pliki MKV jak nagrywać

kiełek

New member
Mam takie pytanko czy do wypalania plików MKV jest potrzebna nagrywarka Blu-ray czy wystarczy DVD i czy można to robić na płytach DVD czy trzeba na Blu-ray . Oczywiście chodzi mi o odtworzenie potem tego na odtwarzaczu Blu-ray
 

raus

New member
Na tym na czym się zmieści. Większość 720p wejdzie na DVD5 albo DVD9, z 1080p już nie jest aż tak różowo (przydałoby się DVD12 czy DVD15 ;) )
 

abart68

New member
Problem z dzwiękiem

Problem z dzwiękiem
Witam
Jestem maniakiem konwertowania i tworzenia płyt blu ray.
Do tej pory zrobiłem ich wiele i myślałem że wiem wszystko a teraz spotkał mnie problem z dzwiękiem
Mam siedem filmów mkv z dzwiękiem 48,0KHz 8ch TrueHd , niestety AvchdCoder nie widzi audio a po konwersji multiavchd dzwięk wyjściowy to AC3 2ch.
Może ktoś wie jakim programem przekonwertować takie TrueHD do np DD5.1 lub 7.1
MultiAvchd nie rozpoznaje 48,0 KHz 8 ch TrueHd co z tym zrobić?
Dzięki z góry
 

Horhe Ortega

New member
tsMuxeR powinien wyciągnąć rdzeń AC3(5.1).Dawno nie bawiłem się z multi-czy są jakieś opcje(ustawienia audio)?Na sztywno ma ust. 2-kanały???Może jakiś inny program/mixer mota bo tam ma ustawione 2-kanały?Multi nie rozpoznaje a plik wyjściowy otrzymujesz?
 

abart68

New member
tsMuxeR powinien wyciągnąć rdzeń AC3(5.1).Dawno nie bawiłem się z multi-czy są jakieś opcje(ustawienia audio)?Na sztywno ma ust. 2-kanały???Może jakiś inny program/mixer mota bo tam ma ustawione 2-kanały?Multi nie rozpoznaje a plik wyjściowy otrzymujesz?

Jak wrzucę film do tsmuxera to wywala jakiś błąd unsupoported format, z koleji w mkvmerge rozpoznaje dzwięk niestety gdy wyciągnołem ścieżkę audio to program do konwersji dzwięku EAC3to nie widzi tej ścieżki.
Multiavchd nie ma sztywnych ustawień audio i robi też audio multich ale dla niego właśnie to też unsupported.
 

Horhe Ortega

New member
Nie jestem pewien ale np. tsmuxer zasadniczo obsł. TrueHD z tym że tylko gdy rdzeń stanowi AC3.Temu służy opcja Downconvert HD Audio-do zaptaszenia po wskazaniu ścieżki(kliknięciu nań)-w General track option.Może rdzeń to DD+ i z tego wynikają te problemy? Tzn. wywaliło błąd a nie było możliwe kliknąć na ścieżkę i Downconvert...?Jeszcze inaczej - ciekawe jaka reakcja w RipBot264?Czy po wybraniu mkv (jako cel) w opcjach audio będzie m.in. AC3 5.1 640 bo to robi tam Aften a nie eac3to....Może tak się uda?
 
Ostatnia edycja:

kiełek

New member
Jeszcze jedno pytanko dotyczące plików mkv
Jakim programem zgrać pliki mkv na płytę dvd
i jakim blu-ray na płytę dvd
 
Do góry