Płynność obrazu przez HDMI LM670 LM660 LM620

bazyl12

New member
Posiadam TV LG 47LM670S i zauważyłem że z moim DVD manty obraz poprzez łącze hdmi film klatkuje (obraz nie jest płynny tylko przycina), niema idealnej płynności.
Znalazłem na tym forum, że ktoś miał podobną przypadłość i pomogło mu przełączenie dvd na "24p". Ja nie mam takiej opcji w dvd.
A od serwisu LG, dowiedziałem się że może tak być bo manta ma hdmi v.1.3 a w TV jest v1.4 .
Czy ktoś się spotkał z brakiem płynności po HDMI ?
Czy dekodery TV "N" "Polsat" "Canal+" "UPC" itd. bedą płynnie wyświetlać obraz, jak jest u was z urządzeniami po HDMI, może ewidentnie tylko manta DVD nie jest kompatybilna ?
 

m@jk!

New member
Wciskają kit i tyle... ja mam wd tv media player i też filmy klatkują ale tylko na tym tv, serwis sprawdził i jest diagnoza " TEN TYP TAK MA" najlepsze jest to ze ten sam film puszczany z tego samego dysku ale z usb tv działa ok... To samo z tv cyfrowąpod tv ok, z tunera zewnętrznego już problem. Soft aktualizowałem do najnowszego, na tunerze n tez czasem klatkowało a do tego nie za każdym razem działał pilot od tv. Po wymianie płyty ze starym softem 03.03.57 klatkuje tylko na odtwarzaczu WD, pilot działa ok. Dvd nie posiadam więc nie sprawdzę poza tym coraz mniej mam ochotę na oglądanie czegokolwiek na tym TV. A na infolinii o co zapytasz to mówią że nie współpracuje bo za stare bo ten tv posiada nowe technologie niezgodne ze starymi, odtwarzacze manty, tunery n. bo maja hdmi 1.3 a tu 1.4
BRAWO LG !!
 

m@jk!

New member
Stwierdzili że wymienią płytę i tak zrobili, jest teraz niskie oprogramowanie 03.03.57, pilot działa za każdym kliknięciem, obraz na tej wersji tnie się mniej na tunerze n, ale na odtwarzaczu wd nadal tak samo.
 

bazyl12

New member
Problem z płynnością obrazu rozwiązałem !
Trzeba ustawić (zmienić) nazwę HDMI np: na DVD lub inne PC itd. zależ nie od tego co jest podłączone. Teraz już jest obraz płynny, można jeszcze ustawić Tru Motion zależnie od upodobań.

Brawo dla pań z infolinni (wsparcia technicznego) LG, widać że wiedza ich ogranicza się tylko do tego że coś jest niekompatybilne albo że standardy HDMI inne ... Ale na temat ustawień to "zero".
Zatrudnią kogoś kto niema pojęcia o technicznych sprawach.
Tylko potrafi głupie formułki gadać :/
 
Ostatnia edycja:
Do góry