie do tego intela użyć 3dMarka 05 )
 

Jeromer

New member
Dzięki za odpowiedzi. Ja oczywiście czytam to co podaje producent, ale chciałem się dowiedzieć czegoś od użytkowników tej karty (to do Soro).
Jeśli ten komputer ma służyć tylko do netu i HDTV to w zupełności wystarczy ta płyta, ale jeśli myśli sie o rozbudowie pod gry (SLI itp.) to trzeba się rozglądnąć za inną płytą. Tym bardziej, że GF 7500GT już mam i ona w zupełności wystarczy do HDTV, a płyty z obsługa SLI można znaleźć tańsze, a za różnicę można np. kupić więcej ramu. Powyższą płytkę wybrałem dlatego, że chcem stworzyć cichego kompa, a karty ATI (X1600)posiadają wiatraczki.
 

soro

New member
Jeromer napisał:
Dzięki za odpowiedzi. Ja oczywiście czytam to co podaje producent, ale chciałem się dowiedzieć czegoś od użytkowników tej karty (to do Soro).
Jeśli ten komputer ma służyć tylko do netu i HDTV to w zupełności wystarczy ta płyta, ale jeśli myśli sie o rozbudowie pod gry (SLI itp.) to trzeba się rozglądnąć za inną płytą. Tym bardziej, że GF 7500GT już mam i ona w zupełności wystarczy do HDTV, a płyty z obsługa SLI można znaleźć tańsze, a za różnicę można np. kupić więcej ramu. Powyższą płytkę wybrałem dlatego, że chcem stworzyć cichego kompa, a karty ATI (X1600)posiadają wiatraczki.

Założeniem towarzyszącym zintegrowaniu płyty głównej z kartą graficzną była chęć obniżenia kosztów produkcji i takie płyty główne miały trafiać przedewszystkim do komputerów biurowych.Tutaj wybrałeś "kombajn" płytę która jest przeznaczona do multimediów/barebone i jeśli masz nvidie 7500 to mysle że lepiej Ci wyjdzie kupno innej płyty z lepszym prockiem/więcej ramu.TAk troche dziwnie napisałeś o SLI, a mainowicie nie wiem czy wiesz ale do SLI są potrzebne jednakowe karty które obsługują SLI więc jeśli twój geforce tego nie obsługuje to musisz kupić dwie nowe karty Nvidia bądż Ati dla trybu crossfire(może o tym co pisze wiesz, ale na wszelki wypadek :p ).Co do głośności to jak poszukasz to zobaczysz że są karty graficzne zrówno ati jak i nvidia z całkowicie pasywnym chłodzeniem które Cię usatysfakcjonują ( vide: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=25116 oraz http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=29705 ).

Pozdro
 

masaj007

New member
Jeromer napisał:
Dzięki za odpowiedzi. Ja oczywiście czytam to co podaje producent, ale chciałem się dowiedzieć czegoś od użytkowników tej karty (to do Soro).
Jeśli ten komputer ma służyć tylko do netu i HDTV to w zupełności wystarczy ta płyta, ale jeśli myśli sie o rozbudowie pod gry (SLI itp.) to trzeba się rozglądnąć za inną płytą. Tym bardziej, że GF 7500GT już mam i ona w zupełności wystarczy do HDTV, a płyty z obsługa SLI można znaleźć tańsze, a za różnicę można np. kupić więcej ramu. Powyższą płytkę wybrałem dlatego, że chcem stworzyć cichego kompa, a karty ATI (X1600)posiadają wiatraczki.
Jak juz to 7600GT. Nie ma takiej karty jak 7500GT ;)
Do gier wystarczy nawet 1 karta byle by porządna. Płyty pod C2D z SLI są kiepskie.
X1600 też są chłodzone tylko radiatorami tylko trzeba poszukać
 

chocio

New member
masaj007 napisał:
Jak juz to 7600GT. Nie ma takiej karty jak 7500GT

za tweak.pl:

Firma NVIDIA poinformowała (...) Producent ponadto poinformował o dwóch modelach układów: 7900GS oraz 7500GT. Niestety więcej szczegółów na ich temat nie podano, wiemy tylko tyle, że 7900GS będzie spowolnioną odmianą G71 natomiast 7500GT bazował będzie najprawdopodobniej na G73.


W necie jest też troche innych informacji o tej karcie.
 

Piotr0691

New member
Dziękuję za ten wątek. Sam jestem bardzo zainteresowany zbudowaniem
HTPC w oparciu o zintegrowaną płytę. Ten Asus P5B-V DH Deluxe
bardzo mi się podoba, a i firma budzi zaufanie. Pewnie uboczną działalnością
takiego komputera będą u mnie gry (w wykonaniu mojego syna :) ),
jednak chciałbym uniknąć dodatkowej karty graficznej i dzięki temu
zminimalizować obudowę.
Bardzo proszę kolegów posiadających te płyty o opinie i wyniki testów.
Pozdrawiam serdecznie.
 

masaj007

New member
Piotr0691 pograć to syn sobie pogra tylko w starsze gry i raczej na niskich detalach. Czemu chcesz minimalizowac budowę? Albo decydujesz się na MediaPC i wtedy płyta w formacie Mini ATX albo pełnowymiarowa. Oddzielna karta graficzna da lepszy obraz nawet w 2d, nie móiac o wydajności w 3d
 

Piotr0691

New member
Chodziło mi o niższą obudowę (100mm), wtedy nie wiele się dołoży kart
rozszerzeń. Osobiście wolał bym zostawić możliwość dołożenia
karty DVB (np. pod PREMIERE HD) i karty dźwiękowej (np. Soundblaster FX).
Więcej chyba nie zmieszczę przy obudowie slim. Pasuje mi obudowa Thermaltake Bach.
 

masaj007

New member
Piotr0691 napisał:
Chodziło mi o niższą obudowę (100mm), wtedy nie wiele się dołoży kart
rozszerzeń. Osobiście wolał bym zostawić możliwość dołożenia
karty DVB (np. pod PREMIERE HD) i karty dźwiękowej (np. Soundblaster FX).
Więcej chyba nie zmieszczę przy obudowie slim. Pasuje mi obudowa Thermaltake Bach.
Do komputerów MediaCenter sa przeznaczone karty typu Low-profile i taka karta napewno się zmieści. Poza tym do tej obudowy mozesz spokojnie włozyć płytę formatu ATX z dużą ilością slotów. POmyśł o karcie graficznej z interfejsem HDMI
 

Piotr0691

New member
masaj007 napisał:
Do komputerów MediaCenter sa przeznaczone karty typu Low-profile i taka karta napewno się zmieści. Poza tym do tej obudowy mozesz spokojnie włozyć płytę formatu ATX z dużą ilością slotów. POmyśł o karcie graficznej z interfejsem HDMI

To może i niezły pomysł, bo wtedy mogę kupić tańszą płytę główną i zaoszczędzić na kartę graficzną.
Pewnie w miarę optymalna jest karta GF 7600GT?
Tylko czy da się znaleźć kartę niskoprofilową z pasywnym chłodzeniem?
A jaką płytę główną powinienem kupić pod Intel CoreDuo?
Pozdrawiam...
 
Do góry