Płynność obrazu w X2

aqu

Member
... tak szczerze czy człowiek jest w stanie zauważyć, że ten obraz ma kropkę kwantową. Zapewniam Cię, że gdyby zakryć markę i typ 10 telewizorów wśród których jeden będzie miał QD i wyświetlić ten sam obraz to nie wierzę, że ktoś go wskaże od razu.

Cztery miesiące czekam na x2 licząc na to że obraz będzie dużo lepszy z TV naziemnej niż na zwykłym LCD a tu taki wpis.
Hmmm, jesteś tego pewny?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest akurat nieprawda.
Na wszystkich stoiska gdzie było porównanie modeli z QD widać nawet dla niedowidzącego było różnicę nasycenia kolorów.
Każdy, ale to każdy zauważy i nie trzeba mieć specjalnej wrażliwości.
 

Desverger

New member
Też na niego czekam ale bardziej niż na QD zależy mi na płynności bo obecnie mam 100Hz TV. Co do QD to ostatnio wbybrałem się z kumplami pooglądać różny sprzęt RTV bo każdy z nas chce sobie coś sprawić. Między innymi zawitaliśmy też do salonu firmowego Samsunga. Facet w sklepie oczywiście zachwalał serię Q i siłą rzeczy QD. Poprosiliśmy o włączenie na Tv z serii Q oraz na MU8000 i MU7002 sygnału z satki lub z anteny zamiast tych nieskazitelnych demo (uczyniono to niechetnie) i powiem Ci żaden z nas nie powiedział „wow, Tv z QD miażdży barwami serie 8 i 7” Zapewniam też, że (jak mawiał Kargul) żaden z nas nie jest „breszczaty na jedno oko”. Nawet pracownik sklepu jak tak z nami oglądał to na koniec... po cichu stwierdził, że też nie widzi różnicy. Może na tych demach jest to widoczne ale na zwykłym sygnale nie. Jak dla mnie to na Q9 obraz był jakby ostrzejszy i płynnniejszy ale barwy... takie same jak na 8 i 7. Nie wiem ale dla mnie ta technologia QD nie jest jakimś mega przełomem. Tak czy siak czekam z utęsknieniem na X2 i mam nadzieję, że Clear Motion Index w wersji Pro będzie dawał radę i mimo 50Hz matrycy sport będzie na nim OK
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdzimy X2 i to bardzo szybko.
Z fabryki wyciekła informacja , że " jest dobrze".
Ale będziecie mieć jako pierwsi w Europie info.
Sam jestem bardzo ciekaw.
 

semiazas

New member
Chodzi mi o to, czy to prawda, że na telewizorze z 50Hz będzie wyświetlane max 50 FPS? Czyli będzie ograniczał możliwość grania w gry w 4k w 60 fps?
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Niby to dalej 50hz a 50hz to nigdy nie będzie 120hz...o tym trzeba pamiętać więc ten co miał już 120hz na pewno coś zobaczy na niekorzyść.Ten telewizor ma za rywala chyba w tej cenie tylko mu7002 który ma 120hz
 

klonxxx

Banned
Jak na razie to TV widmo_Obstawiam że jak zawsze TCL będzie miał poślizg i może w grudniu się pojawi (to taka optymistyczna wersja).Jeśli ma być z androidem 7 to może być i początek 2017.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Raczej błąd....
Jak ja nie będę miał to mogę sprzedawać nawet po 500 zł ... a co ....
Jutro będę wiedział.
 
Kiki, a czy w Polsce będzie dostępny TCL Xess X2 U55X9026 ? Ten w przeciwieństwie do TCL Xess X2 U55X9006 podobno ma matrycę 120 Hz. Czy jest to wabik na początek, żeby w I kwartale 2018r. dać model z matrycą 120 Hz na Polskę jako nowość ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry