Pliki mkv i co dalej?.

sobiepa

New member
Witam kolegów.Mam wiele plików mkv z dts.Mam tv który czyta mkv,ale wiadomo tylko DD.Jak wykorzystać w pełni dźwięk dts wielokanałowy w tych plikach.Wiem,że można podłączyć kompa do ampli i hdmi-lpcm itd.ale do wszystkiego używać tego kompa?.Czy można jakoś inaczej np nagrać na płytę dvd np.8gb. ale tak aby nie stracić dźwięku dts?.Myślałem o dvd przecież są koncerty wydawane na dvd z dts 5.1.Czy ktoś z Was miał taką potrzebę ,aby nagrać na płytę i zwolnić miejsce na dysku zew.,a nie utracić zwłaszcza dźwięku dobrej jakości.Pozdrawiam.
 

jurass

Banned
Przy nagrywaniu na płytę pliku mkv nic nie stracisz. Ale to nie jest problem nośnika danych, ale ich odtwarzacza. Jeśli telewizor nie radzi sobie z tym dźwiękiem to pozostaje komputer albo zakup odtwarzacza multimedialnego.
 

sobiepa

New member
Tak też o tym myślałem.Lecz czy faktycznie nie ma na to jakiegoś sposobu,aby przenieść te mkv na płytę przy okazji zwolnić miejsce na dysku i odtwarzać z dvd z bul-ray i nie stracić jakości dźwięku???.Wiemjeszcze ,że można by nagrać na bluray pewnie ,ale póki co nie mam nagrywarki -pozostają 8gb płyty dvd do dyspozycji.
 

fazo

New member
1. Przelicz sobie ile wydasz na płyty w porównaniu np. do dysku 2TB.
2. Ile miejsca będziesz potrzebował na przechowywanie.
3. O ile łatwiejszy jest dostęp z HDD.
4. Z HDD zwolnisz miejsce, z płytki nie.

Kup jakiś odtwarzacz tak jak radzi kolega i będziesz miał problem z głowy. Poczytaj też o cinavii i zadecyduj sam.
 

sobiepa

New member
Tak fazo ale jak pisałem zależało by mi na ścieżce dts a tv odtwarza tylko dd.Po za tym masz rację.A o tej CINAVIA fakt pierwsze słyszę -dzięki za info muszę to dopiero rozkminić.
 

sobiepa

New member
hans 2 mógłbys to trochę rozwinąć? bo za bardzo nie ogarniam tego tematu-jestem trochę "świeży" w sprawach konwersji.
 

hans2

Banned
pisalem o zmianie formatu dzwieku wielokanalowego.
obrazu nie ruszasz, tylko sam dzwiek zmienia format.
dd/ac3 na pewno ci tv lyknie ale te formaty beda mialy nizsza jakosc dzwieku niz dts.
 
Do góry