Pliki MP4 na płycie DVD a odtwarzacz Blu-ray

babeo

New member
Pliki MP4 DVD / Jaki blu-ray z analogowym wyjściem audio?

Witam wszystkich serdecznie,
z góry przepraszam, jeżeli moje pytanie okaże się z założenia "śmieszne", ale muszę sobie ułożyć parę rzeczy.

Mam aprat Sony, który kręci filmy w rozdzielczości 1280x720. Po zgraniu na kompouter plik ma rozszerzenie MP4. Mma pytanie czy zadziała takie coś:

1. nagrać te pliki (*.mp4) na płytę DVD (nie posiadam nagrywarki BD) i odtworzyć je w odtwarzaczu Blu-ray?
2. czy pliki nagrane na DVD z założenie nie mają szansy bycia odtworzonymi przez odtwarzacz blu-ray ze względu na rozdzielczość? czy jeżeli tak by było to jednym wyjściem jest nagranie ich na pendrive lub dysk i przez odtwarzacz blu-ray puścić je na TV? Zaznaczę, że tv nie ma opcji oglądania filmów bezpośrednio z pendrive.
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Plyta dvd to nosnik danych jak kazdy inny, wiec bez problemu.

Sent from my GT-I9003
 

babeo

New member
W takim razie czy ktoś mógłby zaproponować dobry odtwarzacz (w cenie do 500zł) obsługujący mp4, ale dodatkowo z analogowym wyjściem audio (L+R)?
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

New member
Bez reklam
Witam wszystkich serdecznie,
z góry przepraszam, jeżeli moje pytanie okaże się z założenia "śmieszne", ale muszę sobie ułożyć parę rzeczy.

Mam aprat Sony, który kręci filmy w rozdzielczości 1280x720. Po zgraniu na kompouter plik ma rozszerzenie MP4. Mma pytanie czy zadziała takie coś:

1. nagrać te pliki (*.mp4) na płytę DVD (nie posiadam nagrywarki BD) i odtworzyć je w odtwarzaczu Blu-ray?
2. czy pliki nagrane na DVD z założenie nie mają szansy bycia odtworzonymi przez odtwarzacz blu-ray ze względu na rozdzielczość? czy jeżeli tak by było to jednym wyjściem jest nagranie ich na pendrive lub dysk i przez odtwarzacz blu-ray puścić je na TV? Zaznaczę, że tv nie ma opcji oglądania filmów bezpośrednio z pendrive.
Użyj 'ts muxer' z mp4 zrobi na nośniku dvd, bezstratnie płytę mini BD (AVCHD).Ewentualnie można podpiąć pendrive lub HDD przez usb do BD Playera i odtwarzać to bezstratnie w HD. Ten właśnie jest dobry http://www.ceneo.pl/16539943#tab=spec
 

babeo

New member
Podobijam temat, bo jakoś powrócił. Jaki jest najtańszy odtwarzacz blu, ale z analogowym wyjściem 2.0 (cinch)?

Czy może nie ma sensu szukać i wziąć coś normalnego i np. FiiO D3? generalnie chodzi o to, by dźwięk 2.0 puścić na wzmacniacz stereo.
 

babeo

New member
No właśnie nie wiem co zrobić. Jest jeszcze takie wyjście, że mogę kupić "cokolwiek" i do tego przetwornik np FiiO D3, korzysta ktoś z takiej konfiguracji?
 

babeo

New member
Może to śmieszne, ale:
- ma być nowy z pełną gwarancją,
- pasujący w miarę wizualnie do wzmacniacza i cd Denona (trudno, sprawy wizualne trzeba konsultować z żoną :p )
 

SDman

Banned
Podobijam temat, bo jakoś powrócił. Jaki jest najtańszy odtwarzacz blu, ale z analogowym wyjściem 2.0 (cinch)?

Czy może nie ma sensu szukać i wziąć coś normalnego i np. FiiO D3? generalnie chodzi o to, by dźwięk 2.0 puścić na wzmacniacz stereo.

Witam,
jaką kwotę chcesz przeznaczyć na Blu + Dac -to bardzo dobra droga na Ampli stereo
przede wszystkim dla muzyki.

PS
Najważniejsze czy zależy Ci na jakości czy tylko podłączeniu, jeżeli to drugie to oczywiste
jest, ze powinieneś kupić blu z wyjściem cinch.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

babeo

New member
SDman, chodzi mi bardziej o polaczenie. Glownie zeby puscic na glosniki dzwiek z filmow, ktore krece sam, na swoje poyrzeby lustrzanka full hd. Poza tym czasem jakis film z kolekcji dvd, ale to nie za duzo. Dlateho mysle o jakims w maire blu samsunga czy lgmi do teho Fiio D3. Myslalem tez o Pioneer 160 (ma chinch), ale cod czytam, ze ma problem z napisami.
 

Krzaku666

Banned
To nie lepiej wybrać odtwarzacz który najlepiej spełnia wszystkie wymagania ?
Pasuje do Denona, ma wyjście stereo, najsprawniej obsługuje dyski twarde, pliki i napisy, przy okazji wyjdzie najtaniej i ma 2 lata gwarancji ... taki jest LG BP 420
 
Do góry