płynnie działający telewizor 49 cali

Witam.

Zbieram się do zmiany telewizora. Mój stary 12 letni TV LCD philipsa jeszcze zipie, ale czas w końcu na zmiany. Najważniejsze, żeby nowy miał 49 cali (ewentualnie 50), druga sprawa nie mniej ważna aby działał płynnie. Mam tu na myśli błyskawiczne uruchamianie, szybkie zmiany kanałów, brak zamuleń, zawieszeń i tym podobnych.
Nic mnie bardziej nie irytuje niż zamulający sprzęt. Płynność bym nawet postawił przed jakością obrazu.
Przekątna ekranu większa nie wchodzi w grę, gdyż taka mam zrobioną wnękę na ścianie i nie zamierzam jej przerabiać. Zresztą obecnie mam tv 32 cale i jakoś nie płaczę z tego powodu że za mały.
Telewizor będzie podpięty pod dekoder NC+, amplituner 5,1, a w przyszłości pewnie jakaś przystawka z androidem i Netflix (jak już mi podepną światłowód ;) Telewizor w pokoju z oknami na południe (więc sporo słońca w dzień).
Budżet powiedzmy max 5 tyś choć nie koniecznie muszę aż tyle wydać.

Obecnie mam na oku Samsunga QLED QE49Q70RAT, tylko czy nie wyklucza go brak Dolby Vision skoro będę oglądał filmy z dysku i Netflixa? Czy w ogóle jest sens rozpatrywać czy tv w tej kwocie ma Dolby Vison czy HDR10+ ?

Z góry dziękuję za pomoc.

Jeszcze dodam, że z zakupem mi się nie śpieszy więc jak coś to jestem w stanie poczekać na nachodzący ciekawy model.
 

FanKosmosu

New member
Dolby Vision jest ZWŁASZCZA istotny w tańszych telewizorach, które nie potrafią rzucić w widza więcej niż 1000-1500 nitów w materiałach HDR.

Samsung krzywdzi swoich klientów...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepszy w klasie cena do jakości jest Philips 49PUS8303 za 2899 zł .
Matryca 100Hz, Ambilight, Kodi, MxPlayer, wtyczki, kalibracja , dostawa.

A trzymając się niższej grupy - TCL 50dp660 za 1650 zł.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Philips 49PUS8303 to bardzo dobry TV, spełnia wszystkie twoje kryteria + BARDZO DOBRY OBRAZ (płynność, szczegółowość, kolory ...) - wszystkie kryteria oprócz faktu, że dość wolno następuje zmiana kanałów - JAK TO ZAAKCEPTUJESZ TO MASZ MEGA TV - NAMAWIAM NA KUPNO - WARTO .
 

janunio

New member
Bez reklam
Odpowiedź prosta:
SAMSUNG 2019 seria QLED 9. Brak oferty w RP. To bardzo droga seria.
Dla płynności jest wyjście: kupujemy MADE IN CHINA za ok. 200 pln ANDROID BOX TV.


"Chinole" wysadzają właśnie w powietrze własnymi procesorami i dedykowanym softem problemy z płynnym odtwarzaniem treści AV.


Dokładnie piszę o aplikacji "Movie Player" napisanej przez Amlogic dla ich procesora S905X2 - Mecool KM3 (mam i wiem co piszę). Nie ma teraz (lato 2019) lepiej napisanego playera na rynku. Nie jest dostępny jako apk dla ANDROID TV.

linki:
https://androidpctv.com/review-mecool-km3-opinion/


Tyle lat i ani YT ani NETFLIX nie są w stanie prawidłowo korelować natywnego odświeżania matryc TV z dostarczaną treścią.
Albo inaczej: telewizory nie są w stanie dostosować natywnego odświeżania matryc do przyjmowanej treści. Czasami się to udaje ale to jest loteria.
 
Ostatnia edycja:
Odpowiedź prosta:
SAMSUNG 2019 seria QLED 9. Brak oferty w RP. To bardzo droga seria.

Ok a z dostępnych na polskim rynku?

Samsung QLED 9 występuje w ogóle gdziekolwiek w rozmiarze 49 cali?

Mój budżet to 5000 tyś, ale jestem ciekaw ile trzeba dać za największy wypas w tym rozmiarze.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepszy Sony 40XG9005 za 4500 zł
Dalej :
- Samsunga 49Q70 za 4300 zł
- Philips 49PUS8303 za 2950 zł
Jak będziesz niebieski to pakiet do każdego gratis.
 
Najlepszy Sony 40XG9005 za 4500 zł
Dalej :
- Samsunga 49Q70 za 4300 zł
- Philips 49PUS8303 za 2950 zł
Jak będziesz niebieski to pakiet do każdego gratis.

Jakie mają wady i zalety te telewizory?
Który ma najlepszy obraz, który system itp.
Jak wygląda trwałość czy ewentualny serwis?
Ja telewizory zmieniam bardzo rzadko i chciałbym aby mi długo posłużył.
 
Zapomniałem chyba dodać dwie ważne kwestie. Jako, że tv podpięty będzie pod kino domowe to powinien obsługiwać jak najwięcej formatów Audio (DTS-HD, Dolby TrueHD itp.). Druga sprawa to bluetooth telewizora musi się łączyć ze słuchawkami bezprzewodowymi (do tej pory byłem przekonany że to normalne, ale przykład philipsa 49PUS8303 pokazuje że niekoniecznie).
 
Ostatnia edycja:
Jednak chyba zmienię założenia i będę szukał 55 cali (zdecydowanie większy wybór w tym rozmiarze). Obecnie napaliłem się na samsunga Qled 55 q80. Najtaniej znalazłem za 6300 więc sporo ponad budżet. Myślicie, że jest szansa że zejdzie z ceną w okolice 5tyś (może czekać na black friday)?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wysokie modele nie idę do oferty na BF.
Wg mnie okolice 5 tyś to za rok...
To wybrałbym Zdecydowanie Oleda , tym bardzie , że i tak wygra w konfrontacji jakości . I dodatkowo płacisz właśnie max 5 tyś zł za dobre modele.
Z LCD masz jeszcze Philips 55PuS 9104 w specjalnej ofercie.
 
Oleda boje się ze względu na wypalenia. Dzieci rosną i pewnie w niedługim czasie tv będzie służył również do grania to raz, a dwa że tv będzie stał w takim miejscu że słońce będzie na niego świecić cały dzień.
U Ciebie jaka cena za tego samsunga?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cenę przypomnij się w poniedziałek.
A oeldy mają obecnie dużą jasność i dają sobie świetnie radę w nasłonecznionym pomieszczeniu.
Ale jeśli naprawdę dużo grania i bez kontroli - to LCD będzie bezpieczniejszy !
 
Do góry